MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#157868 Re: Re:

2020-03-21 06:24

#157829: Daniele Macchini, šestého března 2020, Bergamo - Re:  

   Poučení z epidemie Sars: pomohly roušky, vyhýbání se nemocnicím a domácí zvířata.

Domácí mazlíčci překvapivě snižovali riziko nákazy, V průměru dokonce 2.5x. (viz graf)

Podíl nakažených v nemocničním prostředí se shoduje s jinými známými epidemiemi, během kterých nemocnice posilovaly přenos nemoci. Klíčovým krokem pro zastavení šíření SARS byla právě efektivní ochranná opatření ve zdravotní péči,“ upozornili autoři studie.

Silnými rizikovými faktory byly také chronické onemocnění (4,8× častější u nemocných pacientů), jídlo mimo domov (3,1× častější) nebo časté využívání taxislužby (3× častější).

Nejsilnějším ochranným faktorem se ukázala být dýchací maska nebo rouška – nakažení je pravidelně nosili 3× až 4× méně často než lidé z kontrolní skupiny, tedy zdraví.

„Ti, kteří dýchací masku nebo roušku nosili vždy, měli o sedmdesát procent nižší šanci, že u nich bude diagnostikován SARS, než lidé bez masky,“ říká studie. „Pokud ji nosili přerušovaně, bylo riziko nižší o šedesát procent.“

Vědci také zmiňují, že řada respondentů nosila místo respirátorů N-95, doporučených pro použití v nemocnicích, improvizované roušky. Rozdíly v účinnosti ochranných masek nicméně nezkoumali.

Zajímavé výsledky přinesla hypotéza, že domácí zvíře zvyšuje riziko nákazy. Na počátku studie vědci zvířata považovali za rizikový faktor – koneckonců nákaza se začala šířit právě od nich. Překvapeně zjistili, že domácí mazlíček je naopak poměrně silný ochranný faktor. Výskyt SARS byl podle studie u majitelů domácích zvířat 2,5× vzácnější.

„Výzkumníci našli virus SARS-CoV u domácích mazlíčků a švábů,“ vysvětlovali vědci svůj předpoklad. „Předpokládali jsme proto, že některá domácí zvířata nebo hlodavci mohou cyklus přenosu nemoci udržovat v chodu.“

„Místo toho jsme zjistili, že osoby s domácím zvířetem měly podstatně nižší šanci diagnózy SARS,“ pokračovali. „Možná je to náhoda, ve hře taky může být jiný faktor, který se zápalem plic souvisí přímočařeji. Je ale klidně možné, že kontakt s domácím mazlíčkem má za následek vystavení jinému zvířecímu koronaviru a následné vytvoření protilátek i proti SARS-CoV. Ostatně IgG (třída protilátek, pozn. red.) byla přítomna v těle obchodníků se zvířaty v čínské provincii Kuang-tung a mezi nimi nemoc nepropukla, což tuto hypotézu podporuje.“

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#157869 Re: Re: Re:

2020-03-21 06:58:12

#157868: - Re: Re:  

...Ostatně IgG (třída protilátek, pozn. red.) byla přítomna v těle obchodníků se zvířaty v čínské provincii Kuang-tung a mezi nimi nemoc nepropukla, ...což tuto hypotézu podporuje...“

A vida.

   Již v roce 1721 zavedla v Anglii první očkování proti neštovicím Lady Mary Wortley Montagu. Použila přitom metodu již dříve užívanou v Turecku. Očkování spočívalo v záměrném nakažení pacienta sušeným hnisem z puchýřů pravých neštovic

   Vacca latinsky znamená kráva. Odtud pochází slovo vakcinace.

A sice takto: Edward Jenner , praktický lékař z Gloucestershiru, r. 1798 publikoval článek o svých zkušenostech se zkoumáním kontextu svého pozorování, že kovbojové, honáci krav, nikdy nedostanou neštovice.

   „Nevím, zda jsem přeci jen neudělal chybu a nestvořil něco úděsného." (Edward Jenner)