MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post

Multikulturní obohacení

#111183

2017-06-20 21:58

Vlna teroristických útoků v Evropě je výsledkem nezodpovědné imigrační politiky, prohlásila šéfka polské vlády Beata Szydlová ve vysílání polské televize.

 
„Je to důsledek nezodpovědné politiky prováděné řadu let, což vedlo k tomu, že lidé, kteří přicházejí do Evropy nebo žili v Evropě po několik generací, jsou ponecháni sami sobě, nemají představu o své budoucnosti,“ cituje Szydlovovou RIA Novosti.

Nicméně se opět postavila proti přemísťování uprchlíků. „Politici, aby uklidnili své svědomí, se rozhodli jednoduše přesunout tyto lidi z jednoho místa na druhé, a tím problém vyřešit. Problém nebude vyřešen. Proto polská vláda mluví přímo a jasně, že je třeba těmto lidem pomoci, ale musíme to dělat u nich - tam, kde žijí,“ tvrdí polská premiérka.

Vyslovila se rovněž proti humanitárním koridorům pro léčení uprchlíků. „Pokud budeme mluvit o humanitárních koridorech, takprosím především odpovědět na otázku, zda není jednodušší postavit nemocnici na místě? Budeme moci více lidem pomáhat a léčit na svém místě, než když budou tito lidé přivezeni do Polska,“ řekla Szydlová.

Na podzim roku 2015 se EU rozhodla přesídlit na svém území 160 000 lidí, kteří byli v té době v Řecku a Itálii, a uprchlíky z Afriky. Kvóty byly rozděleny v poměru k počtu obyvatel se zbývajících zemí EU a řadou dalších faktorů. Polsku bylo určeno přijmout 7000 Lidé, České republice - 1,6 tisíc, Maďarsku - 1,3 tisíc, Slovensku - 900 lidí. Během posledních dvou let Polsko a Maďarsko nepřijaly žádného migranta, Česká republika 12, Slovensko - 16.

Evropská komise již dříve oznámila, že pošle formální dopis České republice, Polsku a Maďarsku v rámci procedury, která by mohl vést k sankcím proti těmto třem zemím v souvislosti s odmítnutím přijmout uprchlíky s tím, že počká jeden měsíc na jejich odpověď.

Pokud polská premiérka hovoří o svědomí politiků, má dozajista kus pravdy. Jedna věc – a to zcela základní – totiž není jasná. Uprchlická vlna je důsledkem především rozpoutaných konfliktů na Středním východě a v Severní Africe. Země EU, které jsou převážně členy NATO, které pomohly tyto konflikty rozpoutat, dodnes zde vedou (spolu se Spojenými státy) bojové operace, které zasahují i civilisty.

Například irácký Mosul muselo opustit bezmála 900 tisíc lidí. To samé platí pro rozsáhlé oblasti Sýrie. Stavět v těchto místech (v Sýrii, Iráku, Libyi nebo v Turecku?) nemocnice je pošetilé nebo dokonce nebezpečné. A dokud se války v těchto oblastech neukončí, bude pokračovat uprchlická vlna. A na tom by měla především EU pracovat.

Odpovědi

Evropan

#111186 Re:

2017-06-21 04:18:52

#111183: Multikulturní obohacení -  

Pletete tu páté přes deváté. Irácký Mosul a syrskou Rakku obsadil Daeš. Nevím, co s tím má co dělat EU. Nálety na Homs nebo Allepo má na svědomí syrský diktátor Al Asád podporovaný Russkem. Jen samotná syrská armáda má na svědomí více než 400 tis. mrtvých a zhruba 6 až 8 mil. Syřanů muselo před asádovským běsněním utéci do zahraničí nebo na území, která dosud mají v moci povstalci. Ti ačkoli jsou často extrémně islamističtí, nejsou zdaleka tak krutí jako syrský diktátor a jeho ruští pomocníci. Do tohoto konfliktu se NATO ani EU nezapojuje. Výjimkou byla snaha o vyhlášení bezletové zóny, kterou ovšem v OSN zablokovalo Russko.