MANIFESTAČNÍ PETICE ZA ODSTOUPENÍ PREZIDENTA MILOŠE ZEMANA

Quoted post


Nepřihlášený uživatel

#143607 Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-12-10 15:07

Buď demokratické země transformují Čínu ke svému obrazu, nebo Čína naopak transformuje je. Na mezinárodní konferenci Forum 2000 v Praze to v pondělí řekl předseda tibetské exilové vlády Lozang Sanggjä. Čína se podle něj o proměnu demokratických zemí snaží v Evropě prostřednictvím svých ekonomických aktivit. Sanggjä ocenil tvrdý postoj, který vůči Pekingu zaujala administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa.
„Čínským cílem je být globální jedničkou, a to nejen ekonomicky, ale také politicky, kdy chtějí prosadit svůj systém, a koneckonců také vojensky. A proto je volba velmi jednoduchá - buď proměníme Čínu, nebo Čína promění nás,“ řekl Sanggjä.
Americká administrativa si to podle něj uvědomuje, a i kvůli tomu vystupuje tvrdě vůči Číně nejen v politickém ohledu, ale i zahájením obchodní války. „A před Evropskou unií stojí volba. Buď se spojí s Amerikou a pokusí se transformovat Čínu, nebo Čína ovládne část Evropy.Podle něj už to má vliv i na evropskou zahraniční politiku, když si Peking díky korumpování elit v některých zemích zajistil, že EU nedospěje ke konsenzu, který by byl vůči Číně vyloženě nepřátelský. Sanggjä považuje Čínu za větší hrozbu pro Evropu, než je Rusko, protože Peking má větší kapacity než Moskva.Podle něj už Peking s takovou aktivitou začal prostřednictvím své obchodní iniciativy Pás a stezka. V evropských zemích přitom používá stejnou taktiku, jakou využil i v Tibetu. „V Tibetu využili korupci lokálních elit. A vidíte to i v Evropě, že v mnoha zemích korumpují jejich vůdce a přesvědčují je, aby Čínu podporovali,“ řekl Sanggjä.
Peking podle exilového tibetského premiéra nemá zájem o to, aby v zemi fungovala demokracie. „(Čínský prezident) Si Ťin-pching vyhlásil, že čínskou charakteristikou je socialismus. To znamená žádná demokracie, žádná lidská práva, žádná svoboda slova,“ řekl Sanggjä. Běžní Číňané ale podle něj o demokracii zájem mají, a proto by je měl Západ v jejich snahách podporovat. Sanggjä věří tomu, že změna režimu v Číně může nastat s ohledem na rostoucí sociální napětí, které vyvolává stěhování lidí z vesnic do měst a tlak na vyšší příjmy.
„Já jsem přijel do Číny, abych se od Číny učil, jak zvýšit hospodářský růst, jak stabilizovat společenský řád.“ To jsou slova Miloše Zemana z října 2014. Pak prezident přiznal, že v druhé části své věty přestřelil. A skutečně, když se podíváme na několik letošních případů, jak vláda v Pekingu „stabilizuje společnost“, je to něco mezi zločinem, zrůdností a bizárem.
Čínský komunistický režim už téměř 70 let nechává mnoho lidi, kteří jsou politicky nepohodlní, nebo skutečně spáchají nějaký trestný čin, prostě „zmizet“. V době moderních technologií je to ale přece jenom daleko složitější, protože lidé zanechávají takzvané elektronické stopy – maily, či statusy na sociálních sítích. Prostě si „zmizení“ hned všimnete.
Nelze proto nevidět, že v čínské provincii Sin-ťiang, kterou obývají převážně muslimové, místní rodiny postrádají na milion svých příbuzných. Mnozí vůbec nevědí, kde jsou – „zmizeli“. Čínská vláda tvrdí, že zde bojuje s islámským terorismem a náboženským extremismem tím, že lidi posílá do „profesních vzdělávacích a školících středisek“. Což je eufemismus pro převýchovné tábory, ve kterých jsou životní podmínky podobné těm v nacistických koncentrácích. Podobná mizení jsou taktéž běžná na území Tibetu či Vnitřního Mongolska.
Čínský režim ale dokáže v tomto směru vymyslet i daleko bizarnější kousky.
Svět v posledních dnech ohromil případ „zmizelého“ šéfa Interpolu, největší mezinárodní policejní organizace na světě. Její čínský šéf Meng Chung-wej odjel 25. září z francouzského Lyonu, kde Interpol sídlí, na návštěvu své čínské vlasti. A jak poté upozornila jeho manželka, tam „zmizel“. Mezitím se ale objevila zpráva, že na svoji funkci rezignoval. Čínské úřady až téměř po dvou týdnech přiznaly, že Menga vyšetřují kvůli „přijímání úplatků a porušení neupřesněného zákona“.
Podobným způsobem „mizí“ v Číně i většina politických odpůrců, náboženských a lidsko-právních aktivistů, zastánců etnické autonomie ale i vládních činitelů, obchodních magnátů či proslavených celebrit. Pokud se znovu objeví (někdy zmizí navždy), tak často u soudu, nebo v souvislosti s nějakým přečinem.
Začátkem června „zmizela“ i nejznámější čínská herečka současnosti Fan Ping-ping, která hrála v amerických filmech X-Men či Iron Man. Toho si čínská veřejnost ihned všimla, protože byla velmi aktivní na sociálních sítích. Její účet na sociální síti Wej-po, čínské obdobě Facebooku, kde ji sleduje 62 milionů příznivců, byl po několik týdnů nečinný.
Pak se tam objevilo podivuhodné sdělení samotné herečky: „Bez přínosné politiky komunistické strany by nebyla žádná Fan Ping-ping.“ Co to znamená, se ukázalo záhy. Fan byla obviněna z daňových úniků. Jak informovala čínská státní tisková agentura Sin-chua, musí státu doplatit na daních 883 milionů jüanů, což je v přepočtu téměř 2,9 miliardy korun. V době jejího „zmizení“ podle všeho probíhala důsledná převýchova této krásky.
Už začátkem tohoto roku zmizel také Jie Ťien-ming, bývalý šéf společnosti CEFC, která expandovala v Česku, a který je také poradcem Miloše Zemana. Prezident prý vyčkává, jak o čínském soudruhovi rozhodne soud, až pak nějak naloží s jeho postem. Jenže Jie také „zmizel“, nikdy nebylo veřejně upřesněno, kde se nachází. Zda proběhne nějaký soud, se neví. Mezitím v České republice převzal aktivity CEFC přímo čínský stát prostřednictvím společnosti Citic. Byl to komplot, jak se Čína chtěla zmocnit majetku přes nastrčenou firmu? Nebo je v tom skutečný zločin?
Takže „stabilizovat společnost“ čínská vláda skutečně umí. Učit se to od ní, jak říkal Miloš Zeman, by ale byla sebevražda. I když nechat „zmizet“ některé lidi i u nás, by možná nebylo od věci…(Třeba Ovar, Pitomio, Agronetvor, Kikina atd.atd. kdyby toto zmizelo bylo by tu moc fajn.)

Odpovědi


Nepřihlášený uživatel

#143614 Re: Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-12-10 15:27:39

#143607: - Čína je větší hrozba než Rusko !!! 

Dle BiS i obecné úvahy není aktuálně pro ČR žádným velkým rozdílem nebezpečí z Číny ani z Russákova. Tedy už snad ty tvé bláboly není potřeba kopírovat. 

Čína díky počtu obyvatel je rozhodně země problematická, když má více jak dvojnásobek EU a skoro deset krát více než russákov. To samozřejmě je v úvahách zakomponováno. 

Rozdíl mezi russákovem a Čínou spočívá aktuálně v tom, že Čína a USA si navzájem vlastní socializační a monetární "hotovost" měň navzájem tak, aby na měny navzájem neutočili a tedy snad ani neměli potřebu útočit válečně. 

Tuto vazbu na russákov asi nemá nikdo mimo jiné proto, že nikdo nevěří, že by své dluhy russákov platil. 


Nepřihlášený uživatel

#143617 Re: Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-12-10 16:00:25

#143607: - Čína je větší hrozba než Rusko !!! 

Zatímco se Zeman se od svého mladého čínského přítele strýčka Si kormidelníka č.3 učí stabilizaci společnosti a české zpravodajské služby opakovaně varují před čínskou infiltrací, otevřený dopis českých sinologů proti zastrašování prominentní novozélandské kolegyně získal bezprecedentní podporu 160 expertů z celého světa, převážně předních badatelů v oboru čínských studií. K dopisu je možné přidat podpis na adrese open letter am brady

Od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga k moci zvýšila komunistická strana Číny represe vůči svým občanům tak jako nikdy za posledních několik desetiletí (zátahy proti aktivistům, právníkům, dělníkům atd., převýchovná kampaň a tábory v Sin-ťiangu, bezprecedentní útlak v Tibetu a mnohé další).

Represe na domácím obyvatelstvu je doprovázena rostoucí snahou omezit svobodu projevu i mimo hranice ČLR: kooptací čínsko-jazyčných  médií, ale také prostřednictvím přímého i nepřímého tlaku na zahraniční subjekty, například akademická vydavatelství nebo soukromé firmy.

Další nátlak představují bezprecedentní útoky na zahraniční vědce a výzkumníky, ať už odpírání pracovních víz, zastrašování pomocí trestních oznámení, nebo v některých případech i jejich zadržení během výzkumu v Číně.

Na Novém Zélandu se stala cílem řady útoků profesorka Anne-Marie Brady, která zkoumá vliv čínské KS v místní politice.

 

Open letter on harassment campaign against Anne-Marie Brady

We, the undersigned concerned scholars and others with an interest in China, have been alarmed and appalled by the recent wave of intimidation directed against our colleague, Professor Anne-Marie Brady, in apparent retaliation for her scholarly research on contemporary China.

Anne-Marie Brady, a scholar of Chinese politics affiliated with the University of Canterbury, has investigated the external propaganda and political influence mechanisms employed by the Chinese Communist Party (CCP) in New Zealand and beyond. Her 2017 paper Magic Weapons, based on extensive Chinese and English-language sources and previous scholarship on the PRC political system, described the CCP’s use of United Front tactics to control extra-Party forces, intensified at home and abroad under current CCP secretary general Xi Jinping. Professor Brady has accompanied her research with specific policy recomendations on how the New Zealand government can deal with the CCP’s political influence operations. These policy recommendations have attracted wide interest far beyond New Zealand.

Since the publication of her work on global United Front work, Brady’s home and office have been subjected to burglaries, during which no valuable items other than electronic devices were stolen. Most recently, her car was found to have been tampered with in ways consistent with . According to media reports, and the(SIS) are involved in the investigation. In China, academics were interrogated by Ministry of State Security agents after their institutions hosted Brady. Brady has also been personally attacked in media under the direction of the CCP, both in the and i Taken together, these circumstances make it likely that this harassment campaign constitutes a response to her research on the CCP’s influence, and an attempt to intimidate her into silence.

Despite the evidence of CCP interference provided in Brady’s research, of which the harassment campaign appears to be a further example, the New Zealand government has been slow to take action and failed to acknowledge that a problem exists. Professor Brady’s repeated requests for additional SIS and police protection have been

Far from unique to New Zealand, the CCP’s global United Front tactics and other political influence operations have been documented in other locations, in Europe, Oceania, Asia and the Americas. Small nations can be especially vulnerable to the PRC Party-state’s exploitation of asymmetries in economic power and relevant expertise to advance its political interests. Whether within or without the limits of the law of their target countries, these activities have considerable effects on their societies and merit evidence-based research and the attention of politicians and the media. The harassment campaign against Brady risks having a chilling effect on scholarly inquiry, allowing the CCP to interfere in the politics of our societies unfettered by informed scrutiny.

We urge the New Zealand authorities to grant Professor Brady the necessary protection to allow her to continue her research, sending a clear signal to fellow researchers that independent inquiry can be protected in democratic societies and conducted without fear of retribution.

We join other voices in support of Professor Brady, which have included stat, as well as many others on social media.

We further hope decision makers and the public at large, in New Zealand and elsewhere, will engage with evidence-based research on the CCP’s United Front tactics, such as Brady’s Magic Weapons, and give due consideration to policy advice emanating from such research.


Nepřihlášený uživatel

#143716 Re: Čína je větší hrozba než Rusko !!!

2018-12-13 11:20:00

#143607: - Čína je větší hrozba než Rusko !!! 

Zatímco se Zeman se od svého mladého čínského přítele strýčka Si kormidelníka č.3 učí stabilizaci společnosti a české zpravodajské služby opakovaně varují před čínskou infiltrací, otevřený dopis českých sinologů proti zastrašování prominentní novozélandské kolegyně získal bezprecedentní podporu 160 expertů z celého světa, převážně předních badatelů v oboru čínských studií. K dopisu je možné přidat podpis na adrese open letter am brady

Od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga k moci zvýšila komunistická strana Číny represe vůči svým občanům tak jako nikdy za posledních několik desetiletí (zátahy proti aktivistům, právníkům, dělníkům atd., převýchovná kampaň a tábory v Sin-ťiangu, bezprecedentní útlak v Tibetu a mnohé další).

Represe na domácím obyvatelstvu je doprovázena rostoucí snahou omezit svobodu projevu i mimo hranice ČLR: kooptací čínsko-jazyčných  médií, ale také prostřednictvím přímého i nepřímého tlaku na zahraniční subjekty, například akademická vydavatelství nebo soukromé firmy.

Další nátlak představují bezprecedentní útoky na zahraniční vědce a výzkumníky, ať už odpírání pracovních víz, zastrašování pomocí trestních oznámení, nebo v některých případech i jejich zadržení během výzkumu v Číně.

Na Novém Zélandu se stala cílem řady útoků profesorka Anne-Marie Brady, která zkoumá vliv čínské KS v místní politice.