PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

#3101 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 22:14

#3100: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 jsou lide co pomoc slovem moc neoceni 

myslim, ze prave slecna K by vam za pomoc slovem moc vdecna nebyla


Nepřihlášený uživatel

#3102 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-15 22:22

#3101: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 v podstatě máte pravdu, souhlasím je to tak, škoda


Nepřihlášený uživatel

#3103 Re: Re: Re:

2015-04-16 01:16

#3080: - Re: Re:  

re:  Byl to zřejmě sestříhaný dokument, který KR prezentovala v Budapešti. Domnívám se, že ta paní nemá v sociálních službách a na MPSV co dělat, je to můj názor a stojím si za ním.

 na 100% se rodina určitě nestará, mám kamarádku v Milovicích a ta mi říkala, že pokud vidí paterčata venku, tak jedině v kočárech a bez rodičů!

--------------

ten sestrihany dokument jsme videli vsichni kde "hodna teta Petra rika ze Sasene deti muzou odebrat,

Muj nazor je ten ze Klara je zena na svem miste a udelala pro dobro patercat vice nez kdokoliv jiny.

Petra Dobiasova si zalozila s kamaradama  firmu a hned sla navstivit patercata a usadila k patercatum.

Tam to skonci spatne. Petre Dobiasove nejde o dobro patercat, Petre jde o zisk.

 

Finist

#3104 Co kdo chce to má

2015-04-16 04:13

Asi se tady se svým názorem moc nechytím, ale paní pomáhala etniku od kterého to mohla čekat. Nesnáším lidi co jim tak nezištně pomáhají, protože jim akorát radí jak víc ždímat stát a jak se vykroutit z různých průšvihů. Takže je to sice nespravelnost, ale aspoň paní vidí jak to dopadá, když se jim pomáhá. Ať je víc takových případů a nikdo jim už nepomáhá a nenadržuje. Je to všechno banda flákačů a nemakačenků, až na pár vyjímek. A  to je neháži do jednoho pytle, protože se tam za ty staletí naházeli sami.  Kolik matek tady mělo 3-4 děti a nikdo jim nepomáhal???  

Jsou případy, kdy  někdo šel pomoci takovému dítěti a z poza rohu vyběhli další a půjčili si od dotyčného pár stokorun nebo tisícikorun a ještě mu poděkovali kopanci. Takže to paní mohla čekat. 

Doufám že se z toho ona a jí podobní poučili a teď už tak ochotní k pomoci nebudou. Ale tady by se měl hlavně poučit stát a udělat tomu přítrž!


Nepřihlášený uživatel

#3105 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 05:13

#3103: - Re: Re: Re:  

 na 100% se rodina určitě nestará, mám kamarádku v Milovicích a ta mi říkala, že pokud vidí paterčata venku, tak jedině v kočárech a bez rodičů!

 

Oni se začnou s mimi producírovat až u toho bude televize, nebo noviny a budou dělat jaký jsou vzorní starající se rodiče- Jeden z rodičů musí hrát a druhý telefonovat, taky záslužná robota.


Nepřihlášený uživatel

#3106 Re: Co kdo chce to má

2015-04-16 06:33


Nepřihlášený uživatel

#3107 Re: Co kdo chce to má

2015-04-16 08:40

#3104: Finist - Co kdo co chce to má 

ja taky souhlas a taky  si myslim, ze ta pozitivni diskriminace, kterou se ted tolik operuje bude v bodoucnu spiz na skodu 

protoze kdyz nekdo neco ziska jen tak, bez namahy, tak to pak bere jako samozrejmost a vubec si toho nevazi 

to se stalo i tady, nabyli dojem ze jsou vyjimecni a jedini zasluzni coz je do bodoucna spiz na skodu 


Nepřihlášený uživatel

#3108 Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 09:25

#3103: - Re: Re: Re:  

Už jsme viděli v dokumentu, jak milovičtí povídali, že pán nepracuje, prohrává na automatech atd.

Petra chodila do rodiny zpočátku zdarma, každý pátek, bez nároku na odměnu, takža si nemyslím, že ji jde o peníze.

To že sbírka a pomoc rodině bude probíhat pod RC Milovice je podle mého názoru dobré řešení, je to v místě, mají k rodině nejblíže a paní ředitelka na mě udělala dobrý dojem.

 


Nepřihlášený uživatel

#3109 sbírka vícerčata

2015-04-16 09:40

Nedávno na účtě bylo téměř 120 000, dnes je tam něco přes 87 000,- Kč.

Největší částky jsou za platy. Nedomnívám se, že by se platy pracovnic měly platit ze sbírek, ale z účtu MPSV a veřejného zdravotního pojištění. Daně platíme dostatečné.

Dárcovské peníze by podle mě měly sloužit jako něco navíc pro potřebné rodiny. Stát tady hraje s rodinama nepěknou hru.


