Demise vlády a jmenování vlády skutečných odborníků.


Nepřihlášený uživatel

#276

2012-02-23 10:46

Předevší si náš český národ potřebuje očistit jméno před ostatními národy,zase si začít věřit,být spravedliví a hodní,najit zpátky českou jednotnou řeč a ne se podrážet,takhle nás vidí totiž za hranicemi jiné narody.Až tohle skonči,tak se mužem bavit o sťastnem českem narodu s příkladnou dobrou vládou.

Nepřihlášený uživatel

#278

2012-02-23 22:39

Souhlasím s touto peticí a věřím že naše zem není ještě ztracená.

Nepřihlášený uživatel

#279

2012-02-24 01:50

Souhlasím. Včera už bylo pozdě. Chudoba a bezmoc je nejhorší forma násilí. GÁNDHÍ - trochu upravený

Tento příspěvek byl odstraněn jeho autorem (Zobrazit podrobnosti)

2012-02-24 11:37


Tuti Fruti

#281 Re: POSLANECKÁ KANTÝNA

2012-02-24 11:47

#22: Váš Bohouš BOJOVNÍK ZA SPRAVEDLNOST - POSLANECKÁ KANTÝNA

Bohouši, to si vážně myslíš, že problém této země je v nadváze poslanců? Navíc ceny, které uvádíš jako "běžné", jsou hodně nadsazené, ne-li lživé.

Já myslím, že problém této země je především v tom, koho jsme si jako poslance zvolili a již poněkolikáté. A že se 22 let díváme na to, jak nám tito námi zvolení zastupitelé rozprodávají a rozkrádají republiku pod rukama. Miliardy utíkají úplně jinde a ne v poslanecké kantýně.

