Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#4901 Saudská Arábie předsedá Radě OSN pro lidská práva

2015-10-22 13:43

Zdroj: petrahavelkova.blog.idnes.cz 25.9.2015

V čele lidskoprávního panelu OSN stanul Faisal bin Hassan Trad ze Saúdské Arábie,  jednoho z nejrepresivnějších režimů na světě.

Konzervativní Saúdská Arábie si zakládá na tom, že nikdy nebude měnit svá pravidla hry. Ať je raději mění svět podle nich. Obyvatelům království hrozí  celá řada drastických trestů za přečiny, jež naše trestní právo neuznává. Vše se váže na právo šaría, jež si tento stát vykládá vskutku radikálně.

V Saúdské Arábii je legální mučení politických vězňů. Existuje zde tzv. potrestání na těle. To znamená amputaci rukou za krádež a bičování za lehčí formy zločinů, jako je opilost. Navíc se v Saúdské Arábii objevily případy bičování znásilněných žen, které nebyly schopny prokázat, že samy násilníka nepodnítily, za cizoložství.

Svědectví ženy má v Saúdské Arábii nižší hodnotu, nežli svědectví muže. Na růžích nemá ustláno ani LGTB menšina,  jež rovněž může čelit vážným fyzickým trestům.

Trest smrti může být uložen udělen kromě násilných činů jako je vražda, znásilnění, ozbrojená loupež, opětovné užití drog, za odpadlictví od islámu, cizoložství a čarodějnictví. Praktikuje se veřejné stětí hlavy,  ukamenování anebo zastřelení komandem, jež pak následuje ukřižování. Tresty smrti přitom probíhají jako na běžícím pásu, každý den jeden, což je při relativně nízké populaci  dost.

V roce 2009 si saúdskoarabská náboženská policie zřídila protičarodějnickou hlídku, jež měla za úkol výchovu veřejnosti a boj proti čarodějnictví. Za rok a půl bylo zažalováno za čarodějnictví 151 lidí. 

Saúdští Arabové  se vždy rádi odvolávají ve svých  nelidských trestech na slova Alláha, jenž nejlépe ví, jak pokárat viníky a  zvídavě se zbytku světa ptají, proč bychom měli brát ohledy na odsouzeného a nikoli na poškozené. Vzhledem k tomu, že popraveni mohou být političtí vězni, blogeři anebo někdo, kdo odpadl od islámu,  můžeme se ptát,  koho kárá  Alláh a koho naopak  represivní režim, jenž nesnese jakýkoli odpor. 

Saúdská Arábie je kritizována za nelidské zacházení s občany cizích států, především z Asie a Afriky, kteří zde pracují. V Saúdské Arábii, jež se tváří jako nejmravopočestnější země, kvete  obchod s lidmi, kteří zde přichází za prací. Objevují se i tzv. dočasná manželství, kdy jsou vylákány malé děti z Asie, které mají být provdány, ale pak se v Saúdské Arábii stávají sexuálními otrokyněmi a služkami.  

Ženy v Saúdské Arábii sice mají možnost studovat, ale jen 5 procent pracuje. Hovoří se zde o ženském apartheidu. Teprve nedávno bylo dáno právo ženám hlasovat. Ženy nesmí řídit auto, jen na poušti, nesmí si založit účet bez svolení manžela, nemohou jít bez doprovodu. Žena, která si vyrazila sama do ulic,  a byla přitom znásilněna, obdržela za tuto smělost více ran bičem, nežli ti, kdo ji znásilnili.

Ženy musí být zahalené, nesmí se líčit, bavit se veřejně s muži, vyzkoušet si oblečení v obchodě. Saúdové už ale povolili ženám účastnit se na sportovních závodech. A tak jsme mohli vidět první atletku s šátkem, jak běží s ostatními závodnicemi. Ženy nesmí chodit na hřbitovy a kupovat si barbíny.

V Saúdské Arábii je  potlačována svoboda slova. Tresty mohou být uloženy za proslovy, jež jsou v rozporu s dobrými mravy, tak jak si to představuje SA, ale i za protirežimní výroky.  Za tyto přečiny může být jedinec zbičován anebo jinak fyzicky ztrestán. Cenzuře podléhají všechny časopisy a v Saúdské Arábii nesmí vycházet časopisy pro ženy.

V Saúdské Arábii nenaleznete lidskoprávní organizace. Jsou zde zakázané. Mírový aktivista a právník Waleed Abu al-Khair byl odsouzen k 15 letům vězení a vysoké pokutě na základě vágních podkladů.  A je jedním z mnoha odsouzených.  

Human Rights Watch  kritizuje Saúdskou Arábii i za náboženský apartheid. Diskriminovány jsou zde šítské minority, od všech muslimů je vyžadováno, aby praktikovali wahhábismus. V zemi jsou striktně zakázány symboly jakýchkoli jiných náboženství. Šíitové jsou ostrakizováni v práci, nemohou se dostat k významným postům na univerzitách a nemohou svědčit u soudů. Někteří radikální klerikové vyhlašují, že šíité a ateisté by si zasloužili smrt, a nejsou za to potrestáni.

Křesťané nesmí v Saúdské Arábii sloužit mše na veřejnosti a klid nemají ani na soukromých mších, kde jim čas o času vtrhne kontrola. V roce 2012 zadržela saúdskoarabská policie 41 jedinců za protistátní komplot, jenž spočíval  v tom, že chtěli oslavit vánoce.

Odpovědi

Teroristi avšak s mocí nafty !

#4947 Re: Saudská Arábie předsedá Radě OSN pro lidská práva

2015-10-23 20:19:28

#4901: - Saudská Arábie předsedá Radě OSN pro lidská práva 

 a takové svině budou skrz OSN kontrolovat lidská práva !?