Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#5921 Re: Re:

2015-11-21 23:48

#5914: - Re: 

... škoda reagovat, asi si padlý na hlavu, když nerozlišuješ mezi bohem a Bohem. Podle Tebe jsou všichni bohové 1 a ten samý bůh? Prober se a nekal tady zase svou hloupostí vody!

... asi jsi fakt padlý na hlavu, když házíš všechny věřící a "věřící" do jednoho pytle! Podle textu Tvé reakce vyplývá, že si všeci "věřící mají to nejdříve srovnat"!? ... Ty mášasi  jasno, myslíš, že by si to křesťané a muslimové měli srovnat!? (a snad i jiné víry a náboženství ve světě?) Nejdříve si to srovnej Ty! ... Tak to seš fakt dost mimo mísu!

(A pokud Ti vadí, že tu přispívají i věřící, tak si můžeš víš co ... !)

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#5927 Nestigmatizujme muslimy a jejich náboženství

2015-11-22 10:19:06

#5921: - Re: Re: 

Dobrý den,

stálo by za to doplnit si znalosti jak teologie, tak reálné mezináboženské politiky. Už to tu zaznělo několikrát, zřejmě Vám ale dělá potíže si to dohledat. Jde o papežskou politiku halasně prosazovanou minimálně od pontifikátu Jana Pavla II., znovu vyhlášenou na konci dubna 2015 papežskou radou a opakovaně (naposledy včera) potvrzovanou hlavou katolické církve, tj. monoteističtí věřící - křesťané, muslimové, židé obzvláště - nemají dva, tři, čtyři atd. bohů. Mají Boha jediného, Stvořitele nebe i země, a tedy se musí dohodnout v rámci vzájemného mezináboženského dialogu. Koneckonců naše různé křesťanské charity a diakonie a jejich přístup k muslimským migrantům jsou toho živým příkladem. 

Přece jen papež je pro věřící větší autorita než Vy. 

 

Papežská rada pro mezináboženský dialog: Nestigmatizujme muslimy a jejich náboženství

Vatikán. Vzhledem k událostem poslední doby se mnozí dotazují: „Existuje vůbec ještě prostor pro dialog s muslimy?“ Odpověď zní: Ano, a to více než kdy jindy. Zejména kvůli tomu, že většina muslimů se neztotožňuje s probíhajícím barbarstvím.

Tato slova uvozují dnešní prohlášení Papežské rady pro mezináboženský dialog, která věřící vyzývá ke zvěstování míru a nenásilí v dnešním světě, který pojem náboženství často spojuje s násilím. „V posledních dnech jsme bohužel svědky radikalizace společenského a náboženského diskursu, s následným rizikem stupňujícího se násilí, nenávisti a terorismu a s rostoucí, zcela banální stigmatizací muslimů a jejich náboženství“, čteme dále v prohlášení.

„V tomto kontextu jsme povoláni k posílení bratrství a dialogu“, vyzývá papežská rada a vysvětluje: „Věřící tvoří obdivuhodný mírový potenciál, pokud věříme, že člověk byl stvořen Bohem, že lidstvo je jediná rodina, a tím spíše, jestliže jako my, křesťané, věříme v Boha, který je láska. Pokračovat v dialogu, i když zakoušíme pronásledování, může být znamením naděje“, připomíná vatikánské prohlášení a zve ke zpytování svědomí: „Musíme se osmělit a zrevidovat kvalitu rodinného života, způsob, jakým vyučujeme dějiny a náboženství, obsah našich kázání při bohoslužbách. Zejména rodina a škola jsou klíčem k tomu, aby zítřejší svět spočíval na základech vzájemné úcty a bratrství“, píše Papežská rada pro mezináboženský dialog v závěru dnešního tiskového prohlášení.

http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=21778 ---