proud

#282 Re: Re: POSLANECKÁ KANTÝNA

2012-02-24 13:00

#281: Tuti Fruti - Re: POSLANECKÁ KANTÝNA

Zdravim,kdyz ono mi to nikdy neda ,jak se zacne mluvit o vinach a o pomstach,misto o tom co dal a jak dal.Sice tomu z psychologickyho hlediska i rozumim,obrana organismu proti stressu ,vychova systemu k uhejbani a prosazovani se....blablabla,nebo treba proste stud,nebo min odvahy,to je vcelku jedno,a nikdo nerekne treba protoze to ja,taky ja jsem volil,nebo naopak nevolil,nebojoval proti nesvarum ve meste,nebo kde ziju,byl jsem(nebo jsem) pohodlnej spotrebitel,lhostejnej,vyuzivajici toho co je a chtejici svuj klid,to ja umim moc dobre ukazovat na druhy,kritizovat,ale sam si myslim,ze :"jsem ten malej pan abych neco zmenil","oni si nahore stejne udelaji co chteji","nicemu nezabranim" atd. ....ok,nekdo zacit musi a tak ja si to priznavam,ze je to i ve me,protoze jsem nezacal sam sebou ,ale ted jsem si to uvedomil a uz nehodlam bejt vyuzivanej systemem,kterej mi umi tak dovedne nahnat pocity viny a tim me umlcet,zadluzit me a udelat na sobe zavislym a tim me umlcet,omotat me zakonama ,pokutama,hrozbama soudu a tim me umlcet.Uz nechci bejt dal jednim kusem dobytka tyhle lidsky farmy a slouhou,mam na tom vsem svuj podil viny,ale tim,ze jsem si ji priznal,se ji zrikam za to,ze pomuzu napravit co jsem pomohl zpusobit! Je mi jasny,ze takhle to dal nejde bez hodne spatnejch nasledku a protoze jsem prozrel,chci to zmenit.Je mi jasny i to,ze vsechny maluvky lepsi budoucnosti nebudou zadarmo,to znamena,ze musim pocitat s "navratem zpet,protoze nase hospodarstvi je v dezolatnim stavu" a az svet prijde na to,ze se chceme osvobodit,prinejmensim nam aspon vubec nepomuze,ba naopak.A protoze to chapu,nemam nic proti tomu,ze se uskrovnim a budu vic pracovat,aby bylo lip a spravedlivo a za to lidsky stesti kolem, i moje,co prijde jako vysledek, mi to stoji!Nedavno se mnou "zahejbal" clanek o zastaveni trestniho stihani jedny maminky co nemohla dat miminko,chlapecka,do Bboxu kvuli provozu,nechala ho tedy v nemocnici,kde ho celou dobu zpovzdali hlidala dokud ho nenasel personal(system chtel stihat nestastnou matku a ne SEBE???),to smutny a to co me a nas vsechny obzalovava je,ze u miminka byl dopis ,kde maminka pise,ze se ditete musi vzdat z financnich a osobnich duvodu,dite bylo zdravy a ve vybornym stavu,jasne dokazujici ze se o nej starala milujici mama,je mi z toho smutno,jak nas system kvuli krvavejm penezum dokaze zahnat az k tak nelidskejm vecem,jako vzdat se vlastniho ditete jen pro jeho zachranu,jen jsem to popsal,protoze se priznam,ze nemam slov kterejma bych dokazal popsat svy pocity,ale jestli mam dal zit v takovym svete,s takovejma jeho hodnotama,dekuju, nechci,ale na tomhle svinstvu se nehodlam dal podilet,kdybych mel do smrti zit osamocene v lese a uz nechtit lidi co tohle dopustej nikdy ani potkat!Delame kazdej co se da,my co jsme prozreli,abysme zmenili tenhle bezcitnej system,ale tisic lidi,tisic zpusobu a tisic nazoru,kazdej natvrdo prosazuje ten svuj,rozdel a panuj,je heslo naseho spolecnyho odboje,tak jak nas to naucil system,aby nas kontroloval,nelibi se mi to,je treba se sjednotit a ucinne u nas tu masinerii nejdriv zastavit a pak pretvorit.A to s citem,podle lidskyho selskyho rozumu a tak, aby byl zase prvni clovek a jeho zivot a stesti a az pak cokoliv dalsiho.Pisu jen sam za sebe,nejsem clen zadnyho z hnuti,ale podporovatel vsech co maji neco do sebe,protoze jsem jeste nevycejtil zadny,do kteryho bych s klidem vstoupil s tim,ze jdu do boje za dobrou vec bez vyhrad.Neni tedy treba napadat jajoukoliv iniciativu kvuli me,protoze jen ja jsem jedna z nich,jednim z vas.A nevstoupim a nepodporim nikoho,kdo nebude garantovat v prvni rade,navrat financi a prostredku zpet do statu pro jeho narod v prvni rade,nebude garantovat preziti rodin v prvni rade,duchodcu co se na nas dreli ve druhy rade a vsech kdo zaplatili svou praci pro system svym zdravim a uz dal nemuzou v rade treti.Lidskost a pomoc si navzajem je pro me prvni podminka moji angazovanosti a podpory vseho dobryho,kdokoliv si muze rict,no boze,kaslem na nej,na jeden hlasek,jednoho jednotlivce,neubude.V poradku,uznavam svobodu ,tak na to ma kazdej pravo.Jen by si meli vsichni uvedomit,ze kazdej z nas je nejdriv ten jeden :-).Nehrajeme kulicky a nepereme se na louce,je treba obrovsky zodpovednosti,protoze co chceme udelat,udelame jen jednou a poneseme si vsechny nasledky.Jsem pripravenej pomoct i nyst ty nasledky,ale chci je predem znat a znat cestu k nim,vedet,ze mi statisice,kdyz ne miliony,krejou zada jako je ja kreju jim s tim,ze si sami budou rozhodovat a vladnout,garantovane!Proto navrhuju vypracovani informacni site pro vsechny obcany,navody jak pasivne,ale ucinne NEPODPOROVAT stavajici system a co naopak podporovat jak to jen jde,zatim jsem prisel jen na to,ze jsem zrusil veskery svy financni toky pres banky,nebudu podporovat toho kdo je ten pravej vladce co taha za nitky,bankstery, a tim,ze nakupuju vyhradne cesky vyrobky a snazim se podporovat vyhradne cesky produkce,dal tim,ze nemlcim k zadnymu nesvaru,ani malymu,kterej potkam a zadam napravu,mam malej priklad,v noci jsem nenasel zubni pohotovost presto ze jsem bolesti silel a i druhej den me par radobyzubaru poslalo s bolesti pryc,protoze nejsem ve stavu a bolesti zrovna nedelaj,super pristup,co rikate..... a tak by slo jmenovat dal,preju hodne zdaru a Vam vsem lidem dobre radim,zbavte se strachu do nas schvalne zasetejch,zvednete hlavy a zacnete bojovat proti vsemu spatnymu s tim,ze to delate pro sebe a svy deti,svuj narod!....................proud

