MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#29601 Re:

2015-01-03 20:22

#29597: Mihal -  

 Tedy znovu, v Kosovu snad byly bombárdovány nějaké civilní cíle? Které a kdy? 

Kosovo a Krym je rozdíl obrovský např. v tom, že válku v Jugoslávii z venčí nikdo nevyprovokoval a pokud ano tak jedině Rusko, které má tak vřelé vztahy s prvním velkým válečníkem tam, tedy se Srbskem.  Další vývoj již byl nevyzpytatelný a v případě Kosova bohužel hrozila a byla realizována genocida etnika v takovém rozsahu, že by to už Evropa nemusela přežít, zásah tedy musel přijít. Je také velmi zajímavé, že Rusko bylo Pristyně zcela mimo mezinárodní právo daleko dříve než síly UN a dokonce vyvolávalo konflikt s UN. 

Druhý fatální rozdíl byl v tom, k neměnnosti hranic Srbska nikdo nezavázal, neboť ani nemohl, stát neexistoval. To, jestli součásti nově se tvořící Srbska bude či nebude Kosovo mohlo být právě důvodem k oné genocidě, která započala a kterou Evropa skutečně již dále nemohla jen tak sledovat s tím, že si to mezi sebou nějak vyřídí. 

Kosovo tedy nejen, že nebylo ukradeno ale ani nebylo komu jej ukrást, státy bývalé Jugoslávie v době kosovské krize neexistovaly. Tedy vzniklo Kosovo na základě mezinárodních dohod, aby se zabránilo velké genocidě v Evropě. 

Vidíte to jinak? Tak neváhejte a napište jak? 

Pokud toto Václav Havel ve velmi složitém a mnohaetnickém konfliktu v Jugoslávii dokázal přečíst a jasně vyjádřit názor, že se žádná genocida jednoho etnika v Evropě již nesmí opakovat, pak je potřeba mu vyjádřit obrovský obdiv, neboť drtivá většina občanů ČR ani netušila, kolik stran vlastně v bývalé Jugoslávii mezi sebou válčí. 

Odpovědi

Mihal

#29640 Re: Re:

2015-01-03 21:08:35

#29601: - Re:  

 Ano, Kosovo a Krym je diametrální rozdíl. Krym patřil celá léta Rusku a k Ukrajině byl přidělen nevhodným administrativním rozhodnutím Chruščova, zatímco Kosovo bylo historické území Srbska a kosovští Albánci neměli nejmenší nárok na odtržení a naopak měli být odsunuti zpět do Albánie. Při okupaci Krymu nepadl jediný civilista a navíc bylo posvěceno referendem, kterým se demokraté toliko ohání, za zmínku také stojí fakt, že Ukrajina dosud oficiálně ani nemá hranice, tudíž o žádné invazi či anexi nemůže být řeč, to je prostě nesrovnatelné. I přesto západní přátelé Hashima Thaciho, ba ani jejich patolízalští kamarádi, humanitární bombardéři Havel s knížetem, pohrdajíce pravidly mezinárodního práva, obcházejíce OSN a Radu bezpečnosti, neváhali rozpoutat válku proti Bělehradu a dosud ani trochu nelitují toho, že kvůli záchraně kosovských Albánců dávali rozkazy k likvidaci jugoslávských měst a vesnic. Proč taky jo, když o lidi šlo až v úplně poslední řadě. Před zahájením jakékoli vojenské operace si v Pentagonu a CIA pokaždé spočítají, jaký zisk přinese po svém ukončení. Důležité je, aby byli u moci ti praví. Za 50 let investovalo Srbsko do Kosova a Metohie přes 17 miliard dolarů. Hashím Thaci a jeho nejbližší je teď úspěšně osvojují. Nikoho tedy nepřekvapí, že krátce po nabití samostatnosti začala rychlá privatizace všeho, co do nich Srbsko vrazilo, započal průzkum ložisek uhlí, ani ekonomické aktivity Albrightové. Ale abych nezapomněl na to nejdůležitější, Kosovo bylo a je hlavně transportní zemí pro drogy z Afghanistánu. To, že tam vládne mafie, která pere špinavé peníze na každém rohu nejen doma, ale i v Evropě, a obchoduje s lidmi, je snad jasné. Na tom je založený takřka celý jejich HDP. Jo je to tak, iluze se bortí, nezištná láska prostě neexistuje, války začínají vždy kvůli byznysu přece. A nic se na tom v dohledné době nezmění. Aby americký dolar i nadále vládl světu, je třeba neustále podporovat vojenské konflikty. Bez toho prostě půjde obrovská loď jménem USA ke dnu. Výsledkem je další islámský stát na území Evropy, pátá kolona džihádistů, islámofilové v europarlamentu se jistě tetelí blahem. Kosovo je Serbia, ať si kdo chce, říká co chce.