Petice za vystoupení ČR z EU a NATO.


Nepřihlášený uživatel

/ #728

2015-10-27 14:39

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov prohlásil, že Moskva nebyla pozvána a ani ji neinformovali o dnešní pařížské schůzce věnované Sýrii.

 „Musím se přiznat, že jsem o této schůzce neslyšel. Nikdo nás nepozval a neinformoval o tom, že se podobné akce pořádají", řekl Lavrov na tiskové konferenci věnované výsledkům kolegií ministerstev zahraničních věcí Ruska a Běloruska.

Lavrov zdůraznil, že Rusko doufá, že nadcházející schůzka v Paříži přispěje k zahájení dialogu o urovnání v Sýrii.

„Moc doufám, že když se ta schůzka v Paříži, o které jste se zmínili, dnes skutečně pořádá, pak se koná právě se zaměřením na vytváření inkluzívních formátů, formátů, které budou přispívat k zapojení všech bez výjimky, jak z hlediska všesyrského dialogu, tak i z hlediska jeho vnějšího doprovodu. Budeme se řídit tímto svým postojem", řekl Lavrov novinářům.

Více: LAVROV PARIZ SYRIE

Američtí vojáci nedovolí Rusku, aby zabránilo akcím mezinárodní koalice v Sýrii, prohlásil v úterý ministr obrany USA Ashton Carter.

„Nespolupracujeme s Ruskem a nedovolíme mu, aby ovlivnilo kurz koalice", řekl šéf Pentagonu na jednáních v senátě.

Od 30. září začalo Rusko na žádost syrského prezidenta Bašára Asada zasazovat bodové letecké údery objektům teroristické organizace Islámský stát v Sýrii. Za tuto dobu uskutečnily ruské vzdušné a kosmické síly 930 bojových letů, zlikvidovaly několik stovek bojovníků, desítky velitelských stanovišť, skladišť a dalších objektů teroristů. Díky podpoře ruského letectva ženou syrští vojáci teroristy na zemi, vládní armáda vstoupila do aktivní útočné fáze.

Více: USA RUSKO PENTAGON KOALICE

Podle údajů nového průzkumu Sputnik.Názory uspořádaného v USA a evropských zemích britskou průzkumnou společností Populus pro mezinárodní informační agenturu a radio Sputnik, víc než polovina dotázaných (51%) prohlásila, že úřady jejich zemí by uprchlíky přijímat neměly.

Na otázku „měla by podle vás vláda vaší země přijímat uprchlíky nebo ne?" 62% obyvatel východní Evropy (Maďarsko, Bulharsko, Česká republika a Polsko), zemí ležících na území, kterým procházejí běženci, odpovědělo, že úřady by uprchlíky přijímat neměly. V západoevropských zemích (Německo, Francie, Velká Británie) je odpůrců přijímání uprchlíků méně — 42%.

Největší procento dotázaných je proti přijímání uprchlíků v České republice, Maďarsku a Bulharsku — 73%, 63% a 62%. Zatímco v USA tvoří podíl těch, kteří jsou proti přijímání uprchlíků 35%. Přitom se Maďarsko a Bulharsko zařadily do TOP 10 zemí, pokud jde o počet přijatých běženců na 1 milion obyvatel. Největší počet respondentů, kteří mají za to, že vláda by měla uprchlíky přijímat, žije v Německu (58%).

Více: PRUZKUM EVROPY NECHTEJI MIGRATY A UPRCHLIKY