PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

#1626 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 08:07


Nepřihlášený uživatel

#1627 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 08:14

#1623: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Posílali kompetentní pracovnice? Domníváte se, že pokud by tam byla pomoc profesionální došlo by k takovým vypjatým situacím? Maminka trojčat také uvedla, že tu pomoc, která jim tam byla posílána z pracovního úřadu s díky odmítla, její slova byla: "kdyby jste viděli ty individua". Já se domnívám, že to není v pořádku.


Nepřihlášený uživatel

#1628

2015-03-10 08:15

Litujeme, ale Vámi zadaný účet je neplatný!


Nepřihlášený uživatel

#1629 Re: TÚ

2015-03-10 08:20

#1628: - TÚ 

 Účet je platný.


Nepřihlášený uživatel

#1630 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 08:34

#1627: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 Matka a babka byly kompetentní, mají nějaké zdravotnické vzdělání, nebo je máme my ostatní když máme děti. To je otázka. Ty ženy co tam docházely měly své děti, to je snad praxe, nebo si myslíte,že k přebalování a nakrmení dítěte má každý maturitu na zdrávce?další v rodině funfovaly pod názvem teréní pracovnice, proč nepoužít název služka, to by bylo výstižnější. Nebo snad tuto práci vykonávala matka, či babka.Kdo měl tu práci v rodině organizovat když to matka nezvládla, tak to  měl být otec. Ten má na to organizační schopnosti již ze zaměstnání , tak si to měl zorganizovat i doma a ne se jen přihlouple usmívat.


Nepřihlášený uživatel

#1631 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 08:41

#1630: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Je rozdíl, pokud rodina pečuje o "vlastní děti" a výpomocná péče od státu. Prostě paterčata nejsou ani dvojčata, ani trojčata. Je mi tak trochu líto obou stran, zřejmě tam nebyl žádný zlý úmysl. 


Nepřihlášený uživatel

#1632 Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 08:45

#1602: - Re: Re: PETICI-NE 

 Na webu dvojcata-asociace máte výroční zprávu za rok 2013, můžete se podívat na hospodaření Klubu.

AndyO

#1633 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:02

#1620: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 To snad nemůže psát střízlivá osoba...matka paterčat na mateřské je "nemakající" a měla by podle místních trotlů zřejmě jít hákovat do dolů.

Proberte se


Nepřihlášený uživatel

#1634 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:03

#1625: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 souhlas.... kolik už stála paterčata stát a klub dvojčat a vícerčat??? za necelé dva roky.........


Nepřihlášený uživatel

#1635 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:12

#1634: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 Co stojí stála  paterčata, to mi nevadí, ale co stojí matka a ostatní z  rodiny, to vadí.

 


Nepřihlášený uživatel

#1636 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:17

#1633: AndyO - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Nikdo nechce, aby šla do práce ale jen by se v prvé řadě měla starat ona a její rodina / možná k ní patříte/ Co je základ státu rodina  a ta tady hodně selhává. 


Nepřihlášený uživatel

#1637 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:29

#1635: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 Jak můžete napsat, co stojí matka mi vadí. Nerozumím tomu asi nějak dobře. Co si představujete pod termínem "co stojí matka"?.


Nepřihlášený uživatel

#1638 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:43

#1637: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Pokusím se vysvětlit můj názor. dvojčata zvládá jedna matka bez pomoci, trojčata  a čtyřčata jedna pečovatelka. Paterčata tedy dvě a kolik jich tam bylo?To je to co tím myslím. V každé rodině se uklízí, pere a vaří, Dříve se pleny praly a žehlily, nebyly automatické pračky  a muselo se to zvládnout  a to nemluvím o dřívější době, kdy ještě ženská musela jít i s dítětem na pole. Doba se mění pochopitelně je to dobře, ale jen chci ukázat, že když se budou víc snažit, tak by to všechno šlo jen trochu zapojit další z rodiny.  Taky mám děti, vím co je s nima práce, ale pokud nezvládám tak požádám rodinu o pomoc  a pomůžou i když mají své zaměstnání.

AndyO

#1639 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 09:58

#1636: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 ne, nepatřím. Ale to pokrytectví, řeči o státu a péči a jak je Kiňová vyžírka...to mne fakt vytáčí. Podívejte se, kdo sedí na Hradě...jen díky těm, kteří chtějí něco zadarmo a navíc a pokud možno z pěněz svého souseda ( a navrch kdyby mu chcípla koza, to by bylo radosti). Kiňová se všemi cikány světa by ho na ten Hrad nedostala...ale vy vandrujete pořád jen do ní. Hnus.


Nepřihlášený uživatel

#1640 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:01

#1638: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 Jak můžete napsat, co stojí matka mi vadí. Nerozumím tomu asi nějak dobře. Co si představujete pod termínem "co stojí matka"?

 


Nepřihlášený uživatel

#1641 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:12

#1640: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Vadí mi, že nezvládla si vše lépe zorganizovat a tak nastoupily teréní pracovnice a to je minimálně jeden plat. 


Nepřihlášený uživatel

#1642 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:27

#1639: AndyO - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

osobne Vam neverim ze nepatrite k teto rodince k pohledani

prestante do toho porad plest prezidenta, poslance, volby, volice a pod. 

at delaji co delaji není to buh vi co ale aspon neco delaji, zatim co tato rodinka si udelala jako svou cinnost deti a to je pro mne fakt politovani hodne

kdyby alespon ten otec se snazil pracovat ale ...................

 

 


Nepřihlášený uživatel

#1643 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:31

#1641: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 Můžete se podívat na první dva nebo tři díly dokumentu. Matka zvládala, kojila a kojila ve dne a v noci, dokud nepřišel zánět prsu a pak další problémy, stresy s vypadáváním pomoci pracovnic od státu bez zajištění náhrady.

Možná by jste si to dovedla lépe zorganizovat, pokud by jste byla v kůži matky a ve stejné situaci, ale vážně o tom pochybuji.

Ten minimálně jeden plat navíc je prkotina oproti částkám, které se na druhou stranu rozhazují jinde.

 


Nepřihlášený uživatel

#1644 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:40

#1643: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 prestaňte z ni delat nevím co..... , Sasa nebyla jedina matka ktera kdy kojila vedne v noci, kazda matka prvni mesice koji ve dne  v noci, odstrikava atd.

dokonce si myslim, že to bylo u ni jednodusi, protoze :

1. deti uz tenkrat doma byli stare nekolik mesicu, nebyli to novorodenatka ktere jeste nemaji rezim

2. odstrikala a mleko delila do lahviček a to pak pri krmeni uz nebyla sama (otec, chuva/y na nocni) jako maminka, ktera opravdu koji a nikdo to za ni neudela, nebylo to klasické kojení 

tak z toho nedelejte kovbojku


Nepřihlášený uživatel

#1645 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 10:46

#1644: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

Každá situace je jedinečná, takže nesrovnávám s ostatními, třeba podobnými.


Nepřihlášený uživatel

#1646 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 11:12

#1644: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE 

 souhlasím ,to nejhorší měla s děma za sebou a v nemocnici se jí věnoval personál a nebylo ho málo, dokonce i při nákupech v obchodním domě ( to bylo vidět v dokumentu) hlídaly sestřičky z nemocnice děti.... pořád jen brečení  a pořád dokola .....některé mamky jsou na tom hůř.....


Nepřihlášený uživatel

#1647 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: PETICI-NE

2015-03-10 11:20


Nepřihlášený uživatel

#1648 ANO

2015-03-10 11:36

Ono možná ani nevadí, že nezvládla svou roli, ale vadí ten nevděk a vadí, že neuznává kdo ji nejvíc pomohl v době kdy tu pomoc potřebovala, Za to si odnáší velké minus, to samé platí i na pana Krosčena. Mohli být příkladem  a ne jen jedněmi z mnoha jejich minority  kteří jen natahují ruce pro pomoc.


Nepřihlášený uživatel

#1649 PETICI NE

2015-03-10 11:41

#1648: - ANO 

 

Původně jste na rozhovor s paní Klárou Vítkovou-Rulíkovou, který vyšel na Ona.Dnes.cz, nechtěla reagovat. Nakonec jste přistoupila na to, že se zúčastníte spolu s paní Petrou Dobiášovou. Co vás k tomu přimělo?

AK: Upřímně doufám, že tento rozhovor pomůže osvětlit některé nepravdivé věci, které se objevily v rozhovoru s Klárou. Zároveň v běhu péče o děti jsem nestíhala odepsat všem, kteří nám poslali přání a hezké dopisy. Rozhodně to nebylo kvůli tomu, že bych si jich nevážila. Takže i touto cestou bych chtěla ještě jednou moc poděkovat. Všem a za každou maličkost, protože jsem takovou pomoc vůbec nečekala. To, co jsem dostala pro děti - oblečky, kočárky, hračky - je neuvěřitelné a beru to jako doklad toho, že na světě je spousta hodných lidí.

zdroj: romea.cz


Nepřihlášený uživatel

#1650 Re: PETICI NE

2015-03-10 12:30

#1649: - PETICI NE 

prominte ale tohle vubec neberu jako projev vdeku 

dekovat zacala az po odvysilani dokumentu, kdyz zistila jak jeji jednaní  mnoho lidi znechutilo a  stratila jejich podporu

podekovat darcum nebylo  pro ni dulezite, na co chcela na to si cas nasla i partner to na ni v dokumentu prask, že porad jen telefonuje a schovava se s telefonem ......... dohledejte si to