MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#126898 Re: Re:

2018-02-28 17:30

#126895: Evropan - Re:  

Je pravda, že mohamedáni přinesli do Evropy v minulých staletí některé výdobytky vědy z jiných oblastí. Ale zpravidla je sami nevytvářeli a nevynalezli (i tzv arabské číslice vlastně nejsou jejich, ale převzali je z jiné kultury) pouze je přenesli z území, která imperiálně obsazovali, či s nimi obchodovali. V oblastech, kde bují islám jsou ostatní náboženství vždy podrobeny útlaku. V Saúdské Arábii vám provozovat veřejně jiné náboženské kulty, nebo prezentovat jiné náboženské  symboly určitě nedovolí. Okolností, že se v Česku objevuje určité procento lidí z násilnickými sklony, nelze omlouvat ignoraci šíření náboženských směrů, které šíří násilí programově, jako je tomu u islámu, nebo německého proárijského nacizmu a antisemitismu. Antisemitismem jsou mnozí přicházející imigranti přímo nasáklí.

 

Odpovědi

Evropan

#126903 Re: Re: Re:

2018-02-28 17:44:27

#126898: - Re: Re:  

Ve spojitosti s tím, že v současné době žádá o politický azyl v Čechách 40 čínských křesťanů. A pak také spojení "... náboženských směrů, které šíří násilí programově, jako je tomu u islámu ..." jen opět ukazuje, že jste ten můj text nedočetl, nebo nepochopil. V křesťanství je programové šíření násilí vepsáno naprosto stejně jako u islámu, neboť ta náboženství jsou si velmi podobné.

No a jestli vaše poznání kultury zůstává u arabských číslic, tak ta sice pocházejí z Indie a z doby, kdy neexistoval ani islám ani křesťanství. Pokud jsem psal o matematice, rozhodně to znamenalo širší pojem než jsou pouhá arabská čísla.

Jeden příklad z Wikipedie: V historii i v současnosti matematiky a informatiky hrály a hrají důležitou roli předpisy k řešení úloh, např. předpisy pro čtyři základní aritmetické operace s přirozenými čísly zapsanými v desítkové soustavě. Předpisy tohoto charakteru se zabýval počátkem 9. století perský matematik Abdalláh Muhammad ibn Músa al-Chwárizmí (nebo al-Chorezmí) al-Madžúsí, latinské zkomolení části jeho jména uvedlo do evropských jazyků slovo algoritmus. Al-Chwárizmí dovedl například geometricky řešit kvadratické rovnice a vymyslel také jednoduchý algoritmus pro násobení dvojciferného čísla, číslem jednociferným. V letech 800 a 825 napsal dvě díla, z nichž jedno byla početnice, které v latinském překladu začíná slovy „Algoritmi dicit“ („Tak praví Al Chwárízmí“). Zdánlivá záměna jmen vznikla patrně zkomolením při překladu z arabštiny do latiny. Druhým dílem byla učebnice algebry „Al-džabr wa-l-maqábala“ („Uspořádání“), která obsahovala nauku o řešení rovnic. Podle autora je rovnice uspořádána, pokud jsou všechny její členy kladné. Na takový tvar byly všechny rovnice převáděny, čímž autor definoval povolené operace s rovnicemi. Neznal algebru obecných čísel.