Petice proti přejmenování letiště Ruzyně na letiště V. Havla.

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#5084

2012-02-17 18:01

S peticí naprosto souhlasím. Pokus srovnám bývalého presidenta Havla co by disidenta s bývalým presidentem generálem Ludvíkem Svobodou, který skutečně nasazoval svůj život ve skutečném boji - 2. světové válce - proti jednomu z největších zel na tomto světě - nacizmu, kdy českému národu hrozilo vystěhování a vyhubení - je vedle něj Václav Havel obyčejný břídil. A co máme po generálu Svobodovi pojmenováno dnes? Snad jen pár ulic v několika málo městech. Měl jen smůlu, že bojoval na straně Sovětského svazu a ne USA. Tento člověk SKUTEČNĚ nasazoval svůj život za bytí svého národa. Nemohl ve své době tušit, jak se politická situace časem vyvrbí. A Václav Havel? Kde byl bojovník za pravdu proti lži a nenávisti, když V. Klaus s V. Mečiarem rozdělovali Československo? Kde byl tento bojovník po restituci svého majetku, když se u nás začalo vesele tunelovat, bujela korupce, vznikaly miliardové daňové úniky a státní rozpočet začal být děravý jako řešeto? A pokud by u nás po roce 1948 nedošlo ke změně politické situace, byl by Václavu Havlo vůbec někdy jeho majetek zabavený na základě Benešových dekretů vůbec vrácen? Ať mi na to někdo odpoví, rád si jeho vysvětlení poslechnu.....

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#5092 Re: Vítězství zdravého rozumu

2012-02-18 14:13:57

#5084: -

Díky moc za Váš názor!

Je vidět, že se nenecháte strhnout médii a dáte víc na vlastní úsudek. Tahle bláznivá fraška kolem přejmenování letiště, mi, podobně jako před pár lety americký radar, potvrdila, že naděje na obrodu touhy lidí po vědění ještě nejsou plané.

Dnešní svět je zvyklý nahlížet na věci příliš zjednodušeně. Každý dnes ví, že ve 2. světové válce byli Němci ti zlí. Kolik lidí je ochotno připustit, že právě Němci byli a jsou prvními oběťmi pravicových extremistů?!

A oč se slavné Spojené státy liší od diktatur minulého století, když pod hloupými záminkami obsazují cizí území, neboť jsou (po vzoru Křižáků) odhodláni přivést tápající k lepšímu životu.

Čím více nad tím dumám, tím blíže jsem přesvědčení, že "Jistě, pane ministře" je dokumentárním cyklem o dnešní době.

 

Přeji Vám (a vlastně i sobě) mnoho vnímavých a naslouchajících čtenářů.

 

Anita Buchtová