Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Quoted post

Demokrat

#4083 Re: Odpověď sociálovi - hnědému nebo rudému (platí pro oba)

2013-02-20 13:03

#3908: Zbohatlík a asociál,dříve outsider - Odpověď sociálovi - hnědému nebo rudému (platí pro oba)

Ja Vam reknu jenom jedno ja jsem byl za totality zavreni i stema co byli jako politicky a muzu Vam ric ze i kdyz byli brany jako politicky tak v tom meli i majetkove trestne ciny.Tak ze kdyz mi dnes nekdo rekne ze byl politickej tak se nezlobte ale neverim mu.Nevim co dnes Vy chcete chteli jsme demokraciji a kdyz ji mame tak protestujete nebo snad ti volby nebyli demokraticke.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#4086 Re: Re: Odpověď sociálovi - hnědému nebo rudému (platí pro oba)

2013-02-20 13:54:10

#4083: Demokrat - Re: Odpověď sociálovi - hnědému nebo rudému (platí pro oba) 

 Milý pane, nevím, za co jste byl zavřený Vy....ale vězte, že komunistický režim uměl najít cestu i paragraf, za který bylo možné člověka odsoudit...

Například, když jistý předseda JZD odmítl na polích s velmi kvalitní půdou, kde pěstovali velmi úspěšně zeleninu s rekordními výnosy, na radu sovětských "odborníků" vysázet kukuřici....udělala policie okamžitě kontrolu a našli, i to, co nikdy  nikdo neviděl:-) Výsledek : 2 roky převýchovy....

Osobně jsem znal člověka, studenta chemie, považovaného za geniální mozek s velkou budoucností, který se dostal do šarvátky s opilým soudruhem, který napadal v restauraci jeho přítelkyni. Výsledek : 18 měsíců. Vrátil se bez zubů a s takovými psychickými problémy, že se z něj stala lidská troska...

I proto Václav Havel podepsal první, velkou amnestii ( naprosto nesrovnatelnou s tou ostudnou poslední ), protože nebylo možné rychle určit, kdo a za jaký skutečný čin byl ve vězení....chtěl dát všem novou šanci a navíc, nechtěl žít s tím, že by ve vězení zůstal, byť jen omylem, jediný politický vězeň ...

Ano, chtěli jsme a chceme demokracii stále. To, že nám ji na čas zprivatizovali naši politici a pár gaunerů je smutné, ale snad, když ne nám, tak našim dětem, se podaří normální, slušnou demokracii, kde platí právo pro každého a kde lidé mohou důstojně žít,  vytvořit.

Nezlobte se, do vysokých funkcí v takové společnosti určitě nepatří komunisté...a už vůbec ne takoví Kučerové....