Petice za referendum o vystoupení z Evropské unie


Nepřihlášený uživatel

/ #8002 Re: Re: Re: Tisíce kurdské aktivistů pochodoval v Kobane, sobota, na protest proti turecké vojenské

2016-03-28 07:02

#7984: - Re: Re: Tisíce kurdské aktivistů pochodoval v Kobane, sobota, na protest proti turecké vojenské agre 

 

Dcerka se narodila maličká, ale krásně už od porodu silně sála. A sála ráda. Nikdy jsem o kojení před porodem více neuvažovala, nebála jsem se nemožnosti kojit.. byl čas pouze na obavu ze samotného porodu :D .  I přes náročný porod se tvorba mléka nastartovala na jedničku.  A tak začal náš maraton. Dcerka v prvních měsících měla zvláštní stavy pláče, kdy jediné co mohlo zabrat na uklidnění bylo kojení. Neocenitelný společník. Nemohla jsem se řídit žádnými radami  ohledně času kojení /dodnes vzpomínám na sousedku, která kojila jako stroj na minutu přesně po třech hodinách/. Moje maličká totiž chtěla pít pořád... a ač chvilku trvalo, než jsem  přišla na to, že nesmím dát na rady okolí, naštěstí jsme se k tomu dopracovaly a já se začala řídit tím, co chtěla dcerka. Kojila jsem prakticky pořád, co hodinu, někdy jsem ji měla na prsu třeba 40 minut a po půlhodině znovu. Bylo to časově náročné, ale fungovalo to. Když se naučila papat dostatečně příkrmy, začala jsem zlehka končit s dokrmováním přes den, až jsme se dostaly na dlouhodobou variantu - kojení před spánkem a v noci. Znám již význam slova závislák. Obávala jsem se dne, kdy budu s kojením muset, nebo chtít, přestat. Tlak okolí a manžela začal být později velký, takže jsem v 21 měsících dceru začala odstavovat. Sama jsem viděla, že již kojím již poměrně  velké dítě a věděla jsem, že jsem jí dala hodně a blíží se čas, kdy je potřeba aby šla dál. Kdyby to bylo však čistě na mě, asi bych se k ukončení neodhodlala a možná kojila dceru ještě o pauzách ve škole... Vyšlo nám to skvěle, přestala jsem s uspávacím kojením, což sice stálo čas navíc k uspávání, ale dalo se to... a pak  jsme jeli ke tchýni,  přes den byla u ní s malou a přes noc jsem ji tam nechala /malá je na ni zvyklá, má ji ráda/. Zvládli to skvěle, bez pláče, pouze s vysvětlováním.. a já během těch 14 dní kojila pouze výjimečně a  bez souvislosti se spánkem, když se mi prsa nalila cca 3x. Po čtrnácti dnech doma snadno pochopila, že MM na uspávání již není. Krásná etapa tedy byla zakončena bez  prakticky bez pláče, bez odsávání a velmi pozvolna a citlivě k oběma stranám. Jediné negativum - vstává nyní velmi brzo a nechce už k nám do postele :) 

Tímto příběhem se s kojením loučím, je to silný zážitek, který si budu intenzivně  pamatovat do konce života.