MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#106381 Re:

2017-04-08 21:27

#106379: -  

 Je dobré to dát do souvislostí. Iráq diktátor Saddám Husajn napadl Kuvajt. Po stažení Iráqu Američané tuto agresi neřešili a Iráq byl postižen jen sankcemi. Husajn ale setrvale slovně vyhrožoval agresí a nepodřizoval se sankcím a kontrolám, což logicky vyvolalo obavy, že připravuje chemické zbraně. 

Mohl to předstírat, aby vypadal silnější, jiní předstírají, že vyrábí zbraně jaderné. 

Mezinárodní kontrolní týmy neměli přístup do Iráqu, aby věc prověřili. Tedy se Američané rozhodli, že nebudou riskovat, válka o Kuvajt byla sice "snadno vyřešena", ale došlo k obrovským materiálním škodám. 

Tedy vymyšleného na tom nebylo pravděpodobně nic, Saddám vyhrožoval a nebylo možné ověřit, jestli vyhrožuje planě nebo reálně. 

Co se týče naší velvyslankyně, je to otázka. Pokud má důvěru Asada a je možné přes ní s touto kreaturou komunikovat, bylo by to vcelku dobré, ale je otázky, jestli ti, co by takovou komunikaci mohli využít jí vůbec potřebují a jestli velvyslankyni důvěřují. Zeman toho vždycky moc nažvaní, jak tam "odvádí" práci. Spíš je to tak, že se jí tam z nějakého důvodu líbí tak si to "rozumíte" Zaorálek nijak nekomplikuje. Ona mu čas od času napíše. "Válka pokračuje." S pozdravem Filipi. 

 

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#106387 Re: Re:

2017-04-08 22:14:56

#106381: - Re:  

 Ano, to je další americký zločin, který nemá obdoby. Viz wiki

 

Informace o iráckých zbraních hromadného ničení, které posloužily k ospravedlnění invaze do Iráku, byly vymyšlené.[14] Americký prezident Bush údajně před invazí věděl, že Irák nevlastní zbraně hromadného ničení.[15] V době invaze v roce 2003 byly zbraně hromadného ničení v Iráku již zničené,[16] ale v 80. letech, v době kdy byl Husajnův režim ještě podporován Spojenými státy, Irák používal chemické zbraně (dodané ze západního Německa) proti bouřícím se Kurdům i proti íránským jednotkám v irácko-íránské válce.[17]

Spojení mezi Irákem a teroristickými útoky 11. září 2001, jeden z hlavních impulzů invaze do Iráku v roce 2003, nebylo nikdy prokázáno. Všichni útočníci pocházeli ze zemí s nimiž udržovaly Spojené státy dobré vztahy, jako Saúdská Arábie.[18]

Nebylo dokázáno, že by Irák podporoval Al-Káidu.[19]