ps: ...a jestlipak vite komu patri ceska koruna?Nase penize? Kdo s nima vladne a nam jako narodu je vlastne jen "pujcuje"?Samozrejme ze ne zadarmo.Jestlipak vite kdo nas nasi vlastni(bejvalou) menou ovlada? Dobrej napad si to zjistit.CHci nase cesky penize,ktery kontroluje a vydava jen nase ceska vlada lidu!Nechci uz ten krvavej srot pro kterej nas nutej se drit a stavej nas pro nej jednoho proti druhymu!


Nepřihlášený uživatel

#283

2012-02-24 16:27

Ano Vážení, chcemeli něčeho dosáhnout a dobrat se k věcem lepším, aby se nám tu všem v budoucnu lépe žilo, musíme se sjednotit. Musíme najít sílu k tomu, aby jsme našli vzájemnou shodu, společný konsenzus v našem jednání jak dál, zahodit dosavadní nevraživost vůči sobě a pak teprve to půjde. Pokud tak neučiníme pak na vše zapomeňte - nemáme šanci cokoli udělat. Není možno aby zde byly dva tábory lidí a každý chtěl něco jiného. V jednotě je síla a naše naděje!!! Nikdy není pozdě začít znovu, ale musíme do toho jít všichni a ne jen půlka. Jednat, Jednat, a Jednat. O to všem to je - 15 březen se blíží a my nejsme stále jednotni. A tato situace je výhodná pro ně. Jich je málo nás je víc, ale my jsme rozhádaní a tím jsme v menšině oproti nim. Probuďťe se a dejme se již konečně do kupy. Pane Popelko - pane Princi vzpamatujte se, dejte si třeba do huby, ale táhněte za jeden provaz !!!!
proud

#284 Re:

2012-02-24 16:38

#283: -

neodvazim se odhadovat 15 brezen a nebudu psat tedy svuj nazor na tenhle datum,samozrejme ze ho mam.Ale vyjadrim se asi takhle,i kdyby se neco nepodarilo,doufam,ze to nebude znamenat konec hnuti za osvobozeni se,ale za poucnej zacatek!Dal bych docela uvital,kdyby lidi sami zacli pracovat na tom co chteji aspon formou toho,ze budou psat co se jim nelibi a proc zaroven s navrhem jak to zmenit,nebo i napravit,to vidim jako obrovskou pomoc vsem kdo chteji a pomahaji narodu ke stesti,proc jim vsem nepomahat konkretnima navrhama co a jak,na co se divat,co uprednostnit,co je pro narod celkove nejdulezitejsi a zivotni,na co se hlavne zamerit,stejne jako na co nezapomenout,kdyz s necim nesouhlasim,napsat to,proc ne,stejne jako proc ano,zacit se proste spolupodilet,zacit bejt zodpovednej,zucastnit se,stejny cile vytvareji skupiny,a i skupiny ruznejch zajmu se muzou sjednotit v dosazeni jednoho cile,tak do toho,ten provaz ma jen dva konce,neni tezky si vybrat ten svuj a hrde se k nemu prihlasit ...........proud

