Petice za zákaz kouření v restauracích

azas eprd

/ #119 ...a kolo dějin se točí...

2013-03-05 22:44

Podle výsledků širokého veřejného průzkumu vyvozuju, že i v mém městečku by nás měla být převaha, těch, kteří nevyznávají nikotin. No řekněte, logicky, nečekali byste tu pro ně i škálu nekuřáckých osvěžoven v nějakých adekvátních proporcích? A třeba jednu, co by jí slušela na dveřích třeba i moje hvězdička té nej? Čekali? Marně. Není tu. Ani nej, ani jiná. Prostě žádná. A můžeš hrabat prstíčkem, jak chceš. Pajzly, knajpy, putyky, nálevny, bary i "nóbl" podniky, ocejchované i ty co barvu tají, marně. A co cukrárna? Ta s dětským koutkem k tomu? Ne, ne. Kuřácká! Tak taky ne. Plesy? Tak prd. A co v sousedním okresním městě? Není to tak daleko, větší město, ti se tam jistě mají. Mno mají, mají, pod primátorsko senátorskou taktovkou nikotinového mága tak nějak v kouřmo bleděmodrém. Ještě že mi zbyde tolik možností k svobodné volbě, kde nesegregována, neomezována kouřem, se mohu naobědvat, povečeřet s přáteli, pohostit předškolní příbuzenstvo, uspořádat slavnostní sešlost, vypít sklenku ve dvou, zatancovat si, ... jako třeba v parku, v čekárně u doktora, na sklepních schodech činžáku, u nesoběstačné babičky v garsonce, na méně frekventovaném chodníku, na křídle gripenu..., v kostele nebo na hřbitově se mi zatím trochu ekluje, ale po prezidentské inauguraci kdo ví :-)