Americkou armádu na našem území nechceme!


Nepřihlášený uživatel

/ #3607 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-05 14:28

#3602: - Re: Re: Re: Re:  

 Na tom sice něco je, ale na druhou stranu, do doby, nežli jsme zorganizovali Majdan, tak s Ukrajinou cca 25 let nějak spolupracoval i ekonomicky, platil za tranzit plynu, dával slevy, platil za pronájem Sevastopolu a tak dále. Obchodoval ve zbrojním průmyslu, v těžkém průmyslu, tohle všechno fungovalo i za prezidentů, kteří mu nebyli zrovna moc nakloněni.

Jenomže obvykle nechtěli do NATO, nechtěli mu sebrat Sevastopol a umožnit USA mít základny hned na ruské hranici. Ani mu nikdo nechtěl přes Ukrajinu pumpovat zboží z EU. Nehledě na to, že nikdo z předchozích prezidentů nevytvořil jako první zákon zákaz ruské menšině (které je tam asi 20%) mluvit na úředech rusky i v místech kde je jich 100%. Nikdo z předchozích prezidentů neumožnil pobíhat po Ukrajině rozsáhlé, těžce vyzbrojené vojenské jednotky, které by nebyly pod kontrolou vlády.

Prostě byl oboustranný zájem Ukrajiny s Ruskem nějak koexistovat, když už jsou sousedi. To s Majdanem padlo.

A "zastrašování"? to funguje na obou stranách. Jen se tu mluví jen o té jedné. Mimochodem je IMHO lepší jadernými zbraněmi strašit, než je potom použít doopravdy. O dost lepší. A jediný stát, který je někdy použil, rusko nebylo. A tehdy japonce nestrašili, prostě je rovnou usmažili. Nezapomínal bych na to.