Petice za vystoupení ČR z EU a NATO.


Nepřihlášený uživatel

/ #772

2015-11-04 14:59

Jediný z pozvaných prezidentů Miloš Zeman nepřijel na mini-summit NATO, kde vedoucí představitelé Východní Evropy – Estonska, Litvy, Lotyšska, Polska, Rumunska, Slovenska, Maďarska, Bulharska projednávají zesílení východního konce aliance kvůli ruské vojenské aktivitě, která, jak se domnívají v NATO, ohrožuje bezpečnost regionu.

Za Českou republiku – speaker Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

Proč prezident ČR ignoroval diskusi v Bukurešti? Pro Sputnik — zástupce předsedy podvýboru pro lidská práva Poslenecké sněmovny České republiky Leo Luzar.

Luzar: Jelikož znám dlouhodobé názory prezidenta Zemana, tak se mu vůbec nedivím. Názor prezidenta Zemana je, že NATO udělalo hodně chyb ve své historii i aktuální historii, a mělo by spíš začít hledat společné cesty a společná východiska z těch krizí, které ve světě jsou. Já osobně mám k NATO negativní vztah, protože si myslím, že — a tady dávám za pravdu prezidentu Zemanovi — NATO udělalo svou špatnou roli, a pokud vůbec má nějaké východisko ze současné situace být, tak to musí být ve spolupráci všech významných hráčů na geopolitickém poli včetně Ruska.

Na summitu se bude diskutovat o trvalé přítomnosti armád NATO v regionu. Co vy na to?

Já si myslím, ze NATO, jako relikvie studené války, by mělo skončit, když skončila Varšavská smlouva. Bohužel se tak nestalo, a přítomnost vojenských základen v evropských zemích, které nejsou ohroženy, považuji za provokace spíš, než za reálný obranný mechanismus. Ruská politika není víc agresivní, než americká politika. A právě z tohoto pohledu bych tyto dvě velmoci porovnal. Nenajdete příliš rozdílné politické záměry, cíle ani prostředky. Čili Rusové nejsou v ničem výjimeční oproti Američanům a naopak.

Více: Jediný z pozvaných prezidentů Miloš Zeman nepřijel na mini-summit NATO,

Spojenci USA v boji s Islámským státem vlastně „exportují džihád,“ napsala analytička z Johns Hopkins University, bývalá úřednice ministerstva obrany USA Christina Linová.

Není divu, že se džihádismus šíří i nadále nejen v Sýrii, ale v celé Asii, s ohledem na to, že stejné státy, jež podporovaly vzestup IS, jsou dnes členy koalice vedené USA, která má bojovat s touto teroristickou organizací, poznamenala Linová.

Autorka cituje indického experta na geopolitiku Brahmu Chellaneye a označuje spojence Washingtonu za „koalici hříšníků převlečených za rytíře v zářivém brnění."

Více: Spojenci USA v boji s Islámským státem vlastně „exportují džihád,

 

Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal zákon o odvetných opatřeních na neoprávněné obstavení ruského majetku v zahraničí, který umožňuje omezovat jurisdikční imunitu cizího státu v Rusku na základě zásady vzájemnosti. Dokument je uveřejněn na oficiálním internetovém portálu právní informace.

Podle zákona mohou být jurisdikční imunity cizího státu a jeho majetku na území Ruska omezeny na základě zásady vzájemnosti, jestliže v této zemi se poskytuje Rusku jurisdikční imunita omezeně.

Ustanovení zákona se budou uplatňovat v případě, když se Rusko a cizí stát nedomluví o jiném, podotýká se v dokumentu.

Více: Prezident Ruska Vladimir Putin podepsal zákon o odvetných opatřeních na neoprávněné obstavení ruského majetku

USA TERORIS NESOU VINU ZA CELY SVĚT CO K......... DO DNESKA HNUS OSTUDA NATO A EU A USA