CHCEME ZŮSTAT SOUČÁSTÍ DEMOKRATICKÉHO SVĚTA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#141 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 05:03

#129: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Wikipedie zmiňuje jakési účetní nesrovnalosti v tom smyslu, že vlivem dlouhodobých trendů  mají obvody různé počty voličů. 

       V principu při volbách lze hledat optimální řešení dobových problémů. Na volební období.  Voliči jako celek toto optimální řešení dokážou označit s přijatelnou přesností.

       Zdálo by se, že toto představuje účelný a efektivní přístup. Leč chyby lávky. Jako houby po dešti bují rušivá protiopatření zhrzených specialistů v dobývání moci.

Která že vlastně jsou ta nejvýrazněji patrná?

První, čeho se lze povšimnout,  je volební taekwondo.  Jeho Veličenstvo volič rozliší, kdo je nejlepší, ale jeho mysl lze dočasně přemazat skandálem těsně před volbami. Za čtrnáct dnů dotyčná aféra vyčpí, ale volební výsledek už je pod střechou na několik let.

Takto lze protáhnout  peřejemi  veřejné kontroly volbami i hodně velké prase.  Frustrovaní voliči věc prezentují nikoli ve smyslu "volím nejlepší", ale "volím nejmenší zlo".  

Známým průkopníkem vedení negativní kampaně byl Andrew Jackson, první jižanský president v USA ("Ať lid promluví!"), plukovník tennesseejské milice, vítěz nad Brity v bitvě u New Orleansu, který vyhnal španělské vojáky z Floridy.

... Jinou  praktikou ovládání země je pověřit správou nějakou minoritu. Tuto techniku hojně využíval ruský carský režim. 

 

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#142 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2016-04-25 05:48:50

#141: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 1815 – největší bitva války(ve které britské síly a indiáni vyhnali Američany z Kanady, načež dobyli a vypálili Washington)  a nejzářivější americké vítězství se odehrálo 8. ledna 1815, dva týdny po jejím oficiálním ukončení gentskou smlouvou. Smlouva v té době ještě nebyla ratifikována, Zpráva o ukončení války dorazila  k silám v poli až v únoru, a do té doby trval válečný stav. V bitvě u New Orleans bojovalo na britské straně 7 500 veteránů pod velením generálmajora Sira Edwarda Pakenhama, shodou okolností švagra vévody z Wellingtonu.

Americké síly, čítající asi 4 500 mužů, mnoho z nich zkušených střelců z Kentucky a Tennessee vyzbrojených vysoce přesnými dlouhými puškami, se silně opevnily v zákopech. Jejich velitelem byl Andrew Jackson, generál Unie původem...(.. Tennessee... jeho rodiče pocházeli z Irska)

Ráno 8. ledna 1815 podnikly Britové v sevřených řadách na jejich linie dva útoky. Během půl hodiny byli Britové odraženi, Pakenham padnul, a s ním zemřelo nebo utrpělo zranění dalších 2 036 mužů. Americké síly přišly o 8 mrtvých a 13 raněných. Ačkoli bitva neměla žádný vliv na výsledek války, povzbudila americkou národní hrdost, kterou během konfliktu otřáslo několik demoralizujících porážek. Bitva navíc učinila z Andrewa Jacksona válečného hrdinu.