PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

#1126 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 21:48

#1122: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 Organizačně nezvládnuté. Některé pracovnice na úklid tam chodily na 3-4 hodiny ráno a 1 hodinu večer. Zřejmě to byla ta aktivní politika zaměstnanosti, čurbes. Která by nebyla otrávená, že večer jde na hodinu do práce žehlit? Nedivím se, že toho měly všichni plné kecky.


Nepřihlášený uživatel

#1127 Re: Re: Re:

2015-02-23 21:58

#1120: - Re: Re:  

Nevím, jestli matka očekává full servis do 18, to jsem se nikde nedočetla. Úřady sdělili, že udělají vyjímku a dostane pečovatelky 2. Nakonec to snad ani nebyly pečovatelky, ale uklízečky.


Nepřihlášený uživatel

#1128 Re: Re: Re: Re:

2015-02-23 22:00

#1127: - Re: Re: Re:  

 psala jsem SNAD do 18-tého věku ..., můj názor, či můj postřeh


Nepřihlášený uživatel

#1129 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:05

#1126: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 No, to je právě ono. Rozdělenou směnu, to se nemůže přeci nikomu líbit  .Přeci by to šlo vyřešit i jinak. Oblečení bylo dost, pleny už jsou papírové a ne jako dřív, to se žehlily. Asi největší problém byla domluva s matkou a vztahy. Taky by se mi nelíbilo, aby mne buzerovala mladá slečna o které bych si myslela své. Dělám ráda s lidma, kteří jsou chytřejší a vzdělanější než já, alespoň se něčemu přiučím.


Nepřihlášený uživatel

#1130 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:17

#1129: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 A jsme u problému...slečna matka si myslela že bude poroučet a všichni budou poslouchat. Ještěže nastoupila nenahraditelná hodná teta Petra na noční a ta to zachránila. Dle rozhovoru pro Romea sděluje, že vykrývala službu mezi 19 až 21 hodinou, aby v zápětí odpovídala na otázku- kdy se rodiče nevyspali. že ona si za celou noc ani nesedla. Nevím zda je celá noc od 19 - 21 hodin, no pro někoho může být, jde o to že se snad nad tím nikdo nepozastaví a nedojde mu že je to kec. Proč u článku přemýšlet, stačí jen lajkování.


Nepřihlášený uživatel

#1131 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:20

#1129: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 


Nejlépe na mě zapůsobila ředitelka RC Milovic paní Líba Šimková. Ta vyhlásila hned sbírku pro paterčata a také paní řekla, že nepůjdou do zaměstnání babičky v rodině (říkali to PD a babičce, ti za ni šly se zeptat, protože se matce nelíbilo, že pečovatelky nic vlastně sami nemohou), protože už o to měly zájem 2 nebo 3 organizace, takže boj o prachy? Také jako jedna z mála řekla, že to je na zhroucení, že to nemohou dlouho vydržet. Příjemná sympatická paní Šimková.



Nepřihlášený uživatel

#1132 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:24

#1130: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

Poroučet, možná, že to tak braly, ale na schůzce řekly matce, že ona je ta hlavní, takže si to musí řídit, jak potřebuje pomoc. Petra nic nezachránila, otec to zachránil a taky babička si pěkně mákla, až měla "šlachu".

?

#1133 Chaos

2015-02-23 22:30

Dámy a teď se divme, že v tom chaosu a čurbesu mladá holka - matka, která musela fungovat, reagovala jak reagovala. V bytě průchoďák, 5 miminek, tolerovat aktivní politiku zaměstnanosti - domácnost jim prolezlo "jen asi 20 pečovatelek", zástupkyně města, sociálky... 

Opavdu skvělé podmínky pro péči o děti a celkový chod domácnosti. Které z nás by se to líbilo?

Není divu, že volala Kláře a komupak jinému, když i koordinátorka koukala jak puk!

 


Nepřihlášený uživatel

#1134 Re: Chaos

2015-02-23 22:34

#1133: ? - Chaos 

 PD: Když jsem v říjnu 2013 nastoupila, bylo předem zjevné, že zapotřebí budou 2 pečovatelky zároveň, jedna opravdu nestačí. Cílem bylo mít přes den 2 pečovatelky a na noční alespoň jednu. Vypukl ale kolotoč, jaký si nikdo nedovede představit. K těm stávajícím každý den přišla nová pečovatelka. Během jediného měsíce jsem napočítala 20 různých lidí! Nikdo z rodiny se k tomu ale nemohl vyjádřit: buď chcete pomoc, když ne, máte smůlu. Kdybyste viděli, jak reagovaly děti! Děti pak už byly úplně neurotické, neustále brečely. Dodneška nechápu, jak to vůbec někdo mohl dovolit. Spousta pečovatelek odpadla sama, spoustu nepřijaly děti. Mnoho z nich jsme museli každý den zaučovat základním věcem. Neměli jsme vůbec přehled, kdo kdy přijde, jak dlouho tam vydrží. Od října začaly občas vypadávat noční služby, víkendy byly pokryté jen částečně, později pak vůbec. Každý den máte v domácnosti cizí lidi, o kterých vůbec nic nevíte, musíte s nimi 12 hodin vydržet, musíte jim svěřit svoje děti.