proud

#285 spoluprace obcanskejch sdruzeni

2012-02-24 17:02

osobne vim o trech sdruzenich ktery stojej za a maji moji pozornost,holesovska vyzva,treti cesta a jedna strana v Decine ,SDeO,meste na severu cech,ktera diky svy predsedkyni dokazala vlastne nemozny,zlomit domaci mafii a udelat z Decina aspon jakz takz na urednicky a firemni bazi SVOBODNY mesto,a to uz je nejakej zacatek:-)!Jen nerad konstatuju ze spolu zrovna tyhle tri moc nespolupracujou i kdyz chapu proc,nekde se sice zbihaj,nekde i doplnujou ale porad jsou mista kde jsou proti sobe,je to velka skoda,nikdo z nas dnes prakticky nema cistej stit,rad bych kdyby se vsichni v klidu otevrene vyjadrili ke svy minulosti a zaujali postoj,vyrikali si svy a dali se do boje za spravnou vec.Vzdyt kdyz si bude vladnout narod,strany beztak ztratej smysl,kdyz on sam je nejvetsi:-).Co tim myslim?Napriklad existuje par narceni,nebo pravd,nevim a je mi to jedno jak to nazvu,ze kdosi je bejvalej,nebo soucasnej STBak,Komunista,KGB clen,mafian,koupenej,nastrcenej,nebo sobec chtejici majetek,ci vladu.Rad bych k tomu zaujal svuj postoj,nebo spis ho vyjadril:Kdo jsi bez viny,hod kamenem!Kazdej z nas ma nejakou minulost a nejaky duvody proc delal co delal.A ja bych rad,kdyby tohle prestalo bejt meritkem a ostudou,nebo cestou k niceni se navzajem.Jsem celkem rad,ze to muzu napsat,a to muzu,protoze az na nekdejsi clenstvi ve svazarmu,pionyru a ssm jsem dalsi karieru neudelal,takze jsem relativne cistej a nezaujatej:-)))).Ale hlavne tim chci rict,ze casy se meni a lidi zrajou a myslim,ze nas je dost co zname svy chyby a nechceme aby nam branila nase minulost v tom,ze chceme uz pomahat a mit svuj klid,muze nam bejt i lito ,ze nejsme brany vazne kvuli minulosti a hlavne,ta poskozuje vsechno dobry co chceme ted a je to pro narod dulezity! Proto bych rad vyzval ty kdo chteji pomoct a snazej se vist narod at se prihlasej ke svy minulosti a vysvetlej ji a tim zavrou pusu vsem pomlouvacum a stvacum a zaroven presvedcej ty kdo by je radi podporili ale bojej se riskovat za takovejch okolnosti.Pojdme do budoucnosti spolu a s otevrenym hledim,at se muzeme jeden druhymu divat zprima do oci.To je zaklad,pojdme bejt pravdivy at si muzeme verit a jeden na druhyho se spolehnout,ted je ta moznost,stejne jako je ta moznost pro ty spatny,aby vcas odstoupili a udelali misto a v neposledni rade,se i zachranili,nez udelaji dalsi skodu na kterou tentokrat uz muzou doplatit,protoze stejne jako bude narod dobrej vladce,bude i dobrej soudce,to znamena duslednej a tvrdej ............proud
50

#286 51

2012-02-24 18:10

Reaguji na předchozí výrok.Místo klíčú něco jiného v železářství je výběr celkem velký.

Nepřihlášený uživatel

#287 Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

2012-02-24 21:42

#285: proud - spoluprace obcanskejch sdruzeni: OK, zní to od Vás vše co tu píšete velmi krásně a hezky, je tu, ale velký problém. HV a jiní musí mít nějaký cíl. Chceteli udělat změnu k lepšímu musíte oslovit lid v této republice s nějakým konkrétním cílem, aby ten lid šel za Vámi a nezačal si opět mezi sebou říkat jediné Á je tu opět pár štváču, demagogů a pár nových zlatokopů. kteří to tu chtějí změnit a opět začít hrabat na novo, jako ti co tu byli před nimi. Neoslovíteli lid všechny tyhle diskuze a plánované protesty jsou Vám k ničemu a vaše snažení o změnu bez lidu, který bude stát za vámi, v žádném případě takto neuděláte Mohu říci s jistotou - už nyní je veškerá marná snaha Holešovské výzvy změnit to co chtěla od svého založení. Je bez konkrétního cíle a nemá lidu co nabídnout, jak by šla dál a jakým směrem se chce vydat a to je její konec!!!  Datum 15.3. 2012 bude jejím propadlištěm v dějinách tohoto národa.

