Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #5245

2015-11-03 14:27

Ukrajina, IS, Rusko a svět na podzim 2015

Bude to rok, co do funkce amerického velvyslance v Rusku nastoupil zmiňovaný „mistr barevných revolucí“ John F. Tefft. Za tu dobu se svět změnil – Evropa čelí uprchlické krizi a řešení hledá uplácením Erdogana, Rusko po dohodě s Íránem a po projevu Putina v OSN zahájilo akci v Sýrii proti IS. Rusko je v bojích úspěšné a šokuje svět vojenskou silou, s čímž obzvláště USA nepočítaly a právě ony se musí smiřovat s faktem, že jejich jak blízkovýchodní tak světový vliv upadá. Totéž se týká Turecka, SA a dalších anti asadovských vůdců, kteří společně s USA jsou nuceny přistupovat na kompromisy vůči Rusku, což znamená na kompromisy s Putinem (viz jednání ve Vídni minulý týdenzde).

Ať jde o USA, SA, Turecko či obzvláště Ukrajinu, všem musí Putin „ležet v žaludku“ mnohem více než v dobách, kdy Rusko začalo doplácet na antiruské sankce (konec roku 2014, kdy šly ceny ropy na minimum) a kdy proti němu tvrdě stál celý západní svět. Pod vlivem nástupu Číny (vznik AIIB v březnu 2015) a roli, jakou Rusko sehrálo v dohodách s Íránem (červenec 2015) a dále pod vlivem uprchlické krize a roli, kterou Rusko sehrává na Blízkém východě (podzim 2015) stále více ustupuje vliv USA, SA, Turecka a také význam Ukrajiny. Ale skutečně se elity těchto zemí vzdaly svých plánů? A tím mám na mysli státní elity, nikoliv elity globální (GP), které Rusko podporují (prozatím). Jinými slovy – jsou snahy o odstranění Putina opravdu ty tam?

Petrohrad – místo VŘSR. A nyní „pouze“ velmi smutné místo Ruska?

V uvedeném je možné vidět souvislost mezi IS (Turecko, SA a Ukrajina) a – Petrohradem. Petrohradem, ve kterém už v dobách Lenina, tedy za Velké říjnové revoluce sehrála žádanou roli prozápadní ruská opozice a v Petrohradu, který své letošní demonstrace vždy spojoval s Ukrajinou. A tím s odstraněním Putina.

Beru, že tyto souvislosti jsou z kategorie konspirací, ale pokud by výsledek šetření pádu letadla A321 přinesl ten závěr, že viníkem je Putin a jeho akce v Sýrii, pak si umím představit přesně takový ruský Majdan, o jaký prozápadní opozici jde od doby nástupu současného amerického velvyslance do funkce.

V tomto duchu je logické, že Rusko odmítá hypotézu o teroristickém útoku na letadlo A321 jako odvetě za akce proti IS. Ale osobně jsem nejvíce zvědavá, jak se v reakci na výsledky vyšetřování bude chovat Petrohrad, resp. k jakým závěrům a reakcím bude veden.

VICE-Letadlo A321 letělo do Petrohradu. Petrohrad – od dob Velké říjnové revoluce „slabé místo Ruska“