"Kvalitní péče". To asi měly ty pečovatelky po rekvalifikačním kurzu z úřadu práce, který stát platí. Je to na nic.


Nepřihlášený uživatel

#1135 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:39

#1130: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 Zpočátku dělala jen večer, pak až ty noční, bylo to v dokumentu.


Nepřihlášený uživatel

#1136 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:41

#1132: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 Ano, otec je borec, ten by se pro děti "rozdal", tam je vidět že ty děti miluje, připomíná matce kdy mají jíst a pod., babička, ať sprostá, zastala hodně práce a snažila se, v rámci možností. Jaksi mi tam chybí snaha matky. Ta jen nadávala a pořád si stěžovala. Ano, ona měla být ta hlavní, která určuje, ale když neví co má určovat, jen přikazuje a poroučí, snaha všech co ji chtějí poradit přichází v niveč...tak to je hodně těžké. A Petra ? To je škoda mluvit, ta opravdu ztatila pamět či se chtěla zavděčit ? Kdo ví ???


Nepřihlášený uživatel

#1137 Re: Re: Chaos

2015-02-23 22:51

#1134: - Re: Chaos 

 Já nevím jak Vy, ale já osobně bych se asi výpovědí p. Dobiášové moc neoháněla. Buď ji zneužili ,( p. Dobiášovou) a nebo ona není normální. Pusťte si záznamy na ČT. Ví vůbec p. Dobiášová že poskytla nějaký rozhovor ?? Vždyť co odstavec tak je to nesmysl či lež. Jediné co se dá "uznat", tak je že děti se krmí, Saša odstříkává, zapíná se pračka atd.


Nepřihlášený uživatel

#1138 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:52

#1136: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 Mladá nezkušená matka.  Být to matka nad 30 let, tak ta je v "Bohnicích". Trošku na odlehčení.


Nepřihlášený uživatel

#1139 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 22:56


Nepřihlášený uživatel

#1140 Re: Re: Re: Chaos

2015-02-23 23:04

#1137: - Re: Re: Chaos 

 PD i KVR si protiřečí více než dost.

KVR:
Obvykle mě rodina kontaktuje, poradím jim, uspořádám pro ně třeba sbírku oblečení a potřeb pro děti, pomůžu sehnat sponzory a tím to v podstatě končí. Občas pak třeba zavolají, jak se jim vede. A tak jsem si to představovala i tentokrát

Tak to je teda výrazná angažovanost, obětavá pomoc atd.  Pak se v tom vyznejte.


Nepřihlášený uživatel

#1141 Re: Chaos

2015-02-23 23:07

#1133: ? - Chaos 

 

KVR:
Obvykle mě rodina kontaktuje, poradím jim, uspořádám pro ně třeba sbírku oblečení a potřeb pro děti, pomůžu sehnat sponzory a tím to v podstatě končí. Občas pak třeba zavolají, jak se jim vede. A tak jsem si to představovala i tentokrát

Tak to je teda výrazná angažovanost, obětavá pomoc atd.  Pak se v tom vyznejte.


Nepřihlášený uživatel

#1142 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-23 23:16

#1136: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 Nevyspalá a nemocná matka, vůbec se nedivím jejím náladám.

?

#1143 Re: Re: Chaos

2015-02-23 23:39

#1141: - Re: Chaos 

Obvykle to asi takto funguje, jenže nechat si uniknout takovou senzaci, jakou jsou historicky první paterčata? Ruku na srdce, nelze odolat. Zkušená KVR pohotově reagovala a že jí to přerostlo, holt stalo se. 


Nepřihlášený uživatel

#1144 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI

2015-02-24 00:45

#1136: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: NEPODEPÍŠI 

 rada bych videla ten dopis kde Petra pise Klare ze tam konci

stejne tak dopis  Dasenky kde pise Klare proc odesla

clanek na romea je pouze PR je tam dost lzi


Nepřihlášený uživatel

#1145 Re: Re: Re: Chaos

2015-02-24 00:50

#1143: ? - Re: Re: Chaos 

 v diskuzich jedna vycita Klare ze pry spatne radila Sasene,

ze pry  Klara byla spatny medialni zastupce

jenze zapomnela ze nejdrive byla medialni zastupce  Romana Fischerova, pak az Klara

nevim kdo ted radi Sasene ale radi ji blbe

bulvar Sasenu semele, zatim pisou positivne prodava jim fotky,

ale az zacnou vychazet vice veci napovrch

bulvar se na Sasene napase


Nepřihlášený uživatel

#1146 tady je videt jak Petra LZE!