proud

#288 Re: Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

2012-02-24 21:55

#287: - Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

ano,to jsou prakticky moje myslenky a to o cem casto pisu,ze je treba mit co nabidnout a podporu naroda,ale i holesovska mezitim nezahali a par dobrejch veci vypracovala,stejne jako ostatni iniciativy, takze ji neodsuzuju,at to dopadne jak chce,kus prace je udelany a jeste bude,i kdyz souhlasim s tim,ze vysledek je hodne nejistej,prijde mi to dost "narychlo" a s malou publicitou,nejdriv je treba se nechat narodem poznat a umoznit mu spolupodileni se a pak spolecne vyrazit do boje,vim to,ale presto neodsuzuju,myslim,ze tak ci onak to bude dobra skola......................proud

Rudolf

#289 Re: Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

2012-02-24 22:12

#287: - Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

Vážený Nepřihlášený uživateli, nechápu jak můžete tvrdit, že Holešovská výzva nemá žádný cíl. To asi v tom spěchu špatně čtete. Holešovská výzva se stala jedním ze subjektů Národní rady (http://www.narodni-rada.cz) a jak na webu Holešovské výzvy, tak i na webu Národní rady se můžete dopídit těch cílů, po kterých toužíte - návrh nového ekonomického uspořádání společnosti, bez úročení peněz, na kterém se už léta pracuje (http://ekonomickareforma.cz/ormeggiare/index.html), návrh nového volebního systému bez politických stran, návrh nové ústavy atd. Stačí jen chtít si to přečíst a najít si na to čas. Nikdo Vám to nebude předčítávat doma v televizi, na to zapomeňte.

Buďte tak laskav a přestaňte šířit demagogii o veškeré marné snaze, a Vaši jistotu si strčte někam... Raději se zamyslete nad tím, co Vy konkrétně jste již učinil za posledního půl roku pro nápravu věcí veřejných. Ten lid, o kterém píšete, to jste Vy také. Jestli se ten lid skládá ze samých takových jako jste Vy, tak potom si náš národ opravdu žádnou změnu nezaslouží. Doufám, že takových jako Vy je menšina.

kodl
Nepřihlášený uživatel

#290 Re: Re: Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni

2012-02-24 22:47

#289: Rudolf - Re: Re: spoluprace obcanskejch sdruzeni 

 

Vážený pane Rudolf, mé psaní není o demagogii, ale o tom, že mám pravdu bouhužel pro vás já a ne Vy. Předhazujete mi tu něco co už dávno není pravdou pravdoucí. Program SES o kterém se zmiňujete ve svém článku zde je programem, který vytvořil pan ing. Schlimbach a jak je mi známo tak ten s panem Popelkou a s HV NR již dávno nespolupracuje a to od doby co byl z HV vyhozen její zakladatel pan Princ a též jeho spoluzakladatel pan Baťa. Vy jste si tento návrh dali jen na své stránky a přivlastnili jste si ho, bez toho aniž byste měli souhlas autora jakkoli tento program realizovat v praxi. Pane pokud se má dělat něco dobře, musí to být v souladu se zákony. A pak podnikat akce jakékoliv, třeba i politické, měl byste mít registrované hnutí na ministerstvu vnitra a legální účet, vést účetnictví a podávat daňové přiznání. Vy na stránkách HV NR voláte po příspěvcích od lidí na účet, který je, ale soukromý. Pokud toto vše Holešovská výzva nemá, tak už je tu zaděláno na velký problém. Můj názor je ten, že pokud se i nějaké peníze seženou, tak je někdo ukradne. A to jsme jen na začátku, kde jsou další poplatky za vaše akce atd. Takhle se opravdu rozumná politika dělat nedá. Když chci něco dělat tak stále ještě v této zemi musím hlavně respektovat zákony, které tu stále platí, protože ještě nemám vyhráno. Chcete mi to ještě vyvracet, že nemám pravdu.
Rudolf

#291 S levicí nikdy !! Ani s pravicí !!

2012-02-25 00:07

#277

Pane Princi, to nemyslíte vážně! Dnes, po těch mnoha letech vládnutí levice a pravice, je přece jasné, že to je jedna pakáž, ať jsou modří nebo oranžoví, neřkuli rudí. Jak můžete chtít spolupracovat s jedněmi nebo s druhými? To nutně svědčí o tom, že máte na ně osobně nějaké vazby. Tak jak jsem jsem si vás vážil za to, že jste na podzim začal s protesty, které v lednu vyústily v Holešovskou výzvu, zúčastnil jste se konference Holešovské výzvy v Hloubětíně, tak nyní vidím, že by v tom mohly být Vaše osobní zájmy, aby se moci chopili zase ti druzí z opačného konce politického spektra. No to už ne!! Ne!!!!!!! Ztrácím ve Vás důvěru a jsem před Vámi ostražitý.

