PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

#701 Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:06

#693: - Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina 


Můžete si najít výpovědi dalších matek s vícerčaty jakou "pomoc" od státu dostali. Každá rodina s vícerčaty ať dostane peníze, které se poskytují organizacím a sama si vyhledá pomoc a zaplatí. Pořád se díváte jen na paterčata a vadí vám už všechno a nevidíte nic dalšího, čeho se to týká. To chcete říct, že KVR si vymýšlí a bojuje za vícerčata zbytečně? Vždyť to přece každý musí zvládnout sám a bez pomoci, na co jim ještě dávat peníze? Starší lidé, kteří potřebují péči a pomoc v domácnosti dostanou příspěvek cca 9 000 a sami si zajistí služby a volí většinou sestry na mateřské, důchodkyně a žádné uklízečky z pracáku se základním vzděláním. Proč by to mělo být v případě vícečetných těhotenství jinak? Tak to Kláro zabalte, ono to asi vůbec není potřeba.



Nepřihlášený uživatel

#702 Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:06

#697: - Re: Re: Re: Jak to vidím já 

 a proč bych je pouštěla viděla jsem je, pamatuju si je a píšu o tom. Zapomněla jste, že ty tři díly šly až po asi pop roce od narození.


Nepřihlášený uživatel

#703 Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:08

#701: - Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO 

 jenže všichni, kteří příspěvek na péči dostanou, musí doložit,  komu za péči zaplatili a musí to být osoba, která  se tím živí, nemůpže to být  zdravotní sestra  ze sousedství na penzi,  pokud nemá oprávnění. 

Dát peníze do ruky Kiňovým,  voda by se nad nimi zavřela. 


Nepřihlášený uživatel

#704 Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:10

#681: - Nezvládá rodina 

NEJDE O NEPŘETRŽITÝ PROVOZ? PEČOVATELSKÁ SLUŽBA SE ZAVÁZALA, ŽE POSKYTNE PÉČI V URČITÉ DOBĚ A TO NESPLNILA. PODÍVEJTE SE, JAK VELKÁ ORGANIZACE TO JE A KOLIK MÁ PRACOVNÍKŮ. ŽÁDNÝ ZDRAVOTNÍK BY SI TOTO NEDOVOLIL, POKUD BY NEMĚL ZA SEBE NÁHRADU.


Nepřihlášený uživatel

#705 Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:11

#692: - Re: Jak to vidím já 

 Zapomněla jsem dodat.. píšete že to četla Klára a byly to dopisy či zprávy elektronicky. Vy znáte emailovou adresu sl. Kiňové ?? Byla snad někde uveřejněna ?? Ja ji neznám a troufám si tvrdit že ani většina lidí, mimo jejich zmámých, ji nezná. Kdo ji tedy vyhrožoval, její známí a kamarádi, její komunita ? Dívám se na to , nebo se snažím, objektivně. Jaksi mi to nesedí. Nikomu svůj názor nevnucuji, pouze píši jak to vidím já.


Nepřihlášený uživatel

#706 Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:12

#699: Stana - Re: Re: Jak to vidím já 

 Vyjádření odpovědných pracovníků znělo, že dostali běžný honorář.  POkud by ho ale rodina přiznala, tak nemají  nárok na finanční podporu...  Tak někde není pravda. 

Oni rozhází všechny peníze za věci, které se jim "léví"  ani ten playstation není zadarmo. Přitom je to naprostá zbytečnost.  

 

Vybavení kuchyně bylo zapleceno z  peněz "živelná pohroma" Oni vůbec nic neměli, z vlastních peněz si prý koupili postele pro sebe a pro staršího syna. jenže - to nebylo z vlůastních peněz, ale z těch , které dostávají poštou od  dárců.   


Nepřihlášený uživatel

#707 Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:15

#703: - Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO 

Většina sester na penzi má registraci-oprávnění, s tou penzí by těžko vyšly a jistě by se našly v místě každé potřebné rodiny. Můžete si někdy skočit dělat dobrovolníka do nemocnice, domova důchodců, ať víte o čem ta práce s lidmi vůbec je.


