MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#99701 Re: Re: No comment...

2016-12-26 13:49

#99697: - Re: No comment... 

 tvl nějaký zvolsi to je zase blábol a od studentů MU, no to jsou ty pravý, oni jsou ted narvaný moudrama od pornografickýho odborníka tak je budou ventilovat. 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#99710 Re: Re: Re: No comment...

2016-12-26 17:08:28

#99701: - Re: Re: No comment... 

 Ty máš nějaký problém s těmito pravidly hodnocení důvěryhodnosti zdroje? Proč? 

1. Zdroje

  1. Nevěř všemu. Zdaleka ne všechno na internetu je pravda a někteří lidé mají zájem tě obalamutit. Jestli si nejsi jistý, začni směle pátrat.
  2. Hoď to do Googlu. Pokud je zpráva důležitá a pravdivá, tahají se o kauzu světová média. Našel jsi jen pár zmínek s tím stejným supertajným zdrojem? Takhle si propaganda hraje na “tichou poštu”.
  3. Jdi po zdrojích, jdi po jménech. Je podezřelé, když novinář píše anonymně. Jestli taky cituje dalšího anonyma nebo člověka, kterého nezná ani Google, tak ti nejspíš lže. Rozklikávej odkazy, hledej zdrojové stránky. Na skandální informace buď pes!
  4. Není studie jako studie. Může se stát, že autoři na dezinformačních webech budou vycházet z nějakých pseudo studií. I vědecké práce se dají falšovat. Proklepni si jejich autory.
  5. Sami sobě zdrojem. Je běžné, že dva články z odlišných serverů odkazují navzájem na sebe. Schválně to občas zkus proklepnout.
  6. Používej vlastní mozek. Nemusíš být Sherlockem pořád, většinou stačí se jen zamyslet.

2. Svalování viny a nálepkování

3. Vymýšlení faktů

4. Manipulace obrazovými prostředky

5. Hra se strachem a emocemi