MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#142211 Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-11-21 14:15

#142201: snow lion - Číňané potichu kácejí Sibiř. Z tajgy se stává pustina, hrozí katastrofa. 

Buď demokratické země transformují Čínu ke svému obrazu, nebo Čína naopak transformuje je. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 v Praze to v pondělí řekl předseda tibetské exilové vlády Lozang Sanggjä. Čína se podle něj o proměnu demokratických zemí snaží v Evropě prostřednictvím svých ekonomických aktivit. Sanggjä ocenil tvrdý postoj, který vůči Pekingu zaujala administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.
„Čínským cílem je být globální jedničkou, a to nejen ekonomicky, ale také politicky, kdy chtějí prosadit svůj systém, a koneckonců také vojensky. A proto je volba velmi jednoduchá - buď proměníme Čínu, nebo Čína promění nás,“ řekl Sanggjä.
Americká administrativa si to podle něj uvědomuje, a i kvůli tomu vystupuje tvrdě vůči Číně nejen v politickém ohledu, ale i zahájením obchodní války. „A před Evropskou unií stojí volba. Buď se spojí s Amerikou a pokusí se transformovat Čínu, nebo Čína ovládne část Evropy.Podle něj už to má vliv i na evropskou zahraniční politiku, když si Peking díky korumpování elit v některých zemích zajistil, že EU nedospěje ke konsenzu, který by byl vůči Číně vyloženě nepřátelský. Sanggjä považuje Čínu za větší hrozbu pro Evropu, než je Rusko, protože Peking má větší kapacity než Moskva.Podle něj už Peking s takovou aktivitou začal prostřednictvím své obchodní iniciativy Pás a stezka. V evropských zemích přitom používá stejnou taktiku, jakou využil i v Tibetu. „V Tibetu využili korupci lokálních elit. A vidíte to i v Evropě, že v mnoha zemích korumpují jejich vůdce a přesvědčují je, aby Čínu podporovali,“ řekl Sanggjä.
Peking podle exilového tibetského premiéra nemá zájem o to, aby v zemi fungovala demokracie. „(Čínský prezident) Si Ťin-pching vyhlásil, že čínskou charakteristikou je socialismus. To znamená žádná demokracie, žádná lidská práva, žádná svoboda slova,“ řekl Sanggjä. Běžní Číňané ale podle něj o demokracii zájem mají, a proto by je měl Západ v jejich snahách podporovat. Sanggjä věří tomu, že změna režimu v Číně může nastat s ohledem na rostoucí sociální napětí, které vyvolává stěhování lidí z vesnic do měst a tlak na vyšší příjmy.

