Petice proti obsazení resortu školství Jihočeského kraje KSČM

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#1800 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s peticí

2012-12-07 17:10

#1798: jup - Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s peticí 

 Nemyslím si, že by školné někomu znemožnilo studovat. Pokud k zavedení školného bude fungovat systém studentských půjček a i to, že pokud školu dodělám, najdu ve svém oboru zaměstnání, pak je Váš argument nesprávný. Dnes si rodiče dětí půjčují na televize, dovolené, playstationy, tak proč by nemohli podpořit své děti ve vzdělání. Nebo si student vezme půjčku, nevidím na tom nic špatného.

Máte pravdu, že u školy by se asi pracovat nemělo. Dnes ale každý zaměstnvatel chce praxi, takže nějakou práci mít student stejně musí.

Také s Vámi souhlasím, že pokud nemá škola výsledky nebo je zjištěno nějaké pochybení jako v Plzni, neměla by mít akreditaci. Nesouhlasím ale s tím, aby se rušily víceletá gymnázia která výsledky mají a děti se na ně hlásí. To mi přijde špatně.

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#1803 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s peticí

2012-12-07 20:33:02

#1800: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souhlasím s peticí

K tomu, zda školné znemožňuje chudším lidem studovat existuje dostatečný důkaz ze současné Velké Británie. Školné zavedl v roce 1998 Tony Blair ve výši 1000 GBP za rok. Jakmile bylo jednou zavedené, začalo se zvyšovat kdykoliv bylo třeba. V současné době je 9000 GBP za rok a mnoho universit, navzdory různým půjčkám, je poloprázdných, protože si školné rodiny studentů nemohou dovolit. Obory, které se budují mnoho let, lze potom za 1 minutu škrtnutím pera zrušit.

Školné nezahrnuje náklady na život studenta, ubytování, jídlo atd. Pro zajímavost, v Británii neplatí studenti školné ve Skotsku, pokud jsou ze Skotska, nebo libovolné země EU, s výjimkou Anglie a Walesu. Čeští studenti by tedy na University of Edinburgh školné neplatili, zatímco jejich spolužáci z blízkého Newcastlu upon Tyne ano. Se školným ( a se zdravotnickými poplatky) je to jako s vařením žáby. Když dáte žábu do horké vody, spálí se a uteče. Kdeyž dáte žábu do studené vody a budete pozvolna zvyšovat teplotu až do bodu varu, žába neuteče a zahyne. Reaguje totiž jen na větší změny a malé změny nevnímá (prosím nezkoušet, je to kruté).