Zdá se, že jste vůbec nepřijal do srdce návrh nového volebního systému bez politických stran. Tříštíte jednotu Holešovské výzvy, děláte to schválně? Co na to říká Vaše svědomí? Zkuste se začít dívat na svět trochu více lidsky a méně stranicky. Vypadá to tak, že ve vývoji naší české společnosti se něco láme k lepšímu. Přestaňte škodit a raději pomozte. Bude Vás třeba...

Rudolf

#292 SES a Národní rada

2012-02-25 02:30

#290

Pane, umíte si představit, že by ministerstvo vnitra oficiálně zaregistrovalo občanské sdružení, které by si dalo za cíl zorganizovat protest proti vládě a žádat její odstoupení? Já si to neumím představit. To je absurdní představa. Účetnictví, daňové přiznání atd., to by samozřejmě mělo být. Však je tu snaha vést účetnictví veřejně na transparentním účtu. Danit není co, když se spotřebuje více než se vybere. Nepřipadá mi to nikterak ziskuchtivé, když si představím, kolik to stojí organizátory času i vlastních peněz.

Nejsem členem vedení Holešovské výzvy ani Národní rady, celé dění sleduji zpovzdálí. Jsem účastníkem České konference od jejího počátku v roce 2009 a vím, že autorem programu SES, tedy pro nezasvěcené programu nového ekonomického uspořádání společnosti, je pan ing. Schlimbach. Po dvakrát tam tento program prezentoval, pracuje na něm se svými kolegy již mnoho let, pro případ, že by vznikla situace, že národ se rozhodne hledat něco jiného lepšího než stávající finanční systém.

Upřímně ho obdivuji a nesmírně mu fandím. Právě ta skutečnost, že na tom pracuje již delší dobu, mu dává vysoký morální kredit - je zřejmé, že to dělá se zaujetím pro věc samotnou a nikoliv pro vidinu nějakého zisku. Ten nápad mu nemůže nikdo nikdy zaplatit. Realizaci už ano. Nyní, kdy se začínají tvořit skupiny zájemců zasvěcených v konkrétních oblastech řízení společnosti, s cílem vytvořit stínovou vládu, bych pana ing. Schlimbacha velmi rád viděl jako ministra financí...

Dobře jsem zaregistroval na záběru z konference v Hloubětíně, že Jiří Schlimbach není nadšen z této revoluce, jasně prohlásil, že tato vláda by měla dovládnout do konce, a tím se sama znemožnit. S tím by se dalo souhlasit, ale události se ubírají jiným směrem. A je to pochopitelné, protože když sledujeme vládní rozhodnutí, jedno za druhým, hrne se to na nás jako lavina. Není radno více čekat, není na co čekat! Vláda se už znemožnila dostatečně a činí kroky, často nevratné, kterými škodí této zemi a tomuto lidu. Každým dnem mizí v nenávratnu další a další miliardy.

Pravděpodobně máte více informací než já, pokud se týče nějaké dohody či nedohody pana ing. Schlimbacha s vedením Národní rady. Byl jsem do této chvíle přesvědčen, že nějaká dohoda mezi nimi existuje, byť třeba jen ústní. Bylo by to logické. Pokud tomu tak není, předpokládám, že nastane snaha z obou stran nějakou dohodu učinit. A to bez ohledu na další okolnosti, mám na mysli pana Prince a pana Baťu.

Ještě bych chtěl vyjádřit svoje přesvědčení, že vedení Národní rady nemá v úmyslu tento národ podrazit. Z organizačního týmu Národní rady znám osobně jen jednoho člověka, pana Antonína Mareše, rovněž účastníka České konference. Tento člověk je obdařen mimořádnou intuicí a má neobyčejný přehled v mnoha oblastech vědeckého i duchovního poznání. Jakékoliv morální pochybení je u něj vyloučeno. Je pro mě zárukou správnosti nastoupené cesty obrody společnosti.


