PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)

nevím

/ #716 Další názor

2015-02-14 21:33

691   693  Mám stejný názor . Taky jsem na začátku rodině fandila, bohužel rozčarování na sebe nenechalo dlouho čekat.Samé nářky, stát nepomáhá, obec nepomáhá, ale stát a obec není rodič. Myslím si, že stát pomáhá finančně až dost. Vše je vidět podle toho jak si rodina žije a co má. Pracovala jsem v malém obchodě a tak jsem měla možnost přímo vidět jak každá ženská zvažuje co může a nemůže koupit dětem na svačinu , o oblečení a vybavení elektronikou nebudu ani hovořit. Mluvím o zaměstnaných rodinách, které zdaleka nemají toho tolik co jedna VIP rodinka pochopitelně nepracující. Zajímalo by mne proč matka nepožádala o pomoc v domácnosti ženy ze svého etnika, alespoň by jim zajistila zaměstnání. Když si stěžuje , že stát selhal, tak určitě neselhaly romské spolky a nemusela se angažovat KRV. Chápu, že na začátku matka potřebovala pomoc, ale rodina je dost početná a má plno volného času tak by se měla zapojit a ne jen nadávat a nic nedělat. Babku jsem neviděla, aby se starala o domácnost, pouze kecání a stěžování, Dříve bylo běžné, že v rodině bylo více dětí a ženská vše musela zvládnout. Chápu, že zvládnout 5 dětí přebalit a nakrmit je něco jiného, ale o kolik dětí se stará sestra v jeslích, nebo v kojeneckém ústavu. Jsem již v důchodu, vychovala jsem 5 dětí, na první jsem měla placeno jen 6 měsíců, na další rok a pochopitelně jsem šla hned do práce a dítě do jeslí a školky. Nezaměstnaná jsem nikdy nebyla, protože jsem pracovat chtěla. Naříkat na nedostatek rodina opravdu nemusí, nedostatkem evidentně netrpí, ale myslím si, že je daleko víc potřebných rodin s postiženými dětmi, kteří by si pomoci vážili. Rodinka paterčat má určitě příjmy za články, rozovory, seriál, určitě nic neudělaji zdarma.