MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#120493 Re: Není Fischer jako Fischer

2017-12-12 18:52

#120491: - Není Fischer jako Fischer 

A právě tomto Fischerovi se říkalo "želé"

Odpovědi

Pavel Fischer, „černý kůň“ prezidentských voleb?
Nepřihlášený uživatel

#120494 Re: Re: Není Fischer jako Fischer

2017-12-12 19:13:42

#120493: - Re: Není Fischer jako Fischer 

Ano. Tesat do kamene: „Není Fischer jako Fischer“. Je paradoxní, že Jana Fischera, přezdívaného po právu Želé, nepřipomíná jeho jmenovec Pavel Fischer, ale naopak Jiří Drahoš. Přitom právě dnes v prezidentském duelu na Seznam zprávy Pavel Fischer Jiřího Drahoše argumentačně takřka roznesl na kopytech. Osobně se mi Pavel Fischer začíná zamlouvat ze všech kandidátů nejvíc, vystupuje věcně, rozvážně, a dá se říct, že ze všech kandidátů má jednoznačně nejvíce „kindrstube“. Zdá se, že pro 1. kolo volby mám svého favorita. Je to jenom můj pocit, nebo bude Pavel Fischer „černým koněm“ celé prezidentské volby?  


Nepřihlášený uživatel

#120513 Re: Re: Není Fischer jako Fischer - JAN FISCHER

2017-12-13 03:42:42

#120493: - Re: Není Fischer jako Fischer 

Jan Fischer - dříve neznámý státní úředník, výrazný snad pouze výrazným nosem, než se začal intenzivně zviditelňovat v rámci snahy získat po Klausovi uvolněný prezidentský úřad, zaujal veřejnost dvěma aspekty, které vyvolávají smíšené pocity, většinově však spíše negativní. Aspoň já myslím.

Jedním je jeho téměř desetileté členství v Husákově a v závěru, Jakešově normalizační KSČ, až do "hořkých konců státostrany", v závěru památného roku 1989. Tuto skutečnost Fischer v  prezidentské kampani před veřejností zprvu "skromně zatajoval" a později, pod tíhou výtek,  bagatelizoval nepravdivým tvrzením, že členství v KSČ mu prý "nijak nepomáhalo v profesionální kariéře". Přitom jeho kariérní vzestup po získání "rudé živnostenské knížky" svědčí o pravém opaku.

Druhým aspektem Fischerova sebezviditelňování, kterým kontroverzně zaujal veřejnost, je jím ohlašovaná judaistická víra, ke které se transparentně hlásí a kterou podle vlastních slov v rámci rodiny soukromě důsledně praktikuje.

Nechci se zde pokoušet o podrobnější analýzu vztahu nežidovských občanů českého státu vůči Židům a zejména Židům praktikujícím judaizmus, ale myslím, že nemá smysl zastírat, že v naší společnosti generelně nevzbuzují nějaké mimořádné sympatie. Nechci ani řešit morální, či filosofické aspekty tohoto konstatování - pro toto předvolební zamyšlení stačí pouze přijmout jako fakt, že tak nějak tomu u nás víceméně opravdu je.

Zde nastává čas odhalit k čemu směřuji. Mediálně vytýkat prezidentskému kandidátovi Janu Fischerovi jeho židovský původ a dokonce provokativně veřejně přiznávaný aktivní judaizmus, by bylo antisemitské a patrně by u médií ani neprošlo v rámci zákonné povinnosti respektovat demokratické zásady garantující každému osobní právo na zastávání jakéhokoliv názoru, náboženství a jakékoliv víry, pokud nejde o trestní činnost, nebo nabádání k ní.

Kdo jiný než "smějící se bestie", čili my Češi a potažmo určitě i Moraváci a Slezané, dle historické terminologie pocházející z časů našeho národnostního útisku z někdejšího centra císařského mocnářství ve Vídni, jak poznali i nacističtí pohlaváři za doby Protektorátu Čechy a Morava, mohl vymyslet něco tak zlomyslně vtipného, jako označení praktikujícího judaisty, dříve "praktikujícího komunisty", přídomkem "Želé"?

Pokládám to za vysoce vtipné a výstižné a přitom právně i mravně prakticky nenapadnutelné, natož žalovatelné. Přiznávám, že skoro prožívám až pocit hrdosti k jak vtipnému národu patřím.

Myslím, že prezidentský kandidát, který bez zábran praktikoval normalizační komunizmus, aby po jeho pádu stejně bez zábran konvertoval k judaizmu, nemůže mít pevný charakter a neměl by nahradit na Hradě Václava Klause, který naši společnost morálně zaneřádil již více než dost.

Jana Fischera nechci za svého prezidenta, ne proto, že je Žid a praktikující judaista, ale proto, že není charakterově pevný. Proto, že je zkrátka - Jan "Želé" Fischer.