PETICE na podporu Kláry Vítkové - Rulíkové (paterčata)


Nepřihlášený uživatel

#651 Re: Re:

2015-02-14 13:38

#648: - Re:  

 Přesně tak mně to připadá, kdo nechce vidět, jkak je ta ženská vychytralá, jak se snažíé, aby za ni pracovali jiní, ten hledá všelijaké  filozofické úvahy. Mám pět (šesto ) dětí,  chtěla sjem je, jsou moje, mám je ráda, chci pro ně všechno dobré? Tak se holt nezastavím od rána do večera a  skáču kolem nich,

Žádné další rozbory na to nepotřebuji. Dělají to tak všichni ti, kteří nemají prostředky nebo nechtějí, aby se o jejich děti starali cizí a hlavně většina maminek s vícerčaty.


Nepřihlášený uživatel

#652 Re:

2015-02-14 13:39

#649: -  

 a ještě se trestá za to, že Klára upozorní na nehospodárnost , prá zvyky :-))) fakt už je to  podivné. Kdyby neupozornuila, tak bude trestaná, že neupozornila na plýtvání státními penezi.


Nepřihlášený uživatel

#653 Re: Re: Klářin výbuch

2015-02-14 13:48

#643: Vladimíra - Re: Klářin výbuch 

 souhlasim, spatne zvoleny zamer TV ktery Klare ublizil aby se pomohlo matce patercat

proc TVneukazala zabery ze skolky kam maly Antonio chodil drive nez se patercata narodila

petiley kluk s velkou vadou reci by mel byt ve skolce kdyz byla matka v porodnici

jo on do skolky totiz nechodil


Nepřihlášený uživatel

#654 Selhání

2015-02-14 13:54

Selhala rodina? Ne, o děti se bez pomoci postarali celé prázdniny, terénní pracovnice a pečovatelky měli dovolenou. Selhala Kláro? Ano.

Selhal stát? Ano. Jak toho ven? Rasistickými útoky? Příčina-důsledek. Kdo na to doplácí? Všichni, hlavně Klára a rodina. Budeme útočit na rodinu a Kláru? Bude to řešení? Nebude.

 


Nepřihlášený uživatel

#655 Re: Re:

2015-02-14 14:18

#648: - Re:  

 Občas existují zcela tupé učitelky, které si neumí dát dohromady 1+1

Kdo chce makat, přijímá pomoc s pokorou a především slušně. Kdo nechce makat a spoléhá se jen na pomoc druhých, ten  furt jen remcá a sám nehne prstem. Tahle rodina navíc  vytrvale zkouší posunovat pomoc  do větší šířky.

Dostal mě výrok - "No a co, že se nevyspala (Klára, která k nim  jela rovnou z letiště). My jsme se taky nevyspali.

"No a co,   nic nám stát nedal, všichni v tomhle baráku mají byty od města...."

Ona vůbec nechápe rozdíly v tom,  jak k bytu přišli jiní (např.  tříměsíční záloha  , většinou ještě zaplacení dluhu po předchozích majitelích a ještě  výběr  z více žadatelů.- viz zápisy MěÚ).

Ona vůbec nechápe, že druzí mají své rodiny, své pracovní povinnosti, své radosti, své přátele. Vyžaduje, aby se vše točilo kolem ní, protože je unikát, má trafiku Paterčata a  navíc, ona jediná ví, co všechno pro ni musí druzí dělat a jak to dělají špatně.

tak šzup, slečno matko, konečně k plotně, k dětem,  otec do práce, ať si taky užije normálních lidí a starat sse sami. Jednou se to musíte naučit. 

