MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA


Nepřihlášený uživatel

#81276

2016-05-01 14:02

Polský novinář: Ukrajina nepatří do Evropské unie!


Polský novinář Tomasz Maciejczuk uvedl na svém Facebooku jak je zklamán z postupu ukrajinských úřadů, SBU mu zakázala vstup na Ukrajinu po dobu 5 let a zároveň znepokojen situací se svobodou slova na Ukrajině.

 
 
1.květen 2016 - 15:01

"Jsem velmi zklamaný z chování ukrajinské vlády a ukrajinských novinářů. Obviňují mě ze spolupráce s Kremlem, jako proruského propagandistu, obviňují mne ze spolupráce s ruským velvyslanectvím a nemají na to žádné důkazy. Už jsem kontaktoval právníka v Kyjevě a budeme hledat možnosti, jak potrestat tyto "novináře", píše Tomasz Maciejczuk.

"Proč ukrajinská média a aktivisté mě obviňují? To vše proto, že jsem ukázal nacisty z Ajdaru a požádal jsem zástupce. Ministerstva zahraničních věcí na schůzce v Amsterodamu, co budou dělat s takovou divizí a s tím jak v Evropském parlamentu reagovali na ukrajinskou výstavu, kde jsou vojáci s hákovým křížem na hrudi a ramenech, třetí říše na bicepsu. Reagoval jsem na to, když Ukrajinci přicházejí do koncentračního tábora Auschwitz a Majdanek pořizovat snímky s gesty Sieg heil a v tričkách s obrazem Hitlera. Reagoval jsem, psal jsem o tom, varoval jsem, ale naše média to nechtěla. Už jsem pochopil, že pokud chcete být přítelem Kyjeva a dostat dobré místo ve státních médiích, pak je třeba mluvit o ukrajinské historii dobře nebo vůbec ne," pokračuje novinář.

"Věděl jsem, že budu mít problémy, ale i tak jsem se rozhodl mluvit pravdu. Dnes za ni zaplatím. Nelituji. Novinář má pracovat tak, aby ukázal pravdu a nemá být propagandista. Jako novinář se nemohu vyhnout složitým kauzám. Jak působivé, že jeden Maciejczuk je hrozbou pro Ukrajinu. Nebo možná, že to není Maciejczuk, ale prostě pravda, kterou se Kyjev snaží skrýt?, dodává Maciejczuk.

Polský senátor: Mluvit s banderovci, to je jako mluvit s gestapem


"Také jsem si uvědomil, že nechtějí nic měnit, žít čestně, evropsky. Chtějí bezvízový režim, peníze z EU ale také zachování systému, ve kterém oligarchové rozhodují o všech otázkách, jak chtějí. Proč tolik lidí zemřelo na Maidanu, všechno marné ... Dnes mohu říci, že se stydím, že jsem byl tak naivní. Dobrá lekce pro budoucnost," řekl v rozhovoru s mediaexpertem Anatolijem Šarim.

Nepřihlášený uživatel

#81277

2016-05-01 14:19

Už nechceme znásilňování žen jako po válce emerickou armádou!! V únoru 1946 se v Plzni rodil samý černoušek a erár se o ně staral až do jejich 26 let.


Nepřihlášený uživatel

#81278 Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 14:27

Polští pohraničníci nevpustili Noční vlky, motorkáři chtějí vysvětlení


Nepřihlášený uživatel

#81279

2016-05-01 14:33

Muž chtěl spáchat sebevraždu, policie ho zastřelila! Americká policejní práce nabývá netušených rozměrů

Server The Daily Beast uveřejnil článek [1], který opět dokresluje bizarní stav a situaci, v jaké se nachází americká policie. Muž z Floridy přišel právě o práci. V depresi z nastalé situace zakoupil lahev vodky a rozhodl se opít. Alkohol však z deprese nepomohl, právě naopak, prohloubil ji a muž vzal nůž a rozhodl se spáchat sebevraždu. Jeho přítelkyně to se zděšením sledovala a v naději zavolala policii, aby muže odvezli na kliniku místní nemocnice na psychiatrii.

