MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#145247

2019-03-03 05:39

Rozebírat všechny manipulace, které provozuje dvojice bavičů TV Barrandov ve složení Zeman a Soukup, by bylo vyčerpávající. Občas se ale vyplatí udělat malý průzkum, jak daleko věci dospěly.

Při poslední sedánce se veleúslužný Soukup chtěl projevit jako světaznalý expert a dal se do přehledu zahraničního tisku.

Pane prezidente, včera mě zaujala jedna věc. Já jsem si četl zahraniční servery a tam The Wall Street Journal, což je tedy velmi respektovaný list, jak deník, tak internetový server americký, který je většinou velmi dobře informován, říká, že prezident Donald Trump, prezident Spojených států je připraven v rámci obchodních jednání s Čínou zcela stáhnout svá obvinění vůči firmě Huawei, což by teda bylo mimořádně zajímavé, protože pak by se ukázalo, že celé to tažení proti firmě Huawei byla taková trochu obchodní taktika amerického prezidenta. A upřímně řečeno na tuhle tu taktiku a fake news teda naskočila celá řada států včetně České republiky. Pokud se to ukáže jako pravdivé, co Vy na to?

Prezident Zeman na to tohle:

„Tak zaprvé, to je pravdivé, protože teď, myslím zrovna dnes nebo včera, byly publikovány tweety Donalda Trumpa, kde přesně toto říká, stažení, řekněme blokace, jak on to nazývá, blokace Huawei v soutěži o síť 5G. Nu, a já si toho vážím, protože si myslím, že je to rozumný krok.

To, že někteří naši, jak to říci slušně, málo informovaní a příliš servilní lidé se podbízeli velkému bílému otci za oceánem, tak to jenom dokazuje tu jejich hloupost, a já doufám, že teď ti, kdo nás málem zavlekli do obchodní války a arbitráží s Huawei spolu se Spojenými státy, budou patřičně oceněni.“

Málo informovaní a servilní jsou především Zeman se Soukupem. Soukup je servilní vůči Zemanovi a Zeman vůči ruskému a čínskému prezidentovi. Pokud jde o tu informovanost, je zmínka o The Wall Street Journal hezká ukázka, jak se věci mají. Když už chce Soukup vykládat nesmysly a Zeman mu přizvukovat, ať proboha aspoň nezmiňují žádné zdroje, kde se to dá dohledat a zjistit, že je to jinak.

Tak jsme se podívali, co „internetový server americký, který je většinou velmi dobře informován“, píše. WSJ ve svém komentáři (24. února) sděluje, že se zdá, že USA a Čína směřují k novému obchodnímu jednání a proto je nezbytné odstranit škody, které celní tarify způsobují oběma ekonomikám. List se ale obává rizika, že prezident Trump v rámci obchodních jednání podkopává americké právo.

„Toto riziko bylo zřejmé v pátek, když se reportéři ptali Trumpa na to, zda by případné zrušení amerických trestních obvinění proti Huawei, čínskému telekomunikačnímu gigantu, bylo součástí obchodní dohody.“

Na to Trump řekl: „O tom budeme diskutovat během několika příštích týdnů. A budeme mluvit s americkými právníky. Budeme mluvit s generálním prokurátorem. Ale budeme se rozhodovat. Právě teď to není něco, o čem diskutujeme.“

Komentář WSJ Trumpovi doporučuje, aby brzdil. „Advokáti z USA nejsou obchodní vyjednavači. Jsou to státní zástupci, kteří prosazují americký zákon a minulý měsíc podali obžalobu, která viní finanční ředitelku (Huawei) Meng Wan-čou z porušování amerických sankcí vůči Íránu. Další samostatná obžaloba tvrdí, že zaměstnanci společnosti Huawei ukradli technologii americké telekomunikační firmy T-Mobile. Naznačovat, že by Spojené státy mohly tyto obžaloby v rámci obchodního jednání hodit stranou, posiluje kritiky, kteří tvrdí, že tato obvinění jsou politická. Huawei a paní Meng vinu popírají.

Pokud jsou obvinění zamýšlena jen jako obchodní tlak na Čínu pak by je mělo ministerstvo spravedlnosti stáhnout a omluvit se. Pokud však důkazy jasně dokládají, že paní Meng a Huawei porušují americké zákony a Trump jim dovolí z toho vybruslit, aby se zvýšil vývoz sójových bobů do Číny, tak podkopává americké sankce a důvěru v americkou spravedlnost.“

Tak tady Soukup něco špatně četl a Zeman přizvukuje, aniž je ve věci orientován a pak pospolu matou veřejnost a ještě si pochválí, jak mají bystrou mysl. Zřejmě ale nemají.

The Wall Street Journal pak ještě Trumpa kritizuje za to, že už podkopal americkou politiku sankcí ohledně další čínské telekomunikační firmy ZTE. Minulý rok dostaly americké firmy zákaz dodávat ZTE důležité komponenty, které používá ve svých telekomunikačních zařízeních. Stalo se tak poté, co bylo zjištěno, že ZTE se již podruhé vyhýbala sankcím a poté lhala. Trump zrušil zákaz prodeje po osobním zásahu čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. ZTE dostala pokutu ve výši 1,2 miliardy dolarů, ale Trumpův zásah způsobil, že americký trest se zdá být stejně nezávazný jako nějaký čínský.

WSJ charakterizuje Trumpovy přístupy jako jednání člověka, který si myslí, že globální politika je něco jako obchodování s nemovitostmi. On a čínský prezident se na něčem dohodnou a bude to hotové. Jenže takto může postupovat čínský prezident, který má doma autoritářský systém a zákonem je to, co chce on. „V USA ale nikdo není nad zákonem. Trump by tedy měl být opatrný ohledně toho, co Si Ťin-pchingovi slibuje, protože by to třeba také nemusel splnit.“

Takže Soukup se Zemanem vykládají nesmysly. Soukup se zaštiťuje citováním amerických novin, kde není významově nic z toho, co tvrdí a Zeman posuzuje realitu podle Trumpových tweetů. Kdysi zase věřil výkladům ministra Lavrova, že na východní Ukrajině nejsou žádní ruští vojáci. Oni tam sice jsou a pár jich tam už chytli a jejich moderní zbraně, které tam nemají co dělat, protože Ukrajina je nikdy neměla, byly dávno zdokumentovány, ale to nevadí.

Přejeme osazenstvu Hradu, aby pilně propagovalo společnost Huawei, když už s ní o tom uzavřeli smlouvu a panu Soukupovi, aby se mu dobře vyjednávalo s čínskými spolumajiteli jeho společností.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#145254 Re:

2019-03-03 15:57:53

#145247: -  

Jiní dva baviči  (Kraus u Tachecí)