Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie
Nepřihlášený uživatel |
/ #4078 Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: „Potvrzeno – útočník byl džihádista“2015-10-03 08:38Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: „Potvrzeno – útočník byl džihádista“Nejdříve oficiální zpráva: Při čtvrteční střelbě v areálu vyšší odborné školy v americkém státě Oregon zemřelo podle konečné bilance deset lidí včetně střelce, dalších sedm jich bylo zraněno. Podle amerických médií byl pachatelem šestadvacetiletý Chris Harper Mercer, který zemřel po přestřelce s policií. Měl u sebe šest legálně pořízených zbraní a dalších sedm se našlo u něj doma. Prezident Barack Obama vyzval ke zpřísnění pravidel pro prodej a držení zbraní a podpořil jej v tom i generální tajemník OSN Pan Ki-mun. Policie stále pátrá po motivu útočníka, který hodinu a půl před polednem místního času přišel do jedné z budov v kampusu městské vyšší školy v oregonském městě Roseburg a začal pálit po lidech v několika učebnách. Ze zraněných osob byly tři v kritickém stavu, ale úřady později sdělily, že jejich život už zřejmě není ohrožen. Střelec nebyl studentem školy. Vyšetřovatelé vyslýchají všechny, kteří byli s Mercerem v kontaktu den před tragédií, kdy se údajně s krvavými plány svěřoval na sociálních sítích. Na síti MySpace se vyjádřil i k Vesteru Flanaganovi, který nedávno zastřelil v přímém televizním přenosu dva novináře. „Všiml jsem si, že hrozně lidí jako on je samotných a neznámých, ale jakmile prolijí trochu krve, tak je zná celý svět. Zdá se, že čím více lidí člověk zabije, tím více je ve světlech reflektorů,“ uvedl podle médií Mercer. Střelec podle stanice CNN absolvoval v roce 2008 základní výcvik americké armády, ale po měsíci byl propuštěn. Jeho okolí a média ho popisují jako zamlklého mladíka, který měl zájem o irskou násilnickou organizaci IRA a různé vraždění v USA, také prý odmítal náboženství. Narodil se v Británii a jako dítě odjel do USA, kde žil jen s matkou ve městě Winchester nedaleko školy, kde nyní vraždil. Každý den podle sousedů chodil ve vojenských botách, maskovacích vojenských kalhotách a bílém tričku, hlavu měl hladce vyholenou. VICE-Střelba na křesťanské studenty v Oregonu: „Potvrzeno – útočník byl džihádista“ |
|
Výzva Radě ČT k odvolání generálního ředitele ČT Jana Součka
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
Češi jsou hrdý národ. Podpořme Ukrajinu zbraněmi a buďme součástí koalice ochotných
Za změnu „ZÁKONŮ PRO KOČKU“
Výzva vládě Pomoc pro 100+100 dětí z Gazy
Podporujeme Izrael v boji proti teroristům, postoj české vlády je správný
Deklarace zastání se srnčí zvěře
Petice za zabavení majetku ruského teroristického státu v ČR
Petice za prošetření případu Libora BENÍČKA (kauza týrání zvířat v oboře Březka)
Petice za ochranu Kunratického lesa pro lidi
Výzva k pojmenování železničního terminálu VRT Praha-východ po Janu Kubišovi
Trest členům gangu týrající zvířata v Číně
Výzva vládě k zabezpečení urgentní humanitární pomoci Gaze a dosažení dohody o příměří
Otevřený dopis arcibiskupovi Janu Graubnerovi ohledně odvolání P. Marka Orka Váchy
Chcete něco změnit?
Bude-li člověk mlčet, nic se nezmění. Autor této petice se rozhodl něco změnit a jednat. Uděláte to samé? Zahajte sociální hnutí vytvořením petice.
Vytvořte vlastní peticiDalší petice, které by vás mohly zajímat
Výzva Radě ČT k odvolání generálního ředitele ČT Jana Součka
1918 Vytvořeno: 2025-04-23
ŽÁDÁME VYŠŠÍ TRESTY ZA TÝRÁNÍ ZVÍŘAT
125560 Vytvořeno: 2025-02-11
Podpora vládě Petra Fialy na posílení obranyschopnosti
225 Vytvořeno: 2025-04-23
Petice proti návrhu zákona o kategorizaci zdravotnických prostředků (sněmovní tisk 847) a za zachování adekvátního příspěvku na senzory kontinuálního monitoringu glukózy pro diabetiky 1. typu
8217 Vytvořeno: 2025-03-28
PETICE PRO ZACHOVÁNÍ TŘÍDY 7.B
32 Vytvořeno: 2025-04-23
PETICE NA PODPORU MEDVĚDÍHO ÚTULKU NA ZÁMKU ČESKÝ KRUMLOV
3139 Vytvořeno: 2025-03-10
Češi jsou hrdý národ. Podpořme Ukrajinu zbraněmi a buďme součástí koalice ochotných
2759 Vytvořeno: 2025-04-03
Petice za nepodmíněný trest pro Jana Dulovce, který brutálně ubil kočku
6286 Vytvořeno: 2025-03-24
UZNÁNÍ ZAMEZENÉHO STOLCE BENEDIKTA XVI. A SVOLÁNÍ KONKLÁVE
18606 Vytvořeno: 2023-10-23
Petice za zajištění dopravní obslužnosti mezi Brno-Obřany a Bílovice n. Svitavou po dobu rekonstrukce ulice Fryčajova.
509 Vytvořeno: 2025-03-25
Proti hluku, nepořádku a rozdělávání ohňů v lese Ukrajinci u Jizerského potoka v Liberci
97 Vytvořeno: 2025-04-21
Nová silnice ze Vstiše do Dobřan u Plzně
226 Vytvořeno: 2025-04-14
Petice za posouzení způsobu vedení ZŠ Stupkova Olomouc současnou ředitelkou školy.
110 Vytvořeno: 2025-04-13
Výzva vládě Pomoc pro 100+100 dětí z Gazy
418 Vytvořeno: 2024-04-08
Petice za odstranění Ukrajinské vlajky z Malé pevnosti Terezín.
486 Vytvořeno: 2023-03-15
Otevřený dopis ministru školství, mládeže a tělovýchovy doc. PhDr. Mikuláši Bekovi, Ph.D.
6776 Vytvořeno: 2025-03-23
PETICE ZA ZÁCHRANU STÁVAJÍCÍHO BARU U WALDEMARA A ZA ZRUŠENÍ VÝPOVĚDI Z NÁJMU
924 Vytvořeno: 2025-03-15
Chceme Jamaron jako předkapelu na podzimním turné Dymytry místo Grey256!
52 Vytvořeno: 2025-04-21
Petice za neprodlené odvolání ředitele školy Mgr. Jiřího Horáka
626 Vytvořeno: 2025-04-02
Jan Dulovec umlátil kočku😿 - Petice za podporu výzvy České televizi k natočení reportáže o brutálním zabití kočky v obci Jinín u Strakonic. Upozorňujeme, že video je velmi otřesné 😿.
308 Vytvořeno: 2025-03-30