 

Policie dorazila, ovšem po zuby ozbrojená automatickými zbraněmi a v oblecích těžkooděnců. Ženu vyzvali, aby během zásahu zůstala venku. Žena upozornila policisty, že její přítel jí neohrožuje, pouze sám sebe a chce se zabít, aby mu v tom zabránili. Podle ní to vypadalo, že policisté jdou do války, podle výzbroje a výstroje, v jaké na místo dorazili.

Po vniknutí policie do budovy zaslechla žena jen několik výstřelů. Muž podle policistů v těžké opilosti prý neuposlechl výzvy k odložení nože, a tak ho policisté namísto zpacifikováni taserem zastřelili. Policisté vysvětlili, že to je přesně to, co standardně dělají, když podezřelý neuposlechne výzvy k odložení zbraně. Z tohoto vyplývá zajímavé zjištění, že když v USA ztratíte práci a hrozí vám tak vystěhování z bytu na ulici a psychicky to nezvládnete a opijete se, můžete si situaci ulehčit a zavolat policii, aby vás zastřelila jako sociálně odepsaného člověka. USA tak začínají naplňovat orwellovskou vizi společnosti, která netoleruje sociálně slabé, opovrhuje jimi a odstraňuje je ze života.

Americká policie čelí v posledních letech obrovské kritice, neboť narůstá brutalita zásahů a policie v USA začíná připomínat spíše polovojenské jednotky, militarizace policie s sebou potom nese i daleko větší agresivitu policistů a mnoho úmrtí civilistů. Policistům se mění styl uvažování při používání vojenské výzbroje. Mění se jejich vztah k občanům, ve kterých přestávají spatřovat spoluobčany a začínají v nich spíše vidět potenciální hrozbu, nepřátele a kombatanty. Militarizace americké policie tak pomalu začíná měnit charakter policie z původního „protect & serve“ spíše na „find & kill“.


Nepřihlášený uživatel

#81280 Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 14:42


Nepřihlášený uživatel

#81281

2016-05-01 14:44

Jinak ještě pro srovnání: počet členů KSČM je cca 49000 na10,55miliónu obyvatel, počet komunistické strany Ruské federace je cca156000 na146,1 miliónů obyvatel. Ale například i taková Francie má počet členů komunistické strany 134000 na 65,5 mil. obyvatel. Dost nepoměr na to, že tady komunistobijci označují Rusko jako komunististickou zem :-)

 

Nepřihlášený uživatel

#81282 Re: :-) jako vždy je to bude trošku jinak :-) údaj je z roku 2012 a chybí tam, že 70 000

2016-05-01 14:54

#81281: -  

 .....jich neplatí přispěvky, tedy vzdali se členství. 

Partička KGBáka V.I.Putina jsou logicky také komunísté. 


Nepřihlášený uživatel

#81283 Také se to domnívám po shlédnutí Svatovítského pokladu a doprovodné výstavy maleb madon.....

2016-05-01 15:18

Karel IV. navzdory všem snahám Česko z evropské periferie nevymanil. A nedaří se to ani dnes

  • V celé české historii jen císař Karel dokázal zemi přiblížit k vyspělé Evropě.
  • Tento vzestup ale neměl pevné základy.
  • Nepochybné hospodářské oživení v době jeho vlády nezměnilo nic na periferním postavení českých zemí v rámci Evropy, popisuje podobnost s obdobím po pádu komunismu týdeník Ekonom.