„Já jsem přijel do Číny, abych se od Číny učil, jak zvýšit hospodářský růst, jak stabilizovat společenský řád.“ To jsou slova Miloše Zemana z října 2014. Pak prezident přiznal, že v druhé části své věty přestřelil. A skutečně, když se podíváme na několik letošních případů, jak vláda v Pekingu „stabilizuje společnost“, je to něco mezi zločinem, zrůdností a bizárem.
Čínský komunistický režim už téměř 70 let nechává mnoho lidi, kteří jsou politicky nepohodlní, nebo skutečně spáchají nějaký trestný čin, prostě „zmizet“. V době moderních technologií je to ale přece jenom daleko složitější, protože lidé zanechávají takzvané elektronické stopy – maily, či statusy na sociálních sítích. Prostě si „zmizení“ hned všimnete.
Nelze proto nevidět, že v čínské provincii Sin-ťiang, kterou obývají převážně muslimové, místní rodiny postrádají na milion svých příbuzných. Mnozí vůbec nevědí, kde jsou – „zmizeli“. Čínská vláda tvrdí, že zde bojuje s islámským terorismem a náboženským extremismem tím, že lidi posílá do „profesních vzdělávacích a školících středisek“. Což je eufemismus pro převýchovné tábory, ve kterých jsou životní podmínky podobné těm v nacistických koncentrácích. Podobná mizení jsou taktéž běžná na území Tibetu či Vnitřního Mongolska.
Čínský režim ale dokáže v tomto směru vymyslet i daleko bizarnější kousky.
Svět v posledních dnech ohromil případ „zmizelého“ šéfa Interpolu, největší mezinárodní policejní organizace na světě. Její čínský šéf Meng Chung-wej odjel 25. září z francouzského Lyonu, kde Interpol sídlí, na návštěvu své čínské vlasti. A jak poté upozornila jeho manželka, tam „zmizel“. Mezitím se ale objevila zpráva, že na svoji funkci rezignoval. Čínské úřady až téměř po dvou týdnech přiznaly, že Menga vyšetřují kvůli „přijímání úplatků a porušení neupřesněného zákona“.
Podobným způsobem „mizí“ v Číně i většina politických odpůrců, náboženských a lidsko-právních aktivistů, zastánců etnické autonomie ale i vládních činitelů, obchodních magnátů či proslavených celebrit. Pokud se znovu objeví (někdy zmizí navždy), tak často u soudu, nebo v souvislosti s nějakým přečinem.
Začátkem června „zmizela“ i nejznámější čínská herečka současnosti Fan Ping-ping, která hrála v amerických filmech X-Men či Iron Man. Toho si čínská veřejnost ihned všimla, protože byla velmi aktivní na sociálních sítích. Její účet na sociální síti Wej-po, čínské obdobě Facebooku, kde ji sleduje 62 milionů příznivců, byl po několik týdnů nečinný.
Pak se tam objevilo podivuhodné sdělení samotné herečky: „Bez přínosné politiky komunistické strany by nebyla žádná Fan Ping-ping.“ Co to znamená, se ukázalo záhy. Fan byla obviněna z daňových úniků. Jak informovala čínská státní tisková agentura Sin-chua, musí státu doplatit na daních 883 milionů jüanů, což je v přepočtu téměř 2,9 miliardy korun. V době jejího „zmizení“ podle všeho probíhala důsledná převýchova této krásky.
Už začátkem tohoto roku zmizel také Jie Ťien-ming, bývalý šéf společnosti CEFC, která expandovala v Česku, a který je také poradcem Miloše Zemana. Prezident prý vyčkává, jak o čínském soudruhovi rozhodne soud, až pak nějak naloží s jeho postem. Jenže Jie také „zmizel“, nikdy nebylo veřejně upřesněno, kde se nachází. Zda proběhne nějaký soud, se neví. Mezitím v České republice převzal aktivity CEFC přímo čínský stát prostřednictvím společnosti Citic. Byl to komplot, jak se Čína chtěla zmocnit majetku přes nastrčenou firmu? Nebo je v tom skutečný zločin?
Takže „stabilizovat společnost“ čínská vláda skutečně umí. Učit se to od ní, jak říkal Miloš Zeman, by ale byla sebevražda. I když nechat „zmizet“ některé lidi i u nás, by možná nebylo od věci…(Třeba Ovar, Pitomio, Agronetvor, Kikina atd.atd. kdyby toto zmizel bylo by tu fajn.)

 

Odpovědi

Zeman - pročínský šašek a zrádce

#142217 Re: Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-11-21 15:32:31

#142211: - Čína je větší hrozba než Rusko !!! 

Díky čínským aktivitám prezidenta, jejichž podstatou je hlavně poklonkování, vzrostla česko-čínská obchodní bilance z 265,809 miliardy korun v roce 2013 na 418,825 miliardy v roce 2017 ve prospěch Číny. Čím víc hedvábných stezek, kulturních vložek, společností s Tvrdíkem v čele, ponížených dopisů bandy čtyř do Číny, akcí s pandou a krtečkem, tím je česko-čínská obchodní bilance pro Čínu lepší. Vyplývá to z údajů statistického úřadu. Ty jsou nepochybně pravdivé.

 

Zeman je také úspěšný pročínský politický prezident. V obchodní válce USA kontra Čínská lidová republika se postavil na stranu Číňanů, protože, jak řekl, je proti jakémukoliv protekcionismu. Je to zmatený argument, protože obchodní válka nevznikla proti americkému protekcionismu, nýbrž proti čínskému protekcionismu. Zemanovi to buď neřekli, nebo chce být Číňanům věrný v každé situaci.

Jeho chování (už delší dobu) staví Českou republiku do pozice čínského spojence, nikoliv spojence EU, NATO a USA. To vede k otázce, jestli to dělá sám od sebe, či jestli ho za to Číňané platí. Spíš asi zdarma, sám od sebe, kvůli své domnělé světové velikosti, kterou u sebe ráčí pozorovat, což Číňané chytře potvrzují. Jeho boj proti izolacionismu USA není jedinou Zemanovou provýchodní aktivitou. Podobným způsobem pracuje i pro Ruskou federaci. Říká tomu „politika všech azimutů“, což býval kdysi manévr německé vlády, jímž zastírala svou prosovětskou politiku.

Hračka pro veřejnost

Zeman, aby zakryl, že má azimut jen jeden, nabízí veřejnosti pod jménem Průplav tří moří hračku, o níž se mohou politické vrstvy vášnivě a neškodně, byť zbytečně, přít, a naplňovat tak své jepičí politické životy aktivitou. Ta hračka je na papíře, píší se o ní vědecká dobrozdání. Ve skutečnosti nikdy nevznikne, i kdyby Zeman žil třikrát déle, než je u lidí obvyklé. Z dílny Zemanových spojenců, které za to čeká v budoucnosti státní vyznamenání, vznikají posudky o výhodnosti průplavu. Z jiných dílen ne. Průplav Zeman by byl jistě vidět až z Měsíce, ale každého laika musí napadnout, jestli by nebylo lepší, kdyby si republika příštích sto let brala stravitelnější sousta s reálnějším výsledkem.

Jsou stovky menších akcí, jež by nebyly z Měsíce vidět, ale které trápí životy občanů i životní prostředí a hospodářský i kulturní vývoj země. Neschopnost stavět dálnice, mosty, modernizovat železnice, řešit dopravu ve městech, likvidovat ekologické nesmysly, racionalizovat státní správu, budovat rozumnou armádu, školství atd. Seznam akutních restů státní správy je nekonečný. Až jej v budoucnu vlády zvládnou, možná by přišel na řadu i průplav Zeman, ale to už tu Zeman nebude a kdo by pak zajistil, že se po něm bude průplav jmenovat?

Škodí republice

Aktivity budovatele kanálu jsou stejně vzduchoprázdné jako obchodní aktivity s Čínou. Nejnebezpečnější jsou ale jeho politické aktivity. Otvírají republiku mocným, ale politicky zaostalým východním agresorům.

Ačkoliv prezident republice škodí, nikdy se nenajde potřebná většina, která by vyvolala řízení o jeho odvolání z funkce. Existuje dost politických sil, pro něž je výhodnější Zemana na Hradě mít než ho tam nemít. Raději hodí přes hlavu zájmy státu a jeho bezpečnost, než aby riskovali své kariéry. Zeman je sice neuvěřitelný, zato ale chytrý politik, který ze sebe vytvořil svorník nynější vládní koalice, jež ho tím pádem kryje.

Do konce mandátu

Tak tady budeme mít toho Protočíňana a Protorusa až do konce jeho mandátu. Další už mu naštěstí nehrozí, i když o pokus změnit ústavu by mohl být zájem. Putinův příklad ustavičného prezidentování sice láká, ale pro nás je naštěstí moc východní. Zeman i pracně sklížená nynější stabilita skončí v řádném volebním termínu.


Nepřihlášený uživatel

#142344 Re: Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-11-23 15:58:16

#142211: - Čína je větší hrozba než Rusko !!! 

S Václavem Havlem odešly poslední zbytky touhy českého národa po svobodě a boje proti útlaku malých národů, jakýmkoliv režimem, fašisty či komunisty. Pro peníze jsme ochotni vzdát se všech práv na svrchovanost a samostatnost naší země. Politiku ovládá ekonomika, která nezná hranice státní, ani morální. Češi si zvykli, vnímají lež jako součást poltiky, podvody a zločin jako součást ekonomiky. Nová generace vnímá pražské jaro i sametovou revoluci jako obrovský podvod režírovaný komunisty, jak usměrnit a uspokojit touhu českého národa po svobodě a samostatnosti. Tibet nám připadá zbytečný a směšný. Čínský násilný režim nám nevadí, protože je daleko a dodává nám laciné zboží. Je to úpadek, nebo jsme se jen přizpůsobili světu, po kterém jsme toužili ?