Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #5751

2015-11-18 14:22

Internacionální smutek v praxi

     Poslední dny prožívá Paříž, celá Francie, občané evropských ale, také neevropských států smutek nad tragedií, která se udála v Paříži rukou nebo rukama islámských teroristů. Je samozřejmé, že tento hrůzný čin nutně zasáhne pozůstalé, přátele i známé, ale i všechny ty, kteří s nimi soucítí nad ztrátami svých milovaných, blízkých, přátel či kamarádů, ale i obecně nad samou podstatou teroristického činu s takovými tragickými následky.

     Lze pochopit, že nesmírný smutek a lítost vyjadřují všichni ti občané, kteří si uvědomují, že tyto teroristické atentáty se mohou uskutečnit kdekoliv jinde v Evropě, protože islamističtí radikálové pod praporem IS (is), alias teroristé, jdou tvrdě a bezohledně za svým cílem. Je tedy na místě a lidsky pochopitelné, že obrazně řečeno, svět truchlí nad mrtvými a raněnými v Paříži, že v různých městech Evropy byly vyhlášeny smutky nebo pietní minuty ticha za oběti a ztráty z pařížských událostí. Jenže…

Modlení se za Paříž je samozřejmost, ale modlení se za pasažéry ruského letadla na Sinaji už jaksi ne…

     Není tomu tak dávno, kdy, dnes už víme, že to bylo v důsledku teroristy IS uloženou náloží uvnitř letadla, zničeno ruské letadlo v Šarm aš-Šajchu s 224 lidmi na palubě. Lze tedy srovnávat, že jak v Paříži, tak v případě ruského letadla byly obě tragédie dílem teroristů. Pravda, v případě pádu a ve vzduchu vybouchnutého letadla ještě nebyly dokončeny všechny úkony šetření, nicméně následky v podobě 224 mrtvých pasažérů letadla jsou evidentní.

 

VICE-Internacionální smutek v praxi