PŘÍMÁ DEMOKRACIE . SCHVALOVÁNÍ VÝJMEČNÝCH STAVŮ SVOBODNOU VOLBOU A HLASOVÁNÍM LIDU .

Výhody:
Vyšší zapojení občanů: Lidé by se více zajímali o politiku a veřejné záležitosti.
Transparentnost: Všechny politické rozhodnutí by byly veřejné a diskutované.
Kontrola nad politiky: Menší šance na korupci a nepotismus.
Nevýhody:
Logistická náročnost: Organizace neustálých hlasování by byla složitá.
Časová náročnost: Může zpomalit proces rozhodování.
Potřeba informovanosti: Občané by museli být dobře informováni o všech rozhodnutích.
Nevýhody digitalizujeme, stejně tak informační systém a média. 
 
VÁLEČNÝ STAV JE STAV (dále VS)
(Ústavní zákon č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky)
Stav vzniklý mezi znepřátelenými stranami (státy nebo jinými subjekty mezinárodního práva) vypuknutím ozbrojeného konfliktu, a to bez ohledu na to zda byla vypovězena válka. Ústava ČR jej definuje jako situaci, kdy je ČR napadena, nebo je-li třeba plnit mezinárodní smluvní závazky o společné obraně proti napadení. Válečný stav vyhlašuje Parlament České republiky.

V České republice se branná povinnost vztahuje na všechny občany státu starší 18 let, a to na základě zákona č. 585/2004 Sb. Branný zákon. Branná povinnost naopak zaniká dnem dosáhnutí 60 let či z jiných důvodů taxativně vymezených v §7 výše zmíněného zákona.

Branná povinnost je povinnost státního občana České republiky plnit úkoly ozbrojených sil České republiky; zahrnuje povinnost občana podrobit se odvodnímu řízení, vykonávat vojenskou činnou službu a plnit další povinnosti stanovené branným zákonem. Branná povinnost vzniká občanovi dnem následujícím po dni, v němž dosáhne věku 18 let, a zaniká dnem dosažení věku 60 let, nebo i dříve, z důvodů uvedených v branném zákoně.

Mobilizaci ozbrojených sil nařizuje a zrušuje prezident republiky mobilizační výzvou na návrh vlády. Mobilizační výzvu vyhlašuje prezident republiky prostřednictvím hromadných sdělovacích prostředků.

Odvodní řízení je správní řízení, při kterém odvodní komise rozhoduje o schopnosti nebo neschopnosti občana vykonávat vojenskou činnou službu. Občan je povinen při odvodním řízení podrobit se lékařské prohlídce, popř. dalším odborným vyšetřením.
Novela branného zákona nadále počítá s tím, že těhotná žena, a žena, ale i osamělý muž, kteří pečují o dítě ve věku do 15 let, se k odvodnímu řízení, k výkonu mimořádné služby nebo povinnému vojenskému cvičení nepovolávají.
 
Pracovní povinnost je povinnost fyzických osob vykonávat po nezbytně nutnou dobu určené práce, které jsou nutné k zajišťování obrany státu za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu a které jsou tyto fyzické osoby povinny konat v místě a podle potřeb zajišťování obrany státu i nad rámec pracovní doby stanovené v pracovněprávních předpisech.
Pracovní výpomoc je povinnost fyzických osob vykonávat jednorázové a mimořádné úkoly nezbytné k zajišťování obrany státu za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.
Věcnými prostředky jsou movité a nemovité věci ve vlastnictví státu, územních samosprávných celků a právnických a fyzických osob nebo jimi poskytované služby, které lze využít v zájmu zajišťování obrany státu.
 
Velmi přímý způsob řízení státu, známý také jako přímá demokracie. V přímé demokracii by občané měli větší kontrolu nad politickým rozhodováním a každé rozhodnutí by bylo podrobeno veřejnému hlasování.
  • Čl. 17 odst. 1 stanovuje:

Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

  • Čl. 17 odst. 2 stanovuje:

Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rošiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

  • Čl. 17 odst. 3 stanovuje:

Cenzura je nepřípustná

  • Čl. 17 odst. 4 stanovuje:

Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

  • Čl. 17 odst. 5 stanovuje:

Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

  • Čl. 35 odst. 2 stanovuje:

Každý má právo na včasné a úplné informace o stavu životního prostředí a přírodních zdrojů.[14]

Zákonná úprava je pak provedena zejména dvěma zvláštními zákony, jeden se týká pouze informací o stavu životního prostředí a souvisejících otázek (č. 123/1998 Sb.), druhý je zaměřen všeobecně (č. 106/1999 Sb.). Zde je vymezen okruh tzv. povinných subjektů, to jsou orgány, na které se tato povinnosti vztahuje.