Nepřihlášený uživatel

#294

2012-02-25 03:42

"Ještě bych chtěl vyjádřit svoje přesvědčení, že vedení Národní rady nemá v úmyslu tento národ podrazit." . Tohle me moc zajima a to jsem hlavne chtel cist,to jsem vlastne potreboval slyset,protoze to jeste nikde nezaznelo,moc za to dekuju .Omlouvam se panove,ze vam do toho skacu.Jakze to je s tim financnim systemem v novy svobodny republice? Bezurocnej,hm,a ten je taky spravedlivej?Nebo jste treba zkusili premejslet o svobode i z hlediska  svobody financni? Penize a svoboda jsou dva ruzny pary bot,vzdycky to tak bylo.Protoze penize svobodu berou,proto taky zacly opravdu existovat i kdyz se jejich vznik samozrejme vysvetluje jinak :-),delaj na sobe zavislost a rozdelujou lidi,to je znama i logicka vec!Co treba neco jako "zakladni prijem"?To je svoboda,kdo chce vic ma moznost si vydelat,a ne jako zamestnanec,ale jako spolupodilnik,zase svobodne,doctete se o tom v Zeleny knize plukovnika Kaddafiho,je tam toho o svobode dost,doufam,ze se dobra vec podari.....................proud

Rudolf

#295 peníze

2012-02-25 05:40

#294

Peníze by měly sloužit svému prvotnímu účelu, pro který vznikly, tj. jako směnné platidlo. Neměly by být zbožím, komoditou, jako je tomu dnes. Právě na tom je založen návrh reformy pana ing. Schlimbacha. O "základním příjmu" je tam také řeč, a o mnoha dalších věcech. Pravidlo "peníze dělají peníze" musí přestat platit, jinak se z té krize nevyhrabeme. Toto pravidlo je základem finančního systému, který žene svět do záhuby. Když se peníze vrátí ke svému účelu, nebudou lidi zotročovat, ale začnou jim opět sloužit.

proud

#296

2012-02-25 11:49

takze to mam chapat tak,ze penize jsou za vaseho predpokladu "prvotniho ucelu" tedy dobra vec. A neurcujou svobodu jedince podle toho,kolik jich ma :-)?Neplati tedy pravidlo kolik mas penez,tolik mas svobody?Tolik si muzes dovolit? :-)Aby sis dovolit mohl MUSIS pracovat?A tvuj zamestnavatel urci kolik si vydelas a kolik budes mit svobody? Jestli budes bydlet a jak kvalitne?Podle toho kolik si budes moct zaplatit?Napriklad? :-)Pres penize se totiz dostavame v tom pripade k zakladni otazce a to je otazka svobody .Mame tedy penize jako nastroj,a tady pozor,nejen k obchodovani,to vlastne az v posledni rade,ale i k ovladani.Nebo se zamyslime nad tim,ze na nich porad lpime jak se rika setrvacnosti,protoze vlastne nezname nic jinyho? Nemame jinej model co prosel praxi a ukazal se?............proud
proud

#297

2012-02-25 12:00

muj osobni nazor je,ze penize a stesti se svobodou se vylucujou,jak jsem uz psal,rozdelujou lidi na ty co maji a ty co nemaji,je lhostejny proc,jestli proto,ze se jednem chce vic pracovat,nebo jsou inteligentnejsi,sikovnejsi nez ostatni,nebo maj proste penize vic radi,konecnej efekt je,rozdelujou je a za takovyho predpokladu se chovaji i jako zbran,kdo je ma,je pohyblivejsi,akcnejsi,muze si koupit,kdo ne,je v nevyhode,a to treba jen proto,ze se nenarodil s takovym IQ,nebo jak rikam v ty "spravny" posteli,a to mam akceptovat jako svobodu?Vnimam to jako diskriminaci a tvrdim,ze je jedno jak ohlidame penize a finance,dokud budou,bude se dokola vracet dnesni model,nekdy rychlejc,nekdy pomalejc,ale porad tenhle !Proc? Protoze se lidi vzdycky nechali "koupit",az na vyjimky,ktery jak vime ,na to vzdycky ve finale doplatily.Nikdy lidi nemuzou zacit myslet nove a lip a starat se vic jeden o druhyho,dokud budou penize a jejich vidina.Mam pocit,ze to vsichni dobre vime.Takze co s tim ? :-).Neni nacase uznat vyvoj,kterej naznacuje,ze bud to zas bude o penezich,nebo o lidech? Oboji nejde,i kdyz se tak lze nejakej cas tvarit :-).Myslim,ze si budeme muset vybrat...................proud