 

 


Nepřihlášený uživatel

#656 NE

2015-02-14 14:56

Nepodporim a nechapu jak muze nekdo podporit 

Stana

#657 Re: Selhání

2015-02-14 15:03

#654: - Selhání 

 rodina urcite selhala,

zakernym utokem babicky ve meste na pecovatelku,

strkanim matky do pecovatelky a revem otce na pecovatelku pred detma

revem matky pred pred malym Tonym ktery plakal na balkone zatimco matka rvala na Klaru

a to meli domluveno ze pujdou na Otvirak kde rodina dostane 5 000 korun

a isto vdeku se Klare dostalo revu 4  dospelych ( Peta, babka, dedek, Sasa) to  vse pred detma

Klara udelala velikou chybu

ze kdyz babka napadla pecovatelku ze taky od toho pripadu neodesla

ale vzala veskere povinnosti pece i deti na sebe

 

to ze rodina  4 dospeli  ( otec, matka, deda, babka) behem dovolene pecovatelek zvladla rocni patercata sama je prece normalni 

takhle by to melo byt porad


Nepřihlášený uživatel

#658 Podporuji Kláru

2015-02-14 15:18

#657: Podporuji KLáru

 Děkuji Vám za to, že se nebojíte, nestydíte otevřeně napsat to, co si myslí většina. Dávno to není milá maminka, která porodila pět dětí, Je to uřvaná  ženská , která se neumí o své děti postarat. 


Nepřihlášený uživatel

#659 ano pro KLáru

2015-02-14 15:22

ano pro Kláru

 

Kdo má povjnnost starat se o děti, danou zákonem? 

jen a jen rodiče. 

Když to jde přes prázdniny, tak to  jde pořád,  o prázdninách nepotřebují děti méně péče.  Jenže  carevna  není zvyklá makat, tak  to takhle dopadá. 

POkud Klára něco neudělala správně, tak to, že umožnila  matce, aby se flákala. 

Můžete mně napsat, co  stát měl dělat? měl jim přidělit  doživotně  důchod, k dětem pet pracovnic a ještě dům a auto?  V čem udělal stát chybu,  v čem dostali málo? spočítejte si, co stálio to, že rodiče jsou buď neschopní, nebo línáí a absolutně se sami nesnaží.l  Vy být ministr financí, tak   už je dávno stát bez peněz.

 


Nepřihlášený uživatel

#660 Jsem pro petici

2015-02-14 15:24

#657: 

 Jak je vidět, vy toho ještě hodně nechápete :-)))

Stana

#661 Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 15:26

#658: - Re: Re: Selhání 

 nemusite mi dekovat

tohle by melo byt kazdemu samozrrejme 

petici jsem podepsala

rikam si proc Klara a tahle petice tak vadi a komu vadi tahle petice nejvice?

Cui bono? pricina dusledek =tucne odskodneni od statu?

podle slov pisatelky...

"Selhal stát? Ano. Jak toho ven? Rasistickými útoky? Příčina-důsledek..."

je tady ve hre vice

1) nejdrive se s pomoci kamer a dobre sestrihaneho materilu odstrani Klara

2) pak se zazaluje stat o tucne odskodne pro rodinu patercat

nevim proc

ale zacim mit dojem ze si ten rasisticky dopis na zacatku rodina napsala sama

stejne jako to udelala ta zena co si vyryla hakovy kriz  a svedla to na skiny

jenom proto aby mohla zustat v Kanade, nastesti to priznal jeji druh pred komisi


Nepřihlášený uživatel

#662 Re: Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 15:35

#661: Stana - Re: Re: Re: Selhání 

 V diskuzi nikdo nepoužíval rasistické útoky,  - až na vyjímky, které byly zcela jistě provokací - podle  gramatických chyb a vulgarit -  za účelem vyprovokovat někoho dalšího. Nikdo nereagoval. 

Ale kritika v diskuzích je o tom, že se rodina sama nestará, a čeká nebo kritizuje pomoc. To není samozřejmost, to je nad rámec povinností. 

Jak to bylo  s korespondencí, kterou matka  citovala, to se neodvažuji hodnotit. 

Faktem je, že když hrozí nebezpečí, že mají byt v přízemí, pak  stejné nebezpečí hrozí všem dalším rodinám v přízemí. Proč dělat rozdíly.

 

 

 

 

Stana

#663 Re: Re: Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 15:55

#662: - Re: Re: Re: Re: Selhání 

 Faktem je, že když hrozí nebezpečí, že mají byt v přízemí, pak  stejné nebezpečí hrozí všem dalším rodinám v přízemí. Proč dělat rozdíly.