Tím, že je právo na informace zakotveno v Listině základní práv a svobod, má v České republice zvláštní význam a důležitost. Je to záruka, že toto právo je v našem právním systému chráněno a garantováno jako jedno z nejzákladnějších práv občanů.

Zákon č.106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím (dále jen "zákon o informacích")To by mohlo zvýšit zapojení veřejnosti a transparentnost, ale zároveň by to mohlo být logisticky náročné a časově nákladné. Také by bylo důležité zajistit, aby občané měli dostatek informací  na základě zák. č. 106/1999 a vzdělání o každém tématu, Právo na informace je v právním řádu České republiky společně se svobodou projevu primárně zaručeno v usnesení předsednictva České národní rady č.2/1993 Sb., o vyhlášení Listiny základních práv a svobod. Listina společně s dalšími právními předpisy tvoří na základě čl. 3 a čl. 112 Ústavy ústavní pořádek České republiky. Pod spojením „je zaručeno“ se rozumí, že tato práva zaručuje stát), aby mohli učinit informovaná rozhodnutí

Žádné jiné Zákony a práva nejsou nadřazené zákonům České Republiky viz 40/2009 Sb. Trestní zákoník

Každý, kdo se ocitá pod troskami a raketami je teroritován ! Nezajímá je, kdo se cítí v právu nebo kdo má pravdu. 

Všichni žijeme do dalšího nádechu, chrante ho !

Rovnou tímto vyzívám všechny národní bezpečnostní složky, aby plnili svojí věrnost a přísahu. Spoléháme na vás ! Nechceme pořádat  demonstrace a být vandalové ve své zemi. 

Přísaha:

„Já, Občan české republiky, slavnostně přísahám, že budu věrný České republice. Budu zachovávat její ústavu a ostatní zákony, plnit úkoly obrany státu a řádně vykonávat povinnosti vojáka. Tak přísahám!

Tento text je slavnostním závazkem k plnění vojenských povinností při obraně státu. Podobné přísahy jsou složeny i v rámci jiných bezpečnostních složek, jako je například Policie ČR.

Pokud příslušník bezpečnostních složek České republiky nedodrží přísahu, může čelit různým důsledkům, v závislosti na povaze porušení a jeho závažnosti. Tyto důsledky mohou zahrnovat:

  1. Kárné řízení: Pokud je porušení méně závažné, může být zahájeno kárné řízení, které může vést k disciplinárním opatřením, jako je napomenutí, snížení hodnosti nebo dočasné pozastavení služby.

  2. Trestní řízení: V případě závažnějšího porušení, jako je například porušení zákonů nebo jiných právních předpisů, může být zahájeno trestní řízení. To může vést k trestnímu stíhání a případně i trestnímu postihu, včetně odnětí svobody.

  3. Propuštění ze služby: Pokud je porušení přísahy velmi závažné nebo pokud příslušník opakovaně porušuje své povinnosti, může být propuštěn ze služby.

  4. Ztráta důvěry a cti: Nedodržení přísahy může vést k ztrátě důvěry a cti jak v rámci bezpečnostních složek, tak i mezi veřejností.

Pod přísným dohledem  se svědky 3 strany v izolované místnosti nechat vyslechnout a nechat podrobit testům na drogy a alkohol v nečekaný čas a den všechny předsedy a hlavní představitele,zástupce politických stran SPOLU, včetně hlavních soudců, senátu a parlamentu ! Kdo se nepodrobí zkoušce bude zbaven funkce . 

Veškerá vládní rozhodnutí,kterých se Česká republika dopustila od rozdělení Československé republiky do součastnosti, berou veškerou zodovědnost jedinci v daný termýn a čas ve své funkci viz Zneužití pravomoci úřední osoby - § 329 odst. 2 písm. b) TZ bez ohledu na Českého občana.

 Veškerá moc, která je ve státě, musí vycházet z LIDU!!!


Spoluobčan Jakub Bilík    Kontaktujte autora petice

Podepsat tuto petici

Svým podpisem akceptuji, že Spoluobčan Jakub Bilík bude moci vidět všechny informace, které v tomto formuláři uvedu.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.

Vaši e-mailovou adresu nebudeme veřejně zobrazovat online.


Souhlasím se zpracováním informací, které jsem poskytl/a v tomto formuláři, a to pro následující účely:




Placená propagace

Tuto petici propagujeme 3000 lidem.

Zjistit více...