Nepřihlášený uživatel

#298

2012-02-25 14:03

http://www.nwoo.org/view.php?cisloclanku=2012020151 , tady je taky jedno pekny pojednani o holesovsky vyzve i treti ceste a v diskuzi se k nemu vyjadruju,jakze to s tim nastvanym narodem vlastne je ,a s jeho revolucnim cejtenim :-)..........proud

Rudolf

#299 svoboda a peníze

2012-02-25 14:22

#297: proud -

Vývoj lidstva ještě není tak daleko, aby se lidé obešli bez nějakého směnného prostředku. Možná někde v pralesích Brazílie ano, ale i tam budou nejspíš používat nějakou formu platidla. Kdyby se místo peněz používalo něco jiného, vztah mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem by to nikterak neovlivnilo, zase by byl zaměstnanec ovládán nějakým jiným způsobem. To přece vychází z toho, že je zaměstnanec. Zaměstnavatel musí svoje lidi nějak ovládat, má mnohem větší zodpovědnost za výsledek jejich práce, i za ně samotné.

Nemyslím si, že svoboda spočívá v tom, že si budeme všichni rovni. Takový stav prostě nemůže na této Zemi nikdy nastat. Vždyť každý člověk je jedinečná osobnost, jedinečná bytost ve vesmíru, a má svobodnou vůli, kterou mu nelze odejmout, ani při veliké snaze to nejde, a ovšem s tím spojenou osobní zodpovědnost. Každý člověk se vyvíjí jiným tempem a jiným směrem, to záleží na tom, jaké má v sobě touhy, kam ho to táhne, a jak silně ho to táhne.

Svobodná vůle a zodpovědnost jsou dvě strany téže mince, to si mnoho lidí nechce připustit. Lidská společnost by měla mít určitou hierarchii založenou na míře zodpovědnosti, kterou je každý člověk ochoten podstoupit. S tím je neodlučitelně spojena míra jeho svobodného rozhodování o společných věcech. Také by to přímo určovalo výši odměny a výši případného trestu za přestupky či zločiny. Každý by měl mít možnost sám sebe zařadit na takovou úroveň, na jakou si troufá. V tom vidím svobodu, ne v rovnostářství. Tuto problematiku moc pěkně rozvinul na České konferenci RNDr. Emil Páleš ze Slovenska.

Z tohoto pohledu je poslanecká imunita naprostá zrůdnost, protože na takto vysoké pozici člověk činí rozhodnutí, která ovlivňují milióny lidí a často na velice dlouhou dobu, která přesahuje délku pozemského života toho poslance. Takže případná vina ho bude pronásledovat až za hrob. V této funkci by měl člověk podléhat mnohem větším trestním sazbám než nějaký prostý zaměstnanec, a ne být chráněn imunitou.

proud

#300 Re: svoboda a peníze

2012-02-25 15:44

#299: Rudolf - svoboda a peníze

ok,to mi vcelku staci,takze zase cukr a bic,odmena a trest,ten dole a ten predstavenej,protoze "to jinak nejde",ale ono to jde,a hodne dobre to jde!No nic mene,staci mi co vim a za co bych se mel angazovat,diky za odpoved :-)...........proud

 

ps: .....a uz vite proc je tedy narod takovej "vlaznej" a nechce se mu znova davat vsanc a riskovat? ;-),protoze se vlastne v principu nic nezmeni,zase pani a kmani,tak naco se vzrusovat,ono to zase nejak dopadne,ze? :-))))))))))).Takze nam vlastne vadi jen to,ze nekdo krade a ma a jinej nema tu moznost a nema,jsme u zavisti,rovnostarstvi nam nevoni.Tak to jsem uz trosku dal,nicmene porad zbiram zkusenosti,diky za ne:-)