Americkou armádu na našem území nechceme!

Quoted post

Svarun

#2246

2015-03-13 20:16

USA V Jugoslávii = muslimská Bosna a Kosovo

USA v Afghanistánu = nezničený Taliban dosud na postupu

USA v Iráku = expanze ISIS

USA v Sýrii = podpora islámských radikálů, expanze ISIS

USA v Libyi = podpora radikálů napojených na Al-Kajdu

 

USA ve svým důsledku posilují a radikalizují islám - proto se právem táži, kde jsou výsledky oné tak proklamované války proti terorismu?

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#2247 Re:

2015-03-13 20:39:25

#2246: Svarun -  

 Starý známý fakt, že kam US Army šlápne, tam 100 let tráva neroste. Ale oni vlastně šíří po světě demokracii, málem bych zapomněl.

Ali

#2275 Re:

2015-03-14 14:05:06

#2246: Svarun -  

 Co se týče Balkánu, tak tam už je dávno známo, že bývalá americká ministryně zahraničí Madlene Albrightová a její starý přítel, generál Wesley Clark, bývalý velitel sil NATO během bombardování Jugoslávie – jsou dávní přátelé Hashima Thaciho. Dosud ani trochu nelitují toho, že kvůli záchraně kosovských Albánců dávali rozkazy k likvidaci jugoslávských měst a vesnic. Madlene Albrightové se často ptají na to, co cítila, když v NATO přijímali rozhodnutí o zahájení bombardování. V interview pro list The Huffington Post byla naprosto upřímná: Lituji pouze toho, že jsme nezačali vzdušnou operaci proti Jugoslávii dřív. A Wesley Clark, generál ve výslužbě rovněž všude opakuje: Všechno jsme dělali správně. Nic jiného se ani nedalo očekávat. Před zahájením jakékoli vojenské operace si v Pentagonu a CIA pokaždé spočítají, jaký zisk přinese po svém ukončení. Důležité je, aby byli u moci ti praví. Za 50 let investovalo Srbsko do Kosova a Metohie přes 17 miliard dolarů. Hashím Thaci a jeho nejbližší je teď úspěšně osvojují. Je to naše, my jsme v Kosovu pány, taková je jejich hlavní teze. Thaci a jeho tým zvou z celého světa ty, kdo je ochoten za málo peněz kontrolovat nejdůležitější průmyslové objekty Kosova a Metohie. Současný kosovský premiér si už dávno uvědomil, že s privatizací si musí pospíšit. Bělehrad si totiž může kdykoli vyžádat alespoň část svého majetku. A co když v Bruselu podpoří spravedlivé požadavky Srbska? A proto tedy chtějí bohatí a velice vlivní důchodci Madlene Albrightová a Wesley Clark co nejrychleji získat nejlepší kusy kosovského privatizačního koláče. Clark podal už na jaře žádost o licenci na průzkum ložisek uhlí v Kosovu. A zásoby jsou tu opravdu velké – 16 miliard tun. Víc nemá v Evropě nikdo. Generál se chystá dělat z tohoto uhlí až 100 tisíc barelů syntetické ropy denně – a to jsou miliardy dolarů. Pozadu nezůstává ani paní Albrightová, která už je majitelkou největšího mobilního operátora v Kosovu IPKONET. A teď se tedy rozhodla, že koupí podnik Pošta a telekomunikace Kosova. A to je téměř milion abonentů mobilního spojení a sto tisíc stacionárních abonentů. Nezištná láska prostě neexistuje. Američané pomohli Thacimu, aby se stal pánem v Kosovu, a teď tedy mohou počítat s bonusy. Tendery Albrightová a Clark sotva prohrají. V Prištině se samozřejmě pokusí rozehrát čestné konkurzy, pozvou na ně ještě někoho, kdo si také chce přivydělat. Vítězové jsou ale předem známí. Kvůli byznysu přece začínají války. Dnes mnozí přední světoví ekonomové tvrdí – aby americký dolar i nadále vládl světu, je třeba neustále podporovat vojenské konflikty. Bez toho prostě půjde obrovská loď jménem USA ke dnu.