------------------

to mne vlastne prekvapilo ze po tom rasistickem vyhrozovani

ze deti budou spaleny na skvarek se udelala plastova okna pouze jim

ale ne uz sousedovi ktery mel okna o par centimetru vedle

 balkon ktery jim nezasklili tam se rodina vubec nebala jit,

 vubec se tam nebali nebali, meli tami i stolicky

ja dostat takovy dopis tak bych se bala  byt na nekrytem balkone

jak vided deda s babkou se nebali, asi vedeli proc, ze jim zadne nebezpeci nehrozi


Nepřihlášený uživatel

#664 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 16:16

#663: Stana - Re: Re: Re: Re: Re: Selhání 

 ale on ten balkon taky proběhl,  Saša  si stěžovala, že jim balkon  vykradli,  opakovaně,  dokonce jednou, když  prý Tonda nebyl doma. Chtěli, aby "jim to zasklili",  nesetkalo se to s odezvoou, tak už o tom dál nehovořila.  To asi byla doba, kdy jim firma Horvát(h)  nadstandartně vylepšila koupelnu (vyzdění, kachlíky), tak chtěla docílit i toho, aby jim zdarma udělali i balkon. Zase systém -  proč se neozvat, když by to mohlo být zadarmo, to si klidně vymyslela i věci, co jim z balkonu udajně zmizely , ale nikdy nikam  vykradení nehlásila :-)))

Prý chudáci,  musí mít  teď ty krabice po bytě, když to nemohou mít na balkoně..... 

Firma Horvát(h) ještě pořídila sedačku, ale nad tou už Saša ohrnovala nos, že je malá a že chtěla větší. No jo, nebyl balkon, tak proč  se radovat ze sedačky.


Nepřihlášený uživatel

#665 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 16:29

#664: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhání 

 to asi rodina  prodala clanek do Blesku

---------------------

Autor nejlepších komentářů · Gymnázium, Praha 8

To máte těžké. Nejsem rasista, nejsem závistivec... Jsem důchodkyně (skoro 70 let), která vychovala jako samoživitelka dvě děti (které úspěšně absolvovaly VŠ) a také to nebylo lehké. 
Snad proto, že jsem si prožila své, mám pocit, že se mohu svobodně vyjádřit ke zveřejněnému článku.
1). Článek by nemohl být (i s fotografiemi) zveřejněn bez souhlasu rodiny.
2). Nejsem si jistá, jestli právě tento článek zajistí vyšší prodejnost Blesku - spíš ne :-(
3). Honorář za zveřejnění dostane právě rodina.. a navíc se zde snaží podsunout čtenářům myšlenku, že by se měl najít sponzor na to nejdražší mléko (na které si děcka zvykla, když bylo zadarmo) a na zasklení balkonu..ev. na něco dalšího :-(
Co se týká různých napadení a krádeží, jsem odjakživa zastánkyní toho, aby se měřilo všem stejně. Tedy myslím VŠEM!
To je - když jedu v Praze MHD, aby revizor nevynechával ty "opálené" skupinky cestujících a nekontroloval jen ostatní. Aby se nemohlo stát to, že ve snaze pomoci, půjčím na základě smlouvy a opsaného OP lešení a mi ho odmítne vrátit (protože ho patrně prodal do sběru) mi bylo řečeno že nemám šanci ať se na to vykašlu (od policie). Vsadím se, že kdybych si já něco půjčila, budou mi z mého minimálního důchodu exekutoři ukrajovat co se dá :-(
Tak kde je rasismus? Já se opravdu cítím diskriminovaná.

 

6. dubna 2014 ● 05:00

 

Vystrašená matka paterčat: Už se k nám třikrát vloupali!

Strach mají rodiče prvních českých paterčat. Zejména maminka. Obávají se zlodějů. Ti se totiž už třikrát pokusili jejich byt vykrást.

 

 
 
 

Mají dost starostí s dětmi a ještě tohle. V Milovicích bydlí v paneláku u lesíka, v přízemí. A možná i kvůli tomu se stali terčem zlodějů. „Už třikrát nám někdo vlezl na balkon,“ prozradil Nedělnímu Blesku otec paterčat Antonín Kroščen (27).