Po shlédnutí Svatovítského pokladu je zřejmá nepřijemná skutečnost, že řemeslná zručnost zde v oblasti Čech, design, materiálové zpracování atd. je vždy minimálně 100 let pozadu za sbírkovými předměty Svatovítského pokladu ze západu Evropy.  Právě Svatovítský poklad poskytuje velmi dobré srovnání. Karel IV také přivezl obraz Madony, který byl následně "kopírován" a rozvážen do kostelů v Čechách, kdy opět je vidět propastný rozdíl mezi originálem a "kopiemi".  Je to smutné, ale je tomu bohužel tak. 

Česká republika byla na rozkvětu a v centru opravdu asi jen krátké období po první světové válce, tedy po rozpadu Rakousko Uherska, kdy se ocitla uprostřed nové Evropy, přesto je možné spekulovat o tom, že "Balkán" nezačíná na naší východní hranici, ale bohužel na naší hranici západní. Je to smutný fakt. 


Nepřihlášený uživatel

#81284

2016-05-01 15:19

"Stanete se otroky ve vlastní zemi" památná slova z listopadu 1989 vytesat do kamene.


Nepřihlášený uživatel

#81285

2016-05-01 15:29

Havlovi byli vždy jen zrádci a kolaboranti.


Nepřihlášený uživatel

#81286 Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 15:32


Nepřihlášený uživatel

#81287 Re: Ona "prorocká slova" snad pronesl ruský troll Miloš Zeman?

2016-05-01 15:32

#81284: -  

 ......


Nepřihlášený uživatel

#81288 Re: Máte snad proto alespoň takový argument jako já, že je Miloš Zeman komunistickým náckem....

2016-05-01 15:34

#81285: -  

 .....když jen Nejvyšší správní soud usvědčíl ve dvou rozsudcích z porušování volebního zákona? 

Neváhejte a zveřejněte váš argument pro vaše tvrzení. 


Nepřihlášený uživatel

#81289 Je Prvni Maj,lasky cas

2016-05-01 15:35


Nepřihlášený uživatel

#81290 Re: Muž v Americe zakoupil láhev vodky? To bude nějaký zvláštní překlad z ruské trollí propagandy...

2016-05-01 15:35

#81279: -  

 .....pro mužiky :-). 


Nepřihlášený uživatel

#81291 Re: Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 15:38

#81286: - Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?  

 Miloš Zeman si v Kremlu připnul oranžovo černou stuhu symbol ruské agrese. Je velmi pravděpobné, že tím spáchal velezradu. 


Nepřihlášený uživatel

#81292 Re: Je Prvni Maj,lasky cas

2016-05-01 15:51


Nepřihlášený uživatel

#81293

2016-05-01 15:57

Bohouše do koše, Dienstbiere vypadni.


Nepřihlášený uživatel

#81294 Re:Pokud měla už nějaká abdikace dávno nastat.....

2016-05-01 15:59

#81293: -  

 ....tak bez nejmenších pochybností je to tam Miloše Zemana a to nejen proto, že je to ruský troll a tedy jeho strvávání v ústávní pozici je velezradou. 


Nepřihlášený uživatel

#81295 Miloš Zeman si ovšem "myslí" (ve své podstatě alkoholový dement už nemyslí), že bláboly na ....

2016-05-01 16:14

....rusko trollých serverech jsou realitou. 


Ke kořenům Aeronetu. Pátrání po zdroji ruské propagandy vede do severomoravského Havířova


  • V Česku působí podle policie a tajné služby zhruba padesát proruských dezinformačních webů.
  • Nejznámější z nich, Aeronet.cz, dosud působil anonymně. Respektu se nyní podařilo částečně poodhalit jeho strukturu.
  • Finanční účty mu spravuje Marián Rohály, zaměstnanec ocelářského gigantu Arcelor Mittal.

Nepřihlášený uživatel

#81296 Re: Re: Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 16:17


Nepřihlášený uživatel

#81297 Re: Re:Pokud měla už nějaká abdikace dávno nastat.....

2016-05-01 16:24

KV

#81298

2016-05-01 16:25

TÁHNI VLASTIZRÁDNÝ HALÍKU!!! UVĚDOMUJE SI TEN SUPERDEBIL, ŽE URÁŽÍ VĚTŠINU NÁRODA???!!!


Nepřihlášený uživatel

#81299 Re: Re: Re:Pokud měla už nějaká abdikace dávno nastat.....

2016-05-01 16:27

#81297: - Re: Re:Pokud měla už nějaká abdikace dávno nastat..... 

 Těžko se můžu identifikovat s nějakým pojmem, jehož obsah si vymyslel nějaký KGBáka na Hradě, to jistě uznáte, že možné opravdu není. 

Co je ale podstatnější, že to nic nemění na mém příspěku a jeho pravdivosti. 


Nepřihlášený uživatel

#81300 Re: Re: Re: Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?

2016-05-01 16:28

#81296: - Re: Re: Re: Jelena jela s ruskými šašky co si hrají na americký motorkářský gang?  

 Tak to asi těžko. 

 Ukrajina je věc komplikovaná, přesto se lze ve věci zorientovat.  

Janukovič získal mandát na základě slibu, že bude garantem asociační dohody s EU, což také velmi dlouho, byť velmi laxně činil. Bohužel také měnil Ústavu Ukrajiny a to tak, že posiloval svojí vlastní moc. 

Následně se v roce 2010 odehrály velmi zvláštní volby, z pohledu standardů, které asocičaní dohoda s EU také vyžaduje. (EU má skutečně i standardy na úroveň demokracie - např. požaduje nezávislé pozorovaté u voleb, existenci základních demokratických institucí a zákonů  např. zákon o státní službě, kde se ale mnohdy spokojí ostantí partneři v EU s příslibem, že vznikne viz situace v ČR). 

Podivnost voleb byla mimo jiné v tom, že se do tamního parlamentu dostali neonacisté ze strany Svoboda a byla velká pochybnost, jestli právě v jejich případě nebylo manipulováno s hlasováním. 

Janukovič následně se Svobodou uzavřel opět "podivnou" koalici, ministři v jeho vládě se jako k Svobodě nehlásili. 

Následně těsně před podpisem asociační dohody s EU přijel na Ukrajinu Putin a Janukovič s ním cosi podespal, o čem možná nebyli informování ani poslanci jeho vlastní strany a současně zrušil dojednávání Asocičaní dohody s EU. 

Janukovič tedy těžce porušil svojí vlastní dohodu z voleby prezidentské a stejně tak i dohody z voleb parlameních. V takové situaci již občanům nezbývá mnoho možností jak se bránit, neboť bylo zřejmé, že kroky, které byly učiněny Janukovičem mohou se jevit jako nevratné a jako těžké zneužítí moci. Vyjádřili tedy toto v ulicích, žádná jiná možnost již nebyla. Janukovič na to reagoval tak, že využil změny ústavy, kterou provedl a zavedl represivní účelové zákony vůči obyvatelstvu a začal dokonce využívat "soukromou armádu" OMON zděděný po Rusech a podivné neuniformované ozbrojené policisty tzv. titušky. Čímž situaci déle vyhrotil. 

Následně se "podvolil" přislibil vrátit Ústavu do stavu, kdy získal moc a ale to již neudělal, napsal zvací dopis okupantovi Krymu a uprchl do Ruska.  V takové situaci převzal moc řádně zvolený parlament. K věci se vyjádřila Janukovičova strana tak, že je Janukovič na Ukrajině stíhán pro vlastizradu, těžko by se také dalo cokoliv jiného čekat, když napsal zvací dopis okupatovi Krymu. Následně byly prošetřovány i čistě kriminální činy jeho a jeho rodiny a z objemu prostředků, které jeho rodina utrácela je možné dovodit, že se jednalo o prostředky skutečně z kriminální činnosti. 

Máte snad jinou posloupnost událostí na Ukrajině?