Nepřihlášený uživatel

#3110 Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 10:43

#3109: - sbírka vícerčata 

 Přesně tak, vidíte, že peníze se krátí a používají se na to co je potřeba když tady nezaplatí stát a rodina měla požadavky na další a další pracovnice, jen platit se jim to z účtu paterčat nechtělo. Brát ano, dávat ne.


Nepřihlášený uživatel

#3111 Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 11:48

#3110: - Re: sbírka vícerčata 

 Rodina z toho účtu něco brala? Proč to píšete. Stát má zaplatit za péči a nejen brát na daních a porodné pro všechny děti a nejen pro první dítě. To by mě moc zajímalo, koho toto napadlo.

Udělali tady daňový ráj pro řetězce, spoustu financí se vytunelovalo a rozkradlo a pokud je na takové platy, jaké si dávají politici, tak musí být také na péči.


Nepřihlášený uživatel

#3112 Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 11:56

#3111: - Re: Re: sbírka vícerčata 

 mozna proto aby se v jiste skupine nezodpovednych obyvatel, nestal pocet deti v rodine hlavnim zdrojem prijmu pro tzv. rodice 

bohuzel doplatili na to hlavne mlade tradicni a  zodpovedne rodiny s malyma detmi 


Nepřihlášený uživatel

#3113 Re: Re: Re: Re: Re:

2015-04-16 12:44

#3108: - Re: Re: Re: Re:  

"hodna teta Petra" je vycurana jako dira do snehu, pani reditelka je stejna, vzdyt jsou spolu ve firme

Datum zápisu:
18. září 2013
 
Spisová značka:
O 1197 vedená u Městského soudu v Praze
 
Název:
První Férová, o.p.s.
 
Sídlo:
Tyršova 1533, Mladá, 289 23 Milovice
 
Identifikační číslo:
02088533
 
Právní forma:
Obecně prospěšná společnost
 
Druh obecně prospěšných služeb:
 
 
 
Zaměstnávat sociálně znevýhodněné osoby a osoby vyloučené nebo sociálním vyloučením ohrožené s cílem podpořit sociální začleňování těchto skupin a přispět ke snižování nezaměstnanosti včetně tvorby pracovních míst v oblasti gastronomie.
 
 
Podporovat projekty v oblasti životního prostředí, agroturistiky, enviromentálního vzdělávání a udržitelného regionálního rozvoje.
 
 
Poskytování informace o sociálních službách v Milovicích a regionu Nymburk.
 
 
Podporovat rozvoj a spolupráci nestátních neziskových organizací (NNO) v Milovicích a regionu Nymburk poskytovat poradenství, vzdělávání a osvětu zejména sociálně znevýhodněným osobám a osobám vyloučeným nebo sociálním vyloučením ohroženým.

info romea 

Jak jste se, Petro, vlastně s rodinou paterčat seznámila?

PD: V září 2013 jsem jim nesla balíky s oblečky na děti, vybrané v rámci sbírky pro paterčata. Děti byly prostě nádherné a atmosféra nabitá láskou. Už v době Sašina těhotenství jsme v rodinném centru promýšleli možné způsoby pomoci. Saša s Tondou tenkrát bydleli v 1 plus 1, nejprve byl tedy na pořadu dne větší byt. Dále vyšlo najevo, že rodina má ze zákona nárok pouze na jednu pečovatelku, což je na takto velkou rodinu nedostatečná péče. Navrhovali jsme, aby město financovalo jednu pečovatelku ze svých prostředků. Město nejprve souhlasilo a rodina s tím tedy mohla od začátku počítat. Následně začalo rodinné centrum zřizovat sbírku materiální pomoci, která pokračuje i dnes. V rámci částečného úvazku v Rodinném centru Milovice mi bylo nabídnuto, jestli chci pomáhat přímo v rodině paterčat. Tak jsem se tedy dostala až k Saše. Pod RC jsem k paterčatům chodila od konce září do prosince 2013 každý pátek na 4 hodiny. Musím zdůraznit, že k dětem jsem se opravdu nabídla sama a nikdo mě nepřemlouval. Chtěla jsem pomoci rodině v těžké situaci. Bylo evidentní, že péče o novorozené děti je tak náročná, že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné.

 

Pak jste dostala nabídku pracovat v rodině paterčat od Klubu dvojčat a vícerčat, které vede paní Klára Vítková-Rulíková?

PD: Klára Rulíková mezitím dostala peníze z grantu na zaměstnání někoho, kdo by s dětmi vypomáhal ještě navrch k pečovatelské službě, která na ně dle zákona nesměla téměř sáhnout. A vzhledem k tomu, že mezi mnou a rodinou už proběhla dobrá zkušenost, dostala jsem od paní Rulíkové pracovní smlouvu na půl úvazku od 1. října 2013. S rodinou jsem si domluvila typ pomoci a že pomoc potřebují nejvíc v době, kdy už nechodí žádná pečovatelka, tedy mezi 19. a 21. večerní. Tou dobou totiž bývali Saša s Tondou doma na děti úplně sami. Tony zůstával u babičky, aby se v klidu vyspal a ráno vstal do školky. Služby jsme pak domlouvali tak, abych vykrývala pečovatelskou službu nebo abych pomohla Saše se po náročných nocích tzv. “dospat”.

 

Zmínila jste se o tom, že vám paní Vítková-Rulíková neprodloužila smlouvu. Byla jste na to připravená?

PD: Byla jsem v šoku. Měla jsem pracovní smlouvu formou Dohody o pracovní činnosti do konce roku 2014. Pokud by mě Klára nadále nechtěla zaměstnávat, předpokládala jsem, že by mi dala aspoň s předstihem vědět, že končím. Rok předtím mi smlouvu prodloužila, počítala jsem proto, že tomu tak bude i po novém roce 2015. Přesto jsem se jí pokoušela dovolat a napsala jsem jí také e-mail s dotazem, jak to vidí. Od druhého ledna jsem chodila do práce tak, jak jsme byli zvyklí.


Nepřihlášený uživatel

#3114

2015-04-16 13:01

 Chtěla jsem pomoci rodině v těžké situaci. Bylo evidentní, že péče o novorozené děti je tak náročná, že pokud tam bude jen jedna pečovatelka, je to nezvladatelné.

Chěla pomoc ???? Za peníze ??? Chtěla zaměstnat !!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#3115 Re:

2015-04-16 13:11

#3114: -  

 ???? ??? !!!!!!!


Nepřihlášený uživatel

#3116 Re:

2015-04-16 13:22

#3114: -    Chěla pomoc ???? Za peníze ??? Chtěla zaměstnat !!!!!!!

 patercata pustili z nemocnice domu uz 2. srpna 2013

a Petra Dobiasova prisla do rodiny pomoci az v zari 2013 jako ta druha pecovatelka

podle mne tam byla Petra Dobisova poslana jako zamestnankyne RC a byla za to placena RC a

od rijna 2013 byla Petra placena Klarkou z dotaci

zadarmo ani to kure nehrabe natoz "hodna teta Petra se 4 miliony dotaci"


Nepřihlášený uživatel

#3117 Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 13:49

#3111: - Re: Re: sbírka vícerčata 

RRodina z účtu asi nebrala, protože zatím nemohla a to je proč došlo k roztržce mezi nima a KVR.S daňovou politikou jděte na jiná kompetentnější místa. O těch daních  je to pohádka , rodina také neplatí žádné daně, pouze ty DPH a snad nechcete ,. aby jim je ještě vraceli jako DIČ


Nepřihlášený uživatel

#3118 Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 14:03

#3117: - Re: Re: Re: sbírka vícerčata 

RRodina z účtu asi nebrala, protože zatím nemohla a to je proč došlo k roztržce mezi nima a KVR

 jak nebrala? mate to v tom serialu Patercata

kdyz pri navsteve Tondy v nemocnici Sasena rika ze VYBRALA penize TU na mleko....

tak tady nelzete


Nepřihlášený uživatel

#3119 Re: Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 14:52

#3118: - Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata 

 ze začátku se z TÚ platil nájem bytu, cesta do nemocnice a další je k dohledání u dvočat u TÚ.


Nepřihlášený uživatel

#3120

2015-04-16 14:55

Z transparentního účtu bylo dosud uhrazeno: – nájemné za měsíc červenec a srpen pro rodinu Kiňových (23.7. a 23.8. ve výši 2x -13 909,- Kč) – parní sterilizátor (ve výši 1 906,-Kč) – antikolikové kojenecké lahvičky (5ks, celkem 1074,-Kč) – doprava paterčat na neurologii do Pražské nemocnice a zpět (3 146,- Kč) – mléčná kojenecká výživa Hami (20 x 2 500g, celkem 3 800,-Kč). Z transparentního účtu byly uhrazeny čisté mzdy terénních pracovnic za měsíc listopad a prosinec 2014 (celkem měsíčně 1,5 úvazku).


Nepřihlášený uživatel

#3121 Re: Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 16:37

#3118: - Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata 

Já to chápu tak, že vše muselo být se souhlasem paní KVR a ona sledovala na co jsou peníze potřeba a rodina nemohla vybírat na věci , které nejsou spojeny s potřebami paterčat,  a to rodina nepotřebovala, aby je někdo kontroloval. 


Nepřihlášený uživatel

#3122 Re: Re:

2015-04-16 18:15

#3116: - Re:  

 ???? ??? !!!!!!!

šlo by to bez těchto znaků?


Nepřihlášený uživatel

#3123 Re: Re:

2015-04-16 18:43

#3116: - Re:  

 A to tam přišla před profackováním, nebo po něm?


Nepřihlášený uživatel

#3124 Re: Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 19:31

#3118: - Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata 

 Pletete si dokument s fikcí. Kdo tady lže?


Nepřihlášený uživatel

#3125 Re: Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata

2015-04-16 20:01

#3118: - Re: Re: Re: Re: sbírka vícerčata 

 Zapomenuto, ne lež, máte pravdu.