MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#65858 Re: Re: Re: Re: Jak prosté, doložte přesnou citací Konvičky, že tomu tak je....

2015-11-25 12:43

#65854: - Re: Re: Re: Jak prosté, doložte přesnou citací Konvičky, že tomu tak je.... 

 jednání zemana není o nic méně demokratičtější než kohokoliv jiného z většiny politiků, přesto se z nějakého záhadného důvodu útočí především na něj... tím důvodem může být, že kdyby neměl ostatními politiky svázané ruce, tak by to byl on, kdo by prosadil více demokracie. Např. Zeman marně hledá na politické scéně spojence pro prosazení toho nejzásadnějšího v tomto směru - referenda.. byl to on, kdo prohlásil, že bude kandidovat jen pokud bude přímá volba občany a ne zkorumpovanými politiky typu Ivan Langer.

Takže Zeman je více demokratičtější než kdokoliv před ním. A když vládnul, měla ODS s havlisty většinu ve sněmovně, takže mohl prosadit jen to, co vyjednal v rámci různých kompromisů, i tak se snažil. Např. byl jeho vládou přijat zákon o svobodném přístupu k informacím.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#65867 Re: Re: Re: Re: Re: Jak prosté, doložte přesnou citací Konvičky, že tomu tak je....

2015-11-25 12:55:49

#65858: - Re: Re: Re: Re: Jak prosté, doložte přesnou citací Konvičky, že tomu tak je.... 

 Je to šikovná argumentac, ale jako vždy vytržená z kontextu jednání Miloše Zemana. 

Miloš Zeman usiluje o referendum asi tak, jako zrušil zdanění hazardu v době oposmluvní "spolupráce", tedy jeho důvod proč usiluje o referendum má důvody účelové, nikoliv důvody věcně správné.  

Tedy jeho tvz. demokratické jednání musí zapadat co celkového kontextu jeho ostatních kroků. 

Masivní porušování Zákona o volbě prezidenta republiky, které mu umožnilo získat moc, obdobně jako lhaní komunistů v roce 1946 v ČSR či nacistů v Němcku před II. světovou válkou bohužel také patří do celkového obrazu Miloše Zemana a nelze jej pominout.