2015-02-24 01:58

Znala jste se s paní Klárou Vítkovou-Rulíkovou už z dřívějška?

PD: Osobně ne, i nástup do rodiny pod hlavičkou jejího Klubu dvojčat a vícerčat se řešil pouze telefonicky. Paní Rulíkovou jsem viděla poprvé asi až týden poté, co jsem už měla smlouvu. De facto nevěděla, koho zaměstnává. Stačilo jí, že se za mě zaručila kolegyně. Poprvé jsem ji viděla až při některém z natáčení, asi na 5 minut, což je ostatně v dokumentu vidět.

Jak jste se, Petro, vlastně s rodinou paterčat seznámila?

PD: V září 2013 jsem jim nesla balíky s oblečky na děti, vybrané v rámci sbírky pro paterčata. Děti byly prostě nádherné a atmosféra nabitá láskou. Už v době Sašina těhotenství jsme v rodinném centru promýšleli možné způsoby pomoci. Saša s Tondou tenkrát bydleli v 1 plus 1, nejprve byl tedy na pořadu dne větší byt. Dále vyšlo najevo, že rodina má ze zákona nárok pouze na jednu pečovatelku, což je na takto velkou rodinu nedostatečná péče. Navrhovali jsme, aby město financovalo jednu pečovatelku ze svých prostředků. Město nejprve souhlasilo a rodina s tím tedy mohla od začátku počítat. Následně začalo rodinné centrum zřizovat sbírku materiální pomoci, která pokračuje i dnes. V rámci částečného úvazku v Rodinném centru Milovice mi bylo nabídnuto, jestli chci pomáhat přímo v rodině paterčat. Tak jsem se tedy dostala až k Saše. Pod RC jsem k paterčatům chodila od konce září do prosince 2013 každý pátek na 4 hodiny. Musím zdůraznit, že k dětem jsem se opravdu nabídla sama a nikdo mě nepřemlouval. Chtěla jsem pomoci rodině v těžké situaci. Bylo evidentní, že péče o novorozené děti je tak náročná, že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné.

--------------------------------

re: "De facto nevěděla, koho zaměstnává?"

pritom  Petra  tam uz prece pracovala tri mesice

taky  chodila jednou tydne na 4 hodiny videla jak to tam bezi cely tyden?

re: "že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné."

takze 1 pecovatelka, babka s matkou jsou 3 dosple osoby a nezvladnou 5 miminek?

s malym Tonym so mohl hrad deda nebo stryc

 

libila se mi moc Alenka a Dasa ktere samy zvladly vsech 5 miminek ktere byly v klidu

 

PROC SE V TE RODINE MUSI ZEHLIT?

mame susIcku , JESTE TEPLE PRADLO POSKLADAME


Nepřihlášený uživatel

#1147 Re: tady je videt jak Petra LZE!

2015-02-24 02:51

#1146: - tady je videt jak Petra LZE! 

  Pod RC jsem k paterčatům chodila od konce září do prosince 2013 každý pátek na 4 hodiny. Musím zdůraznit, že k dětem jsem se opravdu nabídla sama a nikdo mě nepřemlouval. Chtěla jsem pomoci rodině v těžké situaci.

----------------

Rodiče se asi taky moc nevyspali.

PD: To bylo naprosto zřetelné od prvního okamžiku, kdy jsem nastoupila. Za jednu noc proběhla 3-4 krmení. Saša odstříkávala mateřské mléko, což vždy trvalo celou hodinu. Každé krmení zahrnovalo umytí a sterilizaci lahviček, která sama o sobě trvala čtvrt hodiny. Následovala příprava převařené kojenecké vody, která nesměla být z vodovodu, neboli barely vody, které rodina sháněla a kupovala a někdo je musel dotáhnout domů. Dále dávkování Sunaru, které se muselo dodržet - nezapomínejme, že šlo o předčasně narozené děti … To bylo ale to nejmenší. Následovalo krmení, které bylo spojené s přebalováním, každé dítě pilo minimálně 15-20 minut, odříhlo si, a teprve potom proběhl pokus o uložení ke spánku. Celý tento proces si vynásobte počtem dětí. Když jsem u nich byla na své úplně první “noční službě”, byl to pro mě šok. Myslíte si, že stačilo uložit děti a byl 2 hodiny klid? Ani omylem. Za celou noc jsem si nesedla ani na 2 minuty. Do všech těch nutných příprav se neustále nosily děti, které se na střídačku budily. Jakmile se vzbudilo druhé dítě, a byl alespoň přibližně čas krmení, musela jsem chtě nechtě vzbudit Sašu, jinak hrozilo, že do pár minut budou vzhůru všechny a jídlo nebude připravené. Saša za celou noc naspala s přestávkami tak 3-4 hodiny. Pokud byly děti mrzuté, stávalo se, že nespala téměř vůbec.
A Tonda vstával v půl 4 ráno do práce, po třech hodinách spánku, a vracel se kolem 5 odpoledne. S ředitelkou RC Lídou Šimkovou jsme si říkaly, že to dlouhodobě nemůžou vydržet, že je to na zhroucení.

