PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

/ #1146 tady je videt jak Petra LZE!

2015-02-24 01:58

Znala jste se s paní Klárou Vítkovou-Rulíkovou už z dřívějška?

PD: Osobně ne, i nástup do rodiny pod hlavičkou jejího Klubu dvojčat a vícerčat se řešil pouze telefonicky. Paní Rulíkovou jsem viděla poprvé asi až týden poté, co jsem už měla smlouvu. De facto nevěděla, koho zaměstnává. Stačilo jí, že se za mě zaručila kolegyně. Poprvé jsem ji viděla až při některém z natáčení, asi na 5 minut, což je ostatně v dokumentu vidět.

Jak jste se, Petro, vlastně s rodinou paterčat seznámila?

PD: V září 2013 jsem jim nesla balíky s oblečky na děti, vybrané v rámci sbírky pro paterčata. Děti byly prostě nádherné a atmosféra nabitá láskou. Už v době Sašina těhotenství jsme v rodinném centru promýšleli možné způsoby pomoci. Saša s Tondou tenkrát bydleli v 1 plus 1, nejprve byl tedy na pořadu dne větší byt. Dále vyšlo najevo, že rodina má ze zákona nárok pouze na jednu pečovatelku, což je na takto velkou rodinu nedostatečná péče. Navrhovali jsme, aby město financovalo jednu pečovatelku ze svých prostředků. Město nejprve souhlasilo a rodina s tím tedy mohla od začátku počítat. Následně začalo rodinné centrum zřizovat sbírku materiální pomoci, která pokračuje i dnes. V rámci částečného úvazku v Rodinném centru Milovice mi bylo nabídnuto, jestli chci pomáhat přímo v rodině paterčat. Tak jsem se tedy dostala až k Saše. Pod RC jsem k paterčatům chodila od konce září do prosince 2013 každý pátek na 4 hodiny. Musím zdůraznit, že k dětem jsem se opravdu nabídla sama a nikdo mě nepřemlouval. Chtěla jsem pomoci rodině v těžké situaci. Bylo evidentní, že péče o novorozené děti je tak náročná, že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné.

--------------------------------

re: "De facto nevěděla, koho zaměstnává?"

pritom  Petra  tam uz prece pracovala tri mesice

taky  chodila jednou tydne na 4 hodiny videla jak to tam bezi cely tyden?

re: "že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné."

takze 1 pecovatelka, babka s matkou jsou 3 dosple osoby a nezvladnou 5 miminek?

s malym Tonym so mohl hrad deda nebo stryc

 

libila se mi moc Alenka a Dasa ktere samy zvladly vsech 5 miminek ktere byly v klidu

 

PROC SE V TE RODINE MUSI ZEHLIT?

mame susIcku , JESTE TEPLE PRADLO POSKLADAME