MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post

Multikulturní obohacení

#104956 NO-GO ZONE

2017-03-21 12:08

 

Ačkoli v samotném Sparkbrooku žije jen asi třicet tisíc obyvatel a čtvrť pokrývá pár čtverečních kilometrů, pochází odtud 26 z 269 džihádistů odsouzených v posledních několika letech ve Velké Británii za plánování či uskutečnění teroristického útoku. „Tato skutečnost poněkud zpochybňuje převládající názor liberálů, že Sparkbrook je symbolem úspěšně fungující multikulturní společnosti,“ jízlivě konstatuje britský deník.

„Ve skutečnosti je Sparkbrook spíš symbolem pro existující paralelní společnost. V ulici s asi 150 byty byste našli jen málo domácností, ve kterých žijí bílí Britové,“ referuje deník a zmiňuje nedávný skandál, který v plné nahotě ukázal neschopnost zdejších radních. „Militantní muslimové se pokusili infiltrovat státní školy a zavést zde islámský program. Místní úřady se sice o celé záležitosti dozvěděly, ale z obav před nařčením z rasismu raději mlčely.“

Mnozí však tvrdí, že labourističtí radní nekonali z neméně závažného důvodu. „Obecně platí, že labouristy volí právě muslimové a další příslušníci etnických menšin. A to není vše. Před několika týdny musel odstoupit zdejší radní Waseem Zaffar, který nutil katolickou školu, aby nechala čtyřletou dívku nosit ve třídě islámský závoj. Pravidla školy něco takového zakazovala, ale Zaffar obviňoval vedení vzdělávací instituce z porušování zákona o rovnoprávnosti náboženství.“

Celý text v angličtině najdete ZDE.

Nakonec se ale ukázalo, že čtyřletá dívka je Zaffarovou příbuznou a pětatřicetiletý radní musel odstoupit ze své funkce. „Nejenom obyvatelé Birminghamu se zpětně podivují nad tím, jak mohl být tento člověk vzhledem ke kontroverzní minulosti vůbec dosazen do své funkce. V minulosti totiž označoval Izrael za teroristický stát a účastnil se propalestinských demonstrací. Další radní zase v minulosti organizoval shromáždění, na kterém seděli muslimští muži a ženy odděleně.“

„Značná část obyvatel Sparkbooku nehovoří anglicky a jenom letmá procházka po Ladypool Road naznačuje, že zde bílí Britové tvoří menšinu. V prostoru se nachází kari restaurace, muslimské obchody. V blízkém okolí funguje dvaadvacet mešit. Ještě před několika málo desítkami let vypadalo toto místo naprosto odlišně, když zde žily díky levnému nájmu a blízkému zaměstnání hlavně irské rodiny.“

První přistěhovalci z muslimského světa začali přicházet do Sparkbrooku v šedesátých letech minulého století, kdy se započal proces nekontrolované migrace za vlády labouristů. Změnu Sparkbrooku na vlastní oči sledoval podnikatel Steve Mills, který zde podniká od roku 1988. „Tady vedle sídlila firma, která dodávala pivo do místních hospod. O kus dál fungovalo řeznictví a továrna, místo které je dnes islámské komunitní centrum,“ vypráví místní pamětník.

„Myslím, že jsem zdejší poslední nemuslimský majitel obchodu,“ konstatuje čtyřiapadesátiletý otec dvou dětí. Hodně toho pamatuje i o rok mladší Jones. „Jako by to bylo včera, když se tady před asi sedmnácti lety vyrojila policie a přišla si pro mladého muslima. Bylo to skutečně velmi děsivé,“ cituje Daily Mail Jonese, který hovoří o dnes dvaačtyřicetiletém nechvalně proslulém teroristovi Moinalu Abedinovi.

V roce 2002 byl zdejší obyvatel Abedin odsouzen ke dvaceti letům vězení. Podle jednoho jeho známého byl nyní propuštěn a pohybuje se po ulicích Sparkbrooku. Abedin je jedním ze šestadvaceti „sparkbrookských“ teroristů. Dalším z nich je například Irfan Chalid, který byl v roce 2013 odsouzen k osmnácti letům vězení. Ve Sparkbrooku bydlel také nezaměstnaný otec čtyř dětí a příjemce 1700 liber měsíčně od sociálky Parviz Chán, který v roce 2007 přímo na ulici sťal hlavu britskému vojákovi.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#104960 Re:

2017-03-21 12:13:30

#104956: NO GO ZONE -  

 Daily mail je bulvár, lepší sice než Blesk, ale je obdobně "manipulaticní", nelze brát vážně co je tam psáno. 

Věřit Rytmu života a Blesku, či ahoj nebo jak se všechny ty nesmysly nazývají je přece hloupost, autoři těchto novin se vždy u soudu brání, že je to "nadsázka" že tomu "nikdo přece věřit nemůže". 

V Evropě neexistuje no-go zóna nejspíš vůbec nikde. V 11 mil. Moskvě ale budou zaručeně místa, kam se neodváží policajti ve dne natož v noci. I v Praze jsou místa, kam v noci normální lidé nechodí.