------------------------

Petra do rodiny nastoupila kdyz bylo patercarum skoro 4 mesice

 

nase mala vnucka ma 2 1/2 mesicu narodila  se 2 prosince a ted uz spi skoro celou noc,

 

i to male miminko potrebuje spanek

mala pres den mene spi a vice pije, v noci spi,

rika se tomu rezim ktery si Sasa nikdy  nezavedla

vecer hned po vykoupani,  maminka miminko nakrmi i  a mala uz spinka skoro celou noc)

od sedme vecer az do rana do peti  nekdy i do sesti


Nepřihlášený uživatel

#1148 Re: Re: Re: Re:

2015-02-24 03:17

#1127: - Re: Re: Re:  

 

"Lidé si myslí, že mám díky dětem miliony. Jenže s penězi jsme na tom bídně. Já jsem si tolik dětí určitě neplánovala," svěřila se až letos v březnu novinářům matka, která se podle svých slov cítila být rasově motivovanými slovními útoky ponížená. "Naposledy přišel negativní e-mail, když bylo dětem půl roku. Ale od té doby je klid, jen hezké reakce," dodala ale Kiňová, jejíž rodině ale během roku pomohla řada lidí i firem, asistuje jim také Klub dvojčat a vícerčat.
 
 
Ten například pomohl zařídit, aby Kiňové matka dostala od milovické radnice placené místo asistentky u své dcery, zařídil jí také asistentky. Kromě toho má rodina - podobně jako každá, kde se narodí alespoň trojčata - do tří let dětí nárok na jednu pečovatelku. Paterčata mají pomocnice dvě, protože Milovice jim hradí jednu chůvu navíc. Ženy (celkem se jich u dětí střídá devět) pomáhají od pondělí do pátku, o víkendu se Alexandra Kiňová musí o paterčata postarat sama.
 
 
Děti, přestože se narodily předčasně, dobře prospívají. "I proto mně už nevadí, že si je někdo vyfotografuje. Přiznávám, chci se s nimi pochlubit," řekla se v dubnu matka, která si ale zároveň trochu postěžovala. "Teď se na nás zapomnělo. Nejsme na tom dobře, i když si většina lidí myslí, že díky paterčatům přehazujeme peníze vidlemi," svěřila se Kiňová, která nijak neskrývá, že péče o paterčata je po všech stránkách náročná a za každou pomoc bude vděčná.

Nepřihlášený uživatel

#1149 Re: Re: Re: Re: Chaos

2015-02-24 07:02

#1145: - Re: Re: Re: Chaos 

 oni si o sobe mysli ze su VIP, o co snazi tak dopadnou


Nepřihlášený uživatel

#1150 Re: Re: tady je videt jak Petra LZE!

2015-02-24 07:21

#1147: - Re: tady je videt jak Petra LZE! 

 suhlasím Saša podľa mňa ani nevie čo je režim 

vychovala som dvoch synov od 3-4 mesiacov sa v noci budili maximálne raz, častejšie iba ak boli chorí a nekľudní 

ja sa vôbec nedivím, že deti boli nervozné ked sa tam denne premlelo tolko ludí,  ale to bolo predsa želanie slečny matky, stále viac a viac ľudí 

Saša predsa neprišla domov s deťmi 5 dní po pôrode ktoré si na nejaký režim ešte iba zvykajú 

tie deti mali pri príchode domov už niekoľko mesiacov aj keď boli nedonosené a v nemocnici mali určite aj nastavený režim

stačilo iba v tom nastavenom režime pokračovať a menej ľudí a humbuku okolo deti a nie taký cirkus ako predviedli v dokumente 

ak musí k takmer ročným deťom chodiť na nočnú opatrovateľka tak to je fakt na zamyslenie, to sa nenašiel nikto kto by jej vysvetlil, že tak sa to nerobí?