Petice na podporu Policie České republiky a její nestrannosti

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#36 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-29 09:42

#35: Dan Mach - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Vše, co popisujete, svědčí jen o tom, že policie dělal svou práci dobře a že je pár darebáků, kteří si nás všechny ostatní berou za rukojmí, naštvaných, že jim připravená (a sponzory zaplacená) akce nevyšla. Ostatně - odkud jste vzal, že policie bloudila po FAMU? Nic takového netvrdila ani promávačská ČT. Policisté jen přišli na FAMU a položili otázky - kdo vlajku vyvěsil a na základě jakého oprávnění. To je v pořádku, protože s vyvěšením "tibetské" vlajky nemusel souhlasit vlastník budovy a v takovém případě by se mávač "tibetskou" vlajkou dopustil přestupku a jedním z úkolů policie je přestupky vyšetřovat A stržení vlajky neexistujícího státu, v době jeho existence fungujícího na principu otrokářského zřízení je snad v nepořádku? A to, že policie kontrolovala osoby, které se zjevně dostavily za účelem provokovat, bylo také v nepořádku? 

Pokud jde o tvrzení, že uzavírky trvaly dlouho a že to svědčí o zmatcích - to je další tvrzení, které usvědčuje pisatele článku nebo jeho zdroj ze lži. Uzavírky kvůli návštěvám nejvýznamnějších státníků jsou vždy dlouhé, protože se dopředu nedává přesný časový plán kvůli eliminaci hrozby teroristického útoku. Často se proto jezdí i v několika kolonách, přičemž nikdo mimo přesně vymezený okruh osob neví, ve které ten vrcholný státník je. To ví každý policajt, který se kdy podobné akce účastnil, takže - opět další usvědčení Respektu z uveřejnění nepravdivého článku.

Odpovědi

Dan Mach

#37 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-29 17:37:17

#36: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

Vážený Nepřihlášený uživateli. S tou policií na FAMU by to asi bylo normální, kdyby policie nejdříve řešila bezpečnost kolony a až poté se pídila po tom, jestli dal vlastník budovy souhlas nebo ne. Ale tady to dělali právě naopak. To je proti všem standardním pravidlům, proto tomu říkám chaos.

A že držíte ulici uzavřenou ještě několik desítek minut po průjezdu kolony, to tak normální, jak vy tvrdíte, není. Pokud se jede v několika kolonách, tak ty kolony nejedou za sebou, ale jedou různě. Takže uzavřením jedné ulice nadstandardně dlouho po projetí kolony můžete způsobit zácpu na jiné trase.

Byl jsem v roce 1999 přítomen návštěvě tehdejšího čínského prezidenta v Thajsku, a tam se po projetí kolony lidé okamžitě vrhli do ulic a na žádnou další kolonu se nečekalo. Thajsko je oproti nám sice o dost více policejní, resp. vojenský stát, ale právě proto bych tam čekal větší policejní manévry. V Praze to bylo spíš směšné.

A ze kterého zdroje berete definici, že Tibet fingoval na principu otrokářského zřízení? To je opět bohapustý blábol. Doporučuji k přečtení např. knihu Tibet od Uli Franze (česky vydalo nakladatelství Grada). Tu byste mohl zvládnout, má jen 77 stran. Pokud zvládnete více (většina zemanovy lůzy na to ovšem nemá), tak jsou tu obsažnější a podrobnější Dějiny Tibetu autora Tsepona W.D. Shakabra (vyšly v nakladatelství Lidové noviny v edici Dějiny států).