Požadujeme prošetření vyučovacích metod učitelky Petry Štěpánové

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1131 Re:

2016-03-04 08:59

h #1103: -  

  Patton nevěděl o polických dohodách.USA později přiznaly, že jim šlo , na rozdíl od VB, která uplatňovala na jednáních i politický zřetel, jen o vojenské hledisko . A to bylo v té demarkační čáře, aby se nestřetly americká a sovětská vojska proti sobě. 

Na Bradleyho otázku: „Proč chce každý muž z 3. armády osvobodit Československo?“ Patton odpověděl: „Češi jsou našimi spojenci a jejich ženy jsou současně mimo zákaz o sbratřování se s místním obyvatelstvem".

Patton měl trochu smůlu. Nemohl se vylodit v Normandii v první vlně. Nesměl vstoupit jako první do Paříže. V září 1944 dostal před jeho plánem postupu do Německa z jihu přednost Montgomeryho nesmyslný plán na obsazení mostů v Arnhemu a Nijmegenu. Neúčastnil se jako první přechodu přes Rýn. Nedostal svolení k útoku na Berlín. I Vídeň mu „vyfoukli“ Rusové. Muselo být pro něj, jako generála k uzoufání... Tak mu zbyla už jen ta Praha…

Po skončení války dostal Patton na tiskové konferenci dotaz, proč neobsadili Prahu. Odpověděl : „To vám mohu říci docela přesně. Protože nám bylo nařízeno ji neobsazovat.“  Vrchní velitelé amerických vojsk totiž  Pattonovi zabránili v postupu na Prahu v domnění, že Rudá armáda již zahájila operaci na osvobození Prahy. Už byl jasný konec války a trochu zavládl zmatek.  Rudé armáda se v té chvíli ještě těžce  probíjela přes německé obranné linie v okolí Drážďan.... A američané se zatím v čistých a padnoucích uniformách tedy sbratřovali s českými ženami... 

Tady se pořád míchají dvě věci, což bohužel nechápe ani paní učitelka: Politický zápas a vojenský. A o ten politický vliv USA v té době nijak nestály.  A vojensky to bylo dohodnut takto. A celý Patton na tom nemohl nic změnit. 

Tak se to snaží změnit po 71 letech svými bláboly nějaká  Štěpánová.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#1151 Re: Re:

2016-03-04 17:25:44

#1131: - Re:  

 To ale neomlouvá zákeřnou prolhanost stalinské bolševické říše zla.Bláboly o nebezpečí promíchání vojsk u Prahy se hodily do tehdejší propagandy.Patton později počítal i s konfrontací s bolševiky.Truman rázně odmítal další postup za dohodnutou čáru z důvodu pomoci stalina proti pozdějším bojům proti Japonsku.To byl asi hlavní důvod.Na rozdíl od rudé armády,byl každý krok Pattonovy armády ke konci války monitorován a každý další zmařený život amerického vojáka byl následně přetřásán.Tak jako v celé západní civilizaci je lidský život to nejcennější a heslo,nas mnoogo tam moc nefrčí.

Šipr

#1301 Re: Re:

2016-03-24 07:53:06

Milý anonyme, G. Patton bohužel nebyl na diplomatických jednáních na Jaltě, škoda. Am. prezident Roosewelt byl již vážně nemocen, a W.Churchill byl proti psychopatovi Stalinovi sám. Omar Bradley byl velmi slušný empatický člověk, chyběla  mu tvrdost. Nedostatky Jalty odstranil až R.Reagan blahé paměti, který zrušil VYŽILOU SVĚTOVOU SOCIALISTICKOU SOUSTAVU.#1131: - Re: