MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#158403 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bolševická pakáž už v roce 1946 měla vliv v Československu?

2020-04-11 13:42

#158402: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bolševická pakáž už v roce 1946 měla vliv v Československu?  

... Pár dní nato svolal Kratochvíl „soud cti". S tím, že tak důležité líčení by se mělo konat v patřičně důstojném prostředí. A navrhl restauraci Vikárka na pražském hradě.

    Byla to oblíbená hospůdka Antonína Zápotockého. Nebylo námitek, i když podobné akce se obvykle odehrávaly přímo ve škole.

     Ten večer jsme byli uvedeni do soukromého salónku, vyzdobeného středověkými tapisériemi. 

   Na několika stolečcích tikaly rokokové sloupkové hodiny z mramoru. Nad námi se blyštěl úchvatný lustr. Židle byly měkce polstrované, sklenice broušené, ubrusy z damašku, příbory ze stříbra a všemu vévodil vznešený pan vrchní.

     Mí soudcové pocházeli většinou z dělnických rodin a v životě takovou nádheru neviděli. I já viděl něco podobného poprvé.

   Do Vikárky jsme vstupovali po špičkách a rozsadili se na židle, celí vyplašení tou nádhernou podívanou. Nikdo se neopovažoval promluvit. U talíře bylo nějak moc vidliček.

   Jediný, kdo zůstal sám sebou, byl profesor Kratochvíl, který chladnokrevně nasměroval kolektiv k závěru, že mně a Borovcovi je třeba dát ještě šanci, možnost k nápravě a růstu, příležitost překonat naše dekadentní sklony, Soudruzi z našeho ročníku jeho návrh bez námitek odsouhlasili.

   Z Vikárky jsme byli venku ani ne za hodinu. ...

( Miloš Forman, Co já vím? )

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#158405 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bolševická pakáž už v roce 1946 měla vliv v Československu?

2020-04-11 14:10:40


Nepřihlášený uživatel

#158409 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Bolševická pakáž už v roce 1946 měla vliv v Československu?

2020-04-11 16:23:25