MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#28213 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážené téma, které je potřeba začít okamžitě řešit.....

2014-12-31 16:50

#28210: - Re: Re: Re: Re: Re: Vážené téma, které je potřeba začít okamžitě řešit..... 

 Doložte kdy Karel Schwarzenberg lhal o sobě, o historii, o svém týmu, o svém financování kampaně. 

Benešovy dekrety nenapadal o nic víc než byly napadány už v době, kdy vznikaly. Benešovy dekrety jsou skutečně v lepším případě jen na hranici ústavnosti.  Nikdy nezpochybnil ale jejich platnost. 

Co se týče zvěrstev na Sudetských Němcích, to je bohužel smutná realita naší historie. Vraždění po skončení války je zrůdné, stejně jako využítí politické moci na beztrestné vraždění nácky i komunisty. Je potřeba se s tím vyrovnat a je potřeba to řešit právě teď kdy má Německo prezidenta Gaucka. 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#28271 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážené téma, které je potřeba začít okamžitě řešit.....

2015-01-01 03:18:58

#28213: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Vážené téma, které je potřeba začít okamžitě řešit..... 

Cikánský tábor v Letech vznikl na místě bývalého kárného pracovního tábora. Kapacita tábora byla sice zvětšena tak, že tábor byl schopen pojmout až 600 vězňů, ale i tento počet byl brzy překročen, neboť v průběhu srpna 1942 bylo v táboře internováno přes 1100 mužů, žen a dětí. Tábor nebyl vybaven potřebným hygienickým a dalším zařízením pro tak velký počet osob. Navíc byli v táboře až do srpna 1942 vězněni pouze muži. Od srpna 1942 zde ve zcela neuspokojujících podmínkách živořily i ženy a děti. Po velkém náporu v srpnu 1942 přicházeli do tábora většinou pouze jednotlivci nebo rodiny. Počet vězňů tak nadále nestoupal, ale neuspokojivé podmínky v táboře zůstaly prakticky stejné.

V prvním měsíci existence tábora byla také využita možnost legálního propuštění. Jako první byla propuštěna rozsáhlá rodina Šlehofrova. Po ní následovali další. Propuštění z tábora se dělo s vědomím generálního velitele neuniformované protektorátní policie. Mezi vězni kolovaly zprávy o možnosti propuštění po poskytnutí úplatku. Údajně bylo možné za 20 000 protektorátních korun vymoci propuštění z tábora.

Další možností, jak se dostat z tábora, byl útěk. Ze samotného tábora byl útěk komplikován ohrazením a ostrahou se psy. Lepší podmínky pro útěk existovaly na dislokovaných pracovištích, na kterých vězňové v některých případech i nocovali. Celkem bylo zaznamenáno přes 100 pokusů útěk, z nichž asi polovina byla úspěšná.

Mezi úspěšné útěky patřil také pokus Josefa Serynka, který s jedním spoluvězněm uprchl na podzim 1942. Josefu Serynkovi se podařilo dostat se až na Českomoravskou vrchovinu, kde se zapojil do partyzánského boje. Spolupracoval s odbojovou skupinou gen. Luži i se sovětskými partyzány. Jeho společník byl zastřelen v okolí Třeboně.Dozorčí orgány tábora se rekrutovaly z řad protektorátních četníků. Ti se k vězňům chovali velmi hrubě a nevybíravě. Od roku 1940 byl velitelem tábora Josef Janovský, který proslul svou bezcitností. Po vypuknutí tyfové epidemie byl v zimě 1943 nahrazen dosavadním velitelem tábora v Hodoníně u Kunštátu, který měl připravit tábor na deportaci vězňů do Osvětimi. Strážní personál čítal několik desítek četníků.

Podle ustanovení táborového řádu bylo povinností vězňů pracovat. Především se jednalo o práce na stavbě silnice na trase Plzeň-Ostrava. Dále vězňové pracovali na odklízení lesních polomů a v zemědělství. Při práci na vzdálenějších místech byli vězňové ubytováni mimo tábor. To sice na jedné straně skýtalo lepší možnost útěku, ale na straně druhé prchající vězeň musel opustit příbuzné, kteří zůstali v táboře. Na těchto dislokovaných pracovištích pracovali vězňové pro místní podnikatele, kteří si tuto levnou pracovní sílu objednávali u velitelství tábora. Získané peníze za práci nebyly vypláceny a měly sloužit k úhradě nákladů spojených s provozováním tábora.

Strava, která se skládala ze snídaně, oběda a večeře, byla podávána pouze v tom nejnutnějším množství. Dávky jídla byly dočasně zvýšeny před transportem do koncentračního tábora. Byl zaznamenán také případ rozkrádání potravin četnickým personálem.

