Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #5708 Slíbený popis z Albertova

2015-11-17 15:53

Vrátila jsem se z Albertova, demonstrace byla: a) krátká, b) extra důstojná - policie totiž držela cca 50 uřvaných neomarxistů až na kraji Albertova, takže ji podle svého zvyku nedokázali narušit, c) výslovně na podporu prezidenta, tj. otázka migrace byla zcela okrajová.

Popis projevu kopíruji z větší části z iDnes, která kupodivu výtržky z projevu přinesla. Samozřejmě výrazně větší prostor přitom věnovala narušitelům demonstrace - a zároveň lhala, jako když tiskne, o policejním koridoru, kterým museli všichni účastníci projít - já přišla v davu dalších účastníků od tramvaje ve 13:48, policistů tam bylo mezi 10 a 15? volně rozmístěných po celém placu, koridor veškerý žádný. Rovněž tak popis, jak policie uzavřela ulici Na Slupi do 15:30 - nastupovala jsem opět tamtéž do tramvaje ve 14:51 a ulice byla volná, po chodnících tam chodili lidé a po ulici jezdila auta i tramvaje. A dalších lží a překroucenin je tam řada.

Takže projev:

Prezident Zeman úvodem svého vystoupení na Albertově vyzval přítomné, aby minutou ticha uctili památku obětí islamistů, kteří provedli teroristický útok v Paříži.

Zeman všechny vyzval, aby si v klidu a míru připomenuli památku obou 17. listopadů: toho v roce 1939 i toho o padesát let později. Obě výročí podle něj spojuje nesouhlas českého národa s okupací. „Tento národ si zaslouží, aby si vládnul sám. A aby mu nikdo, opakuji, nikdo, zvnějšku nediktoval, co má a co nemá dělat,“ řekl prezident.

Prezident uvedl, že dnes žijeme ve svobodné společnosti, kdy „vymývání mozků je obtížnější, než bylo v minulosti“. Ale to podle něj neznamená, že neexistuje. „Existuje manipulace, která má spoustu krásných názvů. Řeknu vám jenom tři: někdo se prohlašuje za ‚value leaders‘, hodnotové vůdce, a prohlašuje o sobě, že právě on je oprávněn říkat nám, jaké hodnoty máme a tedy i jaké nemáme sdílet,“ řekl prezident.

„Jiný se prohlašuje za tzv. opinion leadera, tedy za vůdce veřejného mínění. A zpravidla jsou to rádoby elity, které se tímto způsobem snaží pouze zviditelnit, aniž by je kdokoliv zvolil, a tedy oprávnil, k takovému postoji.

A to úplně nejstrašnější označení se jmenuje opinion makers, tedy tvůrci veřejného mínění. Lidé, kteří se takto nazývají, pohrdají občany. Domnívají se, že občané jsou něco jako plastelína nebo něco jako těsto, které je možné hníst do tvaru, který vyhovuje (...) A my nejsme těsto, my nejsme plastelína, my všichni, kteří jsme se tad sešli, se snažíme myslet samostatně."

Pasáž, kterou babišovská iDnes velice zkrouhla, se týkala tradičního dlouhodobého názoru Zemana na "uprchlíky" - jestliže většina "uprchlíků" jsou zdraví, mladí, silní, dobře oblečení muži vybavení moderní elektronikou, těžko mluvit o uprchlících. Takoví by měli doma bojovat za svobodu vlasti. Měli by pracovat na rozvoji svých zemí, aby nezůstaly zaostalými.

„Tento národ není xenofobní. V této zemi žije více než půl milionů cizinců a nejsou s nimi žádné problémy,“ řekl Zeman. Jejich kultura je s ČR slučitelná. „Není to kultura vrahů a náboženské nenávisti,“ prohlásil. Podivil se, proč mladí lidé prchající z Blízkého východu nebojují ze zbraní v ruce za svou zemi a odmítl nálepkování lidí s kritickým názorem na přijímání uprchlíků. Vyzval lidi, ať nepodléhají vymývání mozků.

„Domnívám se, že je zapotřebí tolerance vůči odlišným názorům. Že každý má právo ve svobodné společnosti tento názor vyjádřit, ale také, že opačný názor nesmí být ve skutečně svobodné společnosti umlčován a označován různými nálepkami nebo dokonce nadávkami. Jako je extremisté, xenofobové, islamofobové, rasisté nebo fašisté. Nálepka či nadávka není argument. A prokazuje pouze myšlenkovou nedostatečnost těch, kdo ji vyslovují.
 
Stejně tak argumentem není řev. A právě řev je projevem fašistů, právě řev je projevem stáda, které se zde sešlo minulý rok.“
 
---------------------------------
Poznámka: iDnes před chvílí zveřejnila úplný projev projev-prezident-milos-zeman-albertov-17-listopadu