Nejhorší to bylo naposledy, když byl otec se synem Alexem v nemocnici. Matka paterčat Alexandra Kiňová (24) dokonce zloděje viděla. „Lehla jsem si v obýváku na postel a najednou vidím, že je někdo na balkonu a kouká do bytu. Měla jsem strach a raději dělala, že spím,“ vylíčila maminka nejznámějších českých dětí.

Mezi krabicemi

Největší škodu měli rodiče dětí při první vloupačce na balkon. „Přišli jsme o 5 krabic s plenami a všechnu kojeneckou vodu. Nenechali tam vůbec nic,“ řekla Kiňová. Podle ní by pomohlo zasklení balkonu. Kde na to ale vzít. „Dávali jsme si tam věci, protože se do bytu moc nevejdou. Teď to radši necháváme doma a žijeme mezi krabicemi,“ dodala Kiňová.


Nepřihlášený uživatel

#666

2015-02-14 16:54

Koukám, že se český národ pěkně nudí, když tu do nekonečna musí řešit cizí rodinu :D já bych pro Čechy zavedl povinnou práci i o víkendech, aby je přešlo to tlachání :D proboha že vás to baví pořád :D no jo tady platí věta CIKÁNÍ NEMŮŽOU ZA VAŠE POSRANÝ ŽIVOTY 


Nepřihlášený uživatel

#667 Re: Re: Selhání

2015-02-14 16:54

#657: Stana - Re: Selhání 

A také by snad mělo být normální, že stát, který poskytuje pečovatelskou službu pro děti, aby ji poskytoval. Ne, aby si pečovatelky na poslední chvíli oznámily, že nepřijdou do práce a nezajistil náhradu, a navíc pracovnicemi se základním vzděláním a viz článek Krize paterčat-první fyzické napadení. Zákon o sociálních službách, který začal platit od roku 2006, to je to selhání.

 


Nepřihlášený uživatel

#668 Petice na podporu Kláry - Rodina.cz

2015-02-14 17:15


Nepřihlášený uživatel

#669 Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 18:04

#667: - Re: Re: Selhání 

 co kdyz se ty pecovatelky baly jit do rodiny kde jim hrozilo napadeni?


Nepřihlášený uživatel

#670 Re:

2015-02-14 18:17

#666: -  

 ano, a proto je my máme živit?


Nepřihlášený uživatel

#671 Re:

2015-02-14 18:19

#666: -  

  integrace Romů.

 české domácnosti,které se do této pilotní akce dobrovolně zapojí a našim romským rodinám poskytnou na 3 měsíce azyl ve své domácnosti. Protože vím ,že  řešíte romskou otázku,chci se vás zeptat,jestli nemáte zájem o jednu rodinu a jít příkladem?


Nepřihlášený uživatel

#672 to je rodnná péče?

2015-02-14 18:24

#667: - Ano Kláře

 Ano,  když nepřijde pečovatelka do rodiny Kiňových, je to  srovnatelné se zastavením provozu jaderné elektrárny.  Navrhuji  u paterčat neptřetržitou službu pečovatelky, detské zdravotní sestry, psycholožky a lékaře první pomoci - to pro případ dalšího napadení.  

Běžte se vycpat,  tak se postará mátka, ne?   Na co ji děti mají? 

Řekněme si nahlas, že se celá rodina nedokázala  postarat ani o prvního chlapce. Bydleli bůhví kde a  zřejmě jediná výchova bylo ležení u TV a PC.  Vždy't ani mluvit neumí, přestože působí, že by mohl být v pořádku.  

 


Nepřihlášený uživatel

#673 Re: Re:

2015-02-14 18:25

#671: - Re:  

Kdo z nás je mimo? 


Nepřihlášený uživatel

#674 Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 18:26

#667: - Re: Re: Selhání 

 Ta hrůůůůůza, matka se musela starat sama ,  pro většinu matek, které se starají o děti, nepředstavitelné,  že :-))))


Nepřihlášený uživatel

#675 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhání

2015-02-14 18:28

#665: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Selhání 

 no, tak at si seženou jiný byt, není to tak složité, když jim stále nic nevyhovuje, každý z nás se snaží. O mě se taky nikdo nestará. Jejich problém.

A jestli někdo dává plenky na balkon, tak je pako.  Zase jen kecy.