Nepřihlášený uživatel

#708 Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:15

#704: - Re: Nezvládá rodina 

 když nejde o nepřetržitý provoz, tak  je snad jedno, kdy tam kdo přijde,  sloužit Kiňovým mohou i v jinou dobu, nebo matka neumí vytřít podlahu, uvařit,  Tonda jezdil na kupovat na bruslích? Nepodstrkujte nám vaše naivní názory, o tom, jak je velká pečovatelská organizace  nevíte nic . A kromě paterčat se stará o nemocné,  invalidní osoby, a tam jsou její služby nenahraditelné, ne v rodině, kde je sice šst , ale zdravých dětí a 4 - 6 dospělých,.

A pište prosím stejně jako všichni ostatní, není třeba používat  velká písmena, pak mám pocit, že na nás řvete.


Nepřihlášený uživatel

#709 Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina,

2015-02-14 21:17

#707: - Re: Re: Re: Nezvládá rodina, 

 Řešíme petici, neřešíme snad moje zaměstnání :-)))

Sester ani dalších sociálních pracovníků jsem se ani v nejmenším nedotkla,  konstatovala jsem , že  rodiče nemohou platit pečovatelku bez registrace a musí doložit, za co (komu) peníze vydali. A to by se v této rodině asi nedělo, 

 


Nepřihlášený uživatel

#710 Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:21

#705: - Re: Re: Jak to vidím já 

Adresa domů jde lehce vyhledat, bylo to ve schránce a četli to v dokumentu. Nechci roznášet drby, ale snad něco přišlo Kláře mailem, ale fakt bez záruky. Klářa to psala někde v diskuzi a říkala v rozhovoru, já dopisy neviděla.


Nepřihlášený uživatel

#711 Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:22

#709: - Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO 

 Musí se to předkládat na úřadě, takže by se to tak muselo dít. Proč hned pochybovat?


Nepřihlášený uživatel

#712 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina,

2015-02-14 21:24

#711: - Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, 

 protože rodina se snaží cokoliv spojeného s  příjmem peněz přetočit ve svůj prospěch


Nepřihlášený uživatel

#713 Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:27

#710: - Re: Re: Re: Jak to vidím já 

 dokument byl zveřejněn  víc než rok poté, co se paterčata narodila :-))) takže odsud  to znát potencionální pisatelé nemohli. POkud to vlůbec bylo,  tak to bylo od rodin, které chtěly rozeštvat občany - nebylo by to poprvé. a závist i mezi romy je neskutečná


Nepřihlášený uživatel

#714 Re: Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:27

#708: - Re: Re: Nezvládá rodina 

Omlouvám se, zapla jsem cpsl a nechtělo se mi to psát znovu, rozhodně neřvu, sorry. Neřešte, co dělala rodina. Pečovatelská služba měla uzavřenou smlouvu o péči a péče zpočátku haprovala (slova KVR).


Nepřihlášený uživatel

#715 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:32

#712: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO 

 A kdo by měl mít prospěch z těch peněz na péči? Organizace nebo ti potřební, kterých se to týká?

nevím

#716 Další názor

2015-02-14 21:33

691   693  Mám stejný názor . Taky jsem na začátku rodině fandila, bohužel rozčarování na sebe nenechalo dlouho čekat.Samé nářky, stát nepomáhá, obec nepomáhá, ale stát a obec není rodič. Myslím si, že stát pomáhá finančně až dost. Vše je vidět podle toho jak si rodina žije a co má. Pracovala jsem v malém obchodě a tak jsem měla možnost přímo vidět jak každá ženská zvažuje co může a nemůže koupit dětem na svačinu , o oblečení a vybavení elektronikou nebudu ani hovořit. Mluvím o zaměstnaných rodinách, které zdaleka nemají toho tolik co jedna VIP rodinka pochopitelně nepracující. Zajímalo by mne proč matka nepožádala o pomoc v domácnosti ženy ze svého etnika, alespoň by jim zajistila zaměstnání. Když si stěžuje , že stát selhal, tak určitě neselhaly romské spolky a nemusela se angažovat KRV. Chápu, že na začátku matka potřebovala pomoc, ale rodina je dost početná a má plno volného času tak by se měla zapojit a ne jen nadávat a nic nedělat. Babku jsem neviděla, aby se starala o domácnost, pouze kecání a stěžování, Dříve bylo běžné, že v rodině bylo více dětí a ženská vše musela zvládnout. Chápu, že zvládnout 5 dětí přebalit a nakrmit je něco jiného, ale o kolik dětí se stará sestra v jeslích, nebo v kojeneckém ústavu. Jsem již v důchodu, vychovala jsem 5 dětí, na první jsem měla placeno jen 6 měsíců, na další rok a pochopitelně jsem šla hned do práce a dítě do jeslí a školky. Nezaměstnaná jsem nikdy nebyla, protože jsem pracovat chtěla. Naříkat na nedostatek rodina opravdu nemusí, nedostatkem evidentně netrpí, ale myslím si, že je daleko víc potřebných rodin s postiženými dětmi, kteří by si pomoci vážili. Rodinka paterčat má určitě příjmy za články, rozovory, seriál, určitě nic neudělaji zdarma. 


Nepřihlášený uživatel

#717 Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:33

#714: - Re: Re: Re: Nezvládá rodina 

 ok, ale problém nebyl v tom, že služba haprovala, problém byl v to, že rodina nedokázqla v okamžiku, kdy neměli posluhu, nahradit chybějící pečovatelku. Navíc, už to tu někdo psal , Klára nemohla napsat, vyjádřit se, že rodina nezvládá, musela to napsat tak, aby to "prošlo" 

Navíc  ten problém s pečovatelkami  vyhrotila od počátku babka,  nesnesla, když měl někdo jiný názor a dávala to hlasitě najevo.  Takže - prostě tam nikdo něchtěl a nechce. 


Nepřihlášený uživatel

#718 Re: Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:34

#713: - Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já 

 Závist, to je ono. Odstartovala to údajně kauza s kočárky a pak to jelo.


Nepřihlášený uživatel

#719 Re: Další názor

2015-02-14 21:34

#716: nevím - Další názor 

 přesně, souhlasím.  


Nepřihlášený uživatel

#720 Nezvládá rodina,

2015-02-14 21:36

#715: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, 

 V tomto případě děti, jenže k nim by se nic nedostalo :-)))


Nepřihlášený uživatel

#721 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já

2015-02-14 21:39

#718: - Re: Re: Re: Re: Re: Jak to vidím já 

Ok, tak si to myslete. 

bože, ta naivita.


Nepřihlášený uživatel

#722 Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:40

#717: - Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina 

Mám názor, že to mnohým nešlo pod nos, pracovat u paterčat, píši znovu, že jedna pečovatelka tam byla a je pořád a neměla s rodinou problém a v dokumentu vypovídala vícekrát. Za chybějící pečovatelku nastoupila babička na noční, po té, co celý den kmitala od rána, od 4 hodin ráno tuším tehdy.


Nepřihlášený uživatel

#723 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:41

#722: - Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina 

 takže je to trochu jinak, že vydržela - možná jedna :-)))

a že babička kmitala, bože, vždyt  je nezaměstnaná, tak co se děje ? jsou to její vnoučata, ne?  a její dcera.

 Nešlo pod nos?  Volte slova,  pečovatelky nešly pod nos babce a  hlavně,  ony se tam velice pravděpodobne bály, jedna napadená   cíleně  ne v bytě, ale   mimo, kde si na ni babka počíhala, druhá napadená Sašou . Tam byste chtěla pracovat?  Já ani náhodou.  

 


Nepřihlášený uživatel

#724 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina, KLÁRO ZABALTE TO

2015-02-14 21:46


Nepřihlášený uživatel

#725 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina

2015-02-14 21:49

#723: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nezvládá rodina 

Ano, nešlo jim to pod nos. V dokumentu to říkala kamarádka Kláry a ta se proti tomu ani nijak neohradila, něco tam srovnávala, jako by jedla rajče s něčím, že nejde přece, aby bílý pracoval v jiném etniku.