Katastrofální ubytovací, stravovací a hygienické podmínky vedly k časté až chronické nemocnosti vězňů. Ze 30 dětí narozených v táboře žádné nepřežilo. Vyvrcholením bylo na přelomu let 1942- 43 propuknutí tyfové epidemie, na jejíž následky zahynulo největší množství vězňů.

Celkem prošlo internací v tomto táboře 1 309 osob, z nichž 326 internaci nepřežilo. Další čtvrtina vězňů byla propuštěna nebo utekla. Ostatní vězňové byli transportováni do koncentračního tábora v Osvětimi.

Hromadné transporty se uskutečnily celkem dva. Jako první byl vypraven 3. prosince 1942 transport tzv. asociálů v počtu 16 mužů a 78 žen do koncentračního tábora OsvětimI. Druhý z transportů znamenal prakticky likvidaci tábora, protože v něm bylo odvezeno 417 vězňů do koncentračního tábora Osvětim  II.-Birkenau. Zatímco první transport se uskutečnil na základě výnosu o preventivním potírání zločinnosti, druhý již byl realizován na základě Himmlerova výnosu z 16.12.1942, který nařizoval transport všech Romů do koncentračního tábora v Osvětimi.

Zbývajících 198 vězňů bylo přemístěno do cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu nebo do sběrných táborů v Praze a v Pardubicích. Jen malá část byla propuštěna na svobodu.

reakce na nepravdivou odpověď p.Schwarzenberga

Od: Jan Bouček, Nečice č.14 okr.Pelhřimov
Datum: 12. 10. 2012
Dobrý den,

pane Schwarzenberg jak jsem Vám sdělil že Vaše údaje si ověřím,jsem tak v zápětí udělal.Po prostudování značného množství písemných materiálů ohledně cikánského koncentračního tábora v Letech u Písku jsem došel k názoru,že údaje uvedené v knize které jsem citoval jsou pravdivé,proto jste se nabránil žalobou neboť by jste žalobu s autorem knihy u soudu prohrál.A Pokud tedy vy mě v odpovědi uvádíte,že tyto údaje nejsou pravdivé lžete a jste pane občane Schwarzenbergu obyčejný lhář.Každý z občanů mající přístup na internet si po zadaní cikánský koncetrační tábor Lety u Písku,holocaus.cz nebo sdruženíDžemo může vše dohledat.Na základě práce PhDr.Miloše Tomandla z Filozofické fakulty,výpovědí kronikáře a učitele Jana Tomana v Letech a ze zápisů této kroniky taktéž z výpovědi Letenského rodáka Václava Šindeláře vyplývá následující:Po atentátu na řížského protektora Heydricha převzala řešení cikánské otázky v Československu protektorátní tajná policie,která využila již dříve postavený tábor pro nepřizpobilé občany nikoliv pouze pro cikány!!!Tábor tentokrát již pouze pro cikány byl tedy zřízen na rozkaz Německých nacistických činitelů jako rodinný.Ostatní nepřizpůsobilí dlící v tu dobu v táboře byli odesláni do různých věznic.V táboře zůstala původní Česká ostraha pod vedením štábního kapitána Janovského.Na bránu byl umístněn nápis Arbeit macht frei a tábor se stal táborem Německým.Byli to především Češi z okolí, kteří využívali levné pracovní síly, kdy pracujícím cikánům platili 10 haléřů na hodinu provedené práce.Zájem o takovou levnou pracovní sílu byl značný štábní kapitán Janovský nestačil všechny žadatele uspokojit.Uspokojit všechny nemohl,protože na základě rozkazu Němců byli cikáni posíláni přednostně na zpracování polomů na pozemcích panství rodiny Schwarzenbergů.Kde pracovali v lese kde zpracovávali polomy jednalo se o velmi tvrdou práci V táboře panovali velice špatné podmínky a vězni na základě epidemie která vypukla v táboře houfně umirali.Na základě toho na osobní rozkaz Němce Himmlera byl tábor v r.1943 uzavřen a vězni byli transportováni do koncetračního tábora v Osvětimi.Tábor byl zbořen,asanován.Skutečnost,že uvádíte,že koncentrák pro cikány zřídili Češi pokládám za pomluvu Čechů a měl by jste se za tato slova Čechům omluvit.Je pro mě nepředstavitelné,že by měl prezidenta ČR dělat člověk,který lže,pomlouvá národ a jehož rodina zneužívala a hrozného postavení lidí z cikánského koncentračního tábora v Letech a tyto vykořisťovala.Pane Schwarzenberg jako Váš volič a bčan ČR Vás vyzývám k odstoupení z kandidatury na prezidenta ČR nespňujete morální kredit nutný k výkonu této funkce.

S pozdravem

Jan Bouček
Nečice č